Ana Sayfa / Uzmana Sor

Uzmana Sor

Hizmet almadan önce sormak istediğiniz tüm soruları uzmanlarımıza yöneltebilirsiniz. İstanbul haricinde ikamet eden illerde yaşıyor iseniz, lütfen yaşadığınız sorunları bizlere anlatın yardımcı olalım.

8 yorumlar

 1. İyi günler dilerim size bir sorum olacaktı peteklerin başına geçtiğimiz zaman alt ve üst kısımlar sağa doğru mu yoksa sola doğru mu açılıyor. Birde banyomuzdaki petek havasını aldığımız halde hiç ısıtmıyor ve oturma odası çocuk odası mutfak ve koridorun petekleri açık acaba salon ve yatak odasının peteğini de açsak banyo peteği çalışır mı ve en önemlisi yakıtta tüketim artışı olur mu şimdiden teşekkür ederim.

  • Aynur Hanım merhabalar,
   ilk olarak belirtmeliyim ki petek vanaları saat yönüne kapanıyor ise tam ters yönünde açılmalıdır.
   Herhangi bir petek vanasını kapatsanız da diğer petekler normal bir şekilde çalışmaya devam edeceklerdir.
   Kombiye en yakın olan petek vanalarını kısıp reglaj ayarını yaptığınız taktirde uzakta olan petekleriniz daha iyi ısınır.
   Kapalı olan petek vanalarını açtığınızda yakıtta pek bir değişiklik olmayacaktır.
   Bahsettiğiniz sorunlar kombi petek sisteminin zamanla çamur ve balçık oluşturmasından kaynaklı olarak peteklerin verimli çalışmasını engellemektedir. Böylelikle kombi sürekli devreye girdiğinden yakıt maliyetiniz artacaktır. Fakat petek bakımını yaptırarak sorunlarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz.
   Teşekkürler.

 2. Merhabalar, bizim tuvalette sürekli tıkanma oluyor özellikle peçete falan atmamaya dikkat ettiğimiz halde lağım çok zor gidiyor. Haliyle buda büyük sıkıntıya neden oluyor rica etsem sebebi ve maliyeti hakkında bilgi verebilir misiniz?

  • Merhaba Esma hanım,
   Kali Tesisat firması olarak son teknoloji kameralı görüntüleme cihazları ile sorunlarınızı tespit ederek sizlere raporlamaktayız. Pimaş, lavabo ve tuvalet tıkanıklıkları için bizimle iletişime geçmeniz halinde sizlere en uygun fiyat bilgisini sunacağız.

 3. Merhabalar uzun süredir banyomuzda su kaçağı olduğundan şüpheleniyoruz. Evimiz yeni olduğu için fayanslarımızın kırılmasından çekiniyoruz. Acaba sizin firmanız su kaçağı tespiti yaparken fayanslarımızı kıracak mı? Buna göre bu hizmetinizden faydalanacağınız.

  • Merhabalar Mediha Hanım,
   Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki biz eski yöntem kırıp dökme işlemleri yapmamaktayız. Son teknoloji kameralı cihazlarımız ve uzman ekimizi ile su kaçağı ya da diğer tesisat sorunlarınızı tespit ederek işlemlerimizi sizlerin onayı ile gerçekleştirmekteyiz.
   Fayanslarınızın kırılması konusuna gelince sadece kaçağın olduğu alan küçük bir kırılma işlemi görecektir ve bu kesinlikle evinize en ufak bir zarar vermeyecektir.
   Hizmetimizden faydalanmak için sitemizde yer alan iletişim kanallarımızdan bizi arayabilirsiniz.

 4. Kombimiz sıcak su (banyoya giden) ayarı yapılamıyor.35 derece veya 45 e getirsek de ısı sürekli yükseliyor ve devamlı kaynar su akıyor.Nedeni ne olabilir.Evin ısınmaında problem yok.

  • Merhabalar Güven bey,
   Öncelikle belirtmek isteriz ki bu durumlarda kombi arızası görülmemektedir. Banyonuzdan sıcak su sürekli yükseliyorsa sorun kullandığınız bataryada olabilir. Duşa kabin bataryasını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Sorun halen düzelmezse bu defa yapmanız gereken en doğru şey uzman bir tesisatçıdan yardım almanız gerekir. Bu kombi ile alakalı bir sorun değildir. İyi günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir