Genel

Su Kaçağı Tespiti Ustalarının Yaptıkları Hileler

Kali Tesisat Dürüst ve Kaliteli Hizmet

Su Kaçağı Tespiti Ustalarının Yaptıkları Hileler

Kali Tesisat sizin herhangi bir şekilde dolandırmak isteyen sahtekarları birazdan tek tek ifşa edecek. Öncelikle şunu belirtelim daha en baştan sizi kandırmaya telefonda başlarlar. Örneğin  sitede ya da broşürde gördüğünüz şirketi ararsınız. Size 80₺ su kaçağı tespiti yazar. Telefonda anlaşırsınız. Evinize geldiklerinde sadece sıcak su kaçağına bakarlar. Ayrıca soğuk su tesisatına bakmak için bir 80₺ daha isterler. Sonra pis su giderine de bakmak için bir 80₺ daha isterler. Böylelikle normalde 120-150₺ gibi bir fiyata halledeceğiniz işi 240₺’ye halletmiş olursunuz. Fakat bu arada buradan verilen fiyatlar güncel değildir. Bu da sizin kesenize zarardır. Bu şekilde bir tavır hem dürüst değildir hem de evinize sokulan insandan beklenmeyecek bir harekettir. Su Kaçağı Tespiti Ustalarının Yaptıkları Hileler konusunda Kali Tesisat sizi bilgilendirmeye devam edecek.

Su kaçağı tesisat ustalarının yaptığı ikinci dolandırıcılık yöntemi ise şudur:

Evinize su kaçağı bulmaya gelirler. Diyelim ki banyoda bir kaçak var. Aslında bu kaçak duşakabinden geliyor. Duşakabini tamir ederler. Ancak size su kaçağının sıcak su tesisatından olduğunu söylerler. Hatta tutar bir de seramiğinizi kırarlar. Üstelik burayı tamir etmek için daha büyük paralar isterler.  Siz de mecburen vermek zorunda kalırsınız. Bir de işlerini yaparken öyle bir kendilerini överler ki zannederseniz dünyanın en büyük ustaları. Su Kaçağı Tespiti Ustalarının Yaptıkları Hileler konusunda Kali Tesisat sizi bilgilendirmeye devam edecek.

su-kacagi-tespiti-ustalarinin-yaptiklari-hileler

 

Dolandırıcı Ustalar

Bir diğer yöntem ise şudur. Özellikle tuvaletlerde musluk dibi kaçakları olur. Daire sahibi ya da başka bir tesisat bu ustası musluğu değiştirmiştir. Ama musluğu güzel sıkamamıştır. Musluğun dibinden su kaçağı oluşur. Bu kaçak fark edilince su kaçak tespiti firmalarını ararsınız. Firma size ahlaksız bir usta gönderir.  Su Kaçağı Tespiti Ustalarının Yaptıkları Hileler konusunda Kali Tesisat sizi bilgilendirmeye devam edecek.

Bu arada şunu belirtmekte fayda var. Umarım gönderdikleri gerçekten ustadır. Bir de işi bilmezse yandınız. Hem yalancı hem acemi bir adam evinizi mahveder. Devam edelim. Ahlaksız usta geldi. Bu etik bir ahlaka sahip olmayan ustalar ne yapar? O usta ise şöyle yapabilir. Tesisatında kaçak var der. Müşteriye tesisatı yeniletir. Oysaki musluğun dibine keten sarılsa kaçak sorunu diye bir şey kalmaz ortada. Ama bu dolandırıcılık abidesi usta sizin 500-1000₺ paranızı çalmış olur. Su Kaçağı Tespiti Ustalarının Yaptıkları Hileler konusunda Kali Tesisat sizi bilgilendirmeye devam edecek.

Su Kaçağı Tespiti Ustalarının Yaptıkları Hileler

4. Dolandırıcılık yöntemi ise şudur. Tesisatta bir şey yoktur. Banyodan alt kata su kaçağı varmış gibi görünür. Halbuki seramiklerin arasında derzler su kaçağına sebep olmaktadır. Ustalar  giderlerin değişecek derler. Halbuki bu derzler doldurursa hiçbir sıkıntı kalmayacak. Ancak sizden para koparmak isterler. Koparmak tabiri çok küçük bir tabirdir. Dikkat edin. Yani en fazla 300-400₺’ye bitecek iş kaç paraya mal olur biliyor musunuz? En az 1500₺’ye.

5. yöntem ise şudur: Alaturka tuvaletlerde kullanılan bas hortumundan su kaçakları çok oluşur. Bu bas hortumundan gırtlak yerinde çok kaçak olur. O kaçak direkt pimaşın etrafına sarar. Pimaşın etrafından gider. Onu oradan iptal etmek yerine tuvalet taşını komple kırıp yeniden yaparlar. Oysaki daire sahibi onu kullanmasa da olur. O iptal edilmiş olsa su keser aşağıdan. Yani 200-250 ye yapılacak iş size 500-600₺ye patlar.

Son olarak alt katta bir su kaçağı vardır. Yani tavandan su sızıntısı tespit edilir. Usta sizin evinize gelir. Kaçağı bulamaz. Normalde eve 3-4 barlık su gelirken küçük su kaçaklarını bulmak için 15-25 barlık bir basınç uygulanabilir. Fakat bu usta 45-50 barlık bir basınç uygular. Evinizde hiç kaçak yokken bu basınçtan dolayı mutlaka bir kaçak oluşur. Sonuç olarak aslında hiçbir suçunuz yokken ustanın ahlaksızlığı nedeniyle 400-500₺ paranız gider. Hem tespit için hem de tamir için.

İletişim

Su Kaçağı Tespiti

Tıkanıklık Açma

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!