Su Kaçağı Tespiti

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Evde su kaçağını tespit etmek için belirtmeliyiz ki elektronik cihazlar ihtiyacınız vardır. Bunun için de profesyonel firmalardan destek almanızı tavsiye ederiz. Peki evde su kaçağı nasıl anlaşılır?

Bu açıklamayı yapmadan önce su kaçağı ustalarının yaptıkları hileler hakkında bilgi vermek isteriz. Önemli olan dürüst ve güvenilir bir hizmet sunmaktır. Su kaçağı ustalarının yaptıkları hileleri bu yazımızdan okuyabilirsiniz.

Evde su kaçağı bulmanız kolay değildir. Su kaçaklarını tespit etmek için duyu organlarınıza güvenmenin. Yinede kesin bir sonuç alamayacaksınız. Su kaçağının olduğu alan kendini belli edecektir.

Örneğin

  • duvarlar nemlidir.
  • zeminde rutubet olur.
  • tavan nemlidir.
  • bunların dışında ise evinizin bir bölümünde kötü koku gelir. Bu belirtilerin tamamı su kaçağının olabileceğinin işaretidir. Yineden kesin bir şekilde su kaçağı var diyemezsiniz.

Evde su kaçağı nasıl anlaşılır? sorusuna gelecek olursak su sızıntısının hangi tesisatta olduğunu bulabilirsiniz fakat noktasal olarak tespit edemezsiniz. Bu nedenle yapmanız gereken ilk şey dairenizin ana vanasını kapatmak olmalıdır.

Sonrasında su sayacının üzerindeki endeksi kontrol ederek bir gün sonra tekrar endekse bakınız. Eğer arada fark bulunuyor ise su kaçağı olduğu kesinleşir ve bu su kaçağının temiz su tesisatında olduğunu anlarsınız.

Evde su kaçağı nasıl bulunur? sorunuzu ise şu şekilde kısaca açıklayalım. Hiçbir zaman kesin sonuca varamazsınız. Kesin bir şekilde su kaçağını bulmak için özel cihazlara ihtiyaç vardır. Çünkü su kaçakları farklı olduğundan cihazlar da farklılık göstermektedir.

Akustik Dinleme Cihazı İle Su Kaçağı Tespiti

su-kaçağı-bulma

Kali Tesisat firması olarak özellikle temiz su tesisatlarındaki su kaçaklarını tespit etmek için akustik dinleme cihazları kullanırız. Akustik dinleme cihazı sayesinde yapılan tespitler kesin olarak sonuç vermektedir.

Evinizde su kaçağı varsa bu akustik dinleme cihazı ile dinleme yaparız. Su kaçağı basıncı düşük ise dairenin su basıncı arttırırız ve ihtiyaca göre 10 kata kadar basınç uygularız. Böylelikle su kaçağının şiddeti artacağından akustik dinleme cihazı ile rahatlıkla su kaçağı tespiti yaparız.

Fakat akustik dinleme cihazı ile su kaçağı tespit etmek deneyim isteyen bir işlemdir. Firmamız bunun için yeterli deneyime sahip personeller ile sizlere hizmet vermektedir.

Evde Su Sızıntısı Kameralı Görüntüleme Cihazı İle Nasıl Anlaşılır?

Temiz su kaçağını akustik dinleme cihazı ile tespit edebilirsiniz. Yalnız pimaş borularında da su kaçağı meydana gelir. Pimaş borusu çatlar ya da ek yerlerinden su kaçırır. Bu tarz durumlarda firmamız kameralı görüntüleme cihazı ile evde su sızıntısını tespit etmektedir.

Bu işi şu şekilde yaparız.

  1. Kameralı görüntüleme cihazının kamerasını lavabo ya da tuvalet girişinden pimaş borusuna doğru süreriz
  2.  Bu kameranın ucundaki led aydınlatma sayesinde pimaş borusunun içinin karanlık olması da sorun olmaz.
  3. Böylelikle pimaş borusundaki kaçağın nedeni tespit ederiz.

Bu işlem yapılırken sadece su kaçağını nedenini değil başka sorunları da buluruz. Sonuç olarak pimaş borusundaki diğer sorunları da tespit ederiz.

Termal Kamera İle Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Pimaş borularında ya da temiz su tesisatında su kaçağı olmasının dışında kalorifer borularında da su kaçakları meydana gelir. Kalorifer borularındaki kaçağı sadece kombi basınç göstergesindeki suyun basıncının sürekli düşmesi ile anlayabilirsiniz.

Firmamız, kalorifer borularında meydana gelen su kaçaklarını tespit etmek adına termal kamera kullanmaktadır. Bu sayede sıcak borular rahatlıkla görülecektir. Daha fazla bilgi için 0542 634 5537 / 0532 631 5537 numaralarımızdan bizleri arayabilirsiniz.

Su kaçağı ile geniş bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!