Petek Temizliği

Petek Temizleme Kimyasalları 2025

Kaliteli ve Güvenilir Hizmet

Petek Temizleme Kimyasalları

Petek temizleme kimyasalları aslında çok zararlıdır. Bu zararın başlıcası kombiyi bozmasıdır. O Yüzden önermiyoruz. Sade tazyikli su ile petek temizleme yaptırırsanız sevinirim.

Petek Temizliğinin Önemi ve Profesyonel Hizmetin Gerekliliği Petek Temizleme Kimyasalları

Isıtma sistemlerinin verimli çalışması için gerekli olan özel maddelerdir. Nasıl ki bulaşık yıkarken deterjan kullanmak gerekiyorsa, petek temizliği için de uygun kimyasallar kullanılmalıdır. İdeal ölçülerde yapılan bir petek temizliği, her türlü kapalı alanda istenilen sıcaklık seviyelerine ulaşılmasını sağlar. Peteklerin içinden geçen suyun her köşeye ve kıvrıma rahatça ulaşabilmesi şarttır. Bu da merkezi ısıtma sistemi veya kişisel kombinin verimli çalışmasını sağlar. Ancak, zamanla petek temizliğini zamanla ihmal ettiniz? Bu yüzden de ısınma verimliliğini düşerek yakıt masraflarını artırır ve yeterli ısınmayı engeller.

petek-temizleme-kimyasallari-gaziosmanpasa

Profesyonel Petek Temizliğinin Faydaları 

Peteklerde biriken kireç ve tortuların giderilmesi uzmanlık gerektirir. Bireysel çabalar veya yanlış kimyasallar kullanılarak bu birikintilerin temizlenmesi mümkün değildir. Petek temizleme işlemi için önce özel kimyasalların basınçlı su ile birlikte kullanırız. Ama onun da öncesinde peteklerdeki suyu tahliye ederek gerçekleştiririz. Tortu ve çamur birikintilerinin filtre cihazlarından geçirilmesi, suyun arıtılarak temizlenmesi ve peteklere geri gönderilmesi, uzman ekiplerin işidir. Bu işlem sırasında acele edilmez ve profesyonel adımlar atılarak evinizde herhangi bir zarara yol açılmadan tamamlanır.

Tasarruf ve Verimlilik İçin Petek Temizliği Petek Temizleme Kimyasalları

Petek temizliği yaptırmayabilir misiniz? Fakat bu da ısı derecelerinde artış sağlamak için daha fazla katı yakıt veya doğal gaz kullanmak zorunda kalırsınız. Bu durum, enerji tasarrufu sağlamayacak ve her ay ekstra masraflar ödemenize neden olacaktır. Merkezi ısıtma sistemli apartman dairelerinde de firmamız, daha büyük ölçekte cihazlar ile tüm apartmanın kalorifer tesisatlarını temizler. Kombi veya kalorifer kazanlarında oluşabilecek arızalar, petek temizliğinin ihmal edildiği binalarda daha sık görülür.

yerden-isitma-kombi

Zamanında Müdahalenin Önemi

Soğuk havaların başlamasından önce petek temizliğini yaptırmanızı öneriyoruz. Eğer bu dönemi kaçırdıysanız, hala geç değil. Ancak yoğun olarak ısınma sistemi kullanıldığı dönemlerde, özel petek temizleme kimyasalları ve temizlik cihazları ile verim almak için bu müdahalenin şart olduğunu belirtmek istiyoruz. Tıkalı ve su geçmeyen soğuk petekler, kalıcı sorunlar değildir. Detaylı bilgi ve sorularınız için bizimle iletişime geçiniz.

Müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerimiz ile tam performanslı ve kaliteli petek temizliği sunmaktayız. Havalar soğumadan işlemlere başlamanızı özellikle öneririz. Numaramızdan bize ulaşarak daha fazla bilgi alınız.

kombi-su-eksiltiyor-ama-kacak-yok-gaziosmanpasa

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!