Ana Sayfa / Su Kaçağı Tespiti / Kameralı Su Kaçağı Tespiti
kameralı-su-kacagi

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Kameralı su kaçağı tespiti hizmetini firmamızın yıllardır uyguladığı su kaçağı tespiti yöntemlerinden biridir. Kali Tesisat kameralı su kaçağı tespiti ile su kaçak tespitini deneme yanılma yöntemiyle değil de kesin yöntemlerle tespit etmektedir.

Su Kaçağı Nedenleri?

Su kaçakları genellikle, kullanılan malzemelerin dayanıksız olmaları, dış etkenlerden ya da usta hatalarından dolayı meydana gelmektedir.

Kullanılan malzeme kalitesiz olduğunda, pimaş borusu döşendiği zaman çatlayabilir. Ustalar bu çatlağı fark etmezlerse pimaş borusu kullanılmaya başlandığı anda çatlakta su kaçağı belirtileri meydana gelir.

Yine malzeme kalitesizliğinden kaynaklı olarak ana gider hattında boru üstündeki toprağın ağırlığına dayanamayan boru kırılır. Ve bu kırılma sonucu da su kaçakları meydana gelir, bazen de boru içine dolan topraktan dolayı tıkanıklıklar meydana gelebilir.

Diğer bir su kaçağı nedeni ise usta hatalarından kaynaklıdır. Boruları döşeyen ustalar, bazen ek yerlerinde bulunan contaları takmazlar, conta olmadığından dolayıda boruların ek yerlerinden su sızıntısı meydana gelmektedir.

Bilgisayarlı Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır

Kameralı görüntüleme cihazları ile pimaş borularında meydana gelen su kaçakları tespit edilmektedir. Bilgisayarlı su kaçağı tespiti yapılması için sadece kameralı görüntüleme cihazının kullanılması yeterli olmayacaktır. Personel deneyimi de fazlası ile önemlidir.

Aksi halde, kameralı görüntüleme cihazını kullanan personel, monitöre yansıyan görüntüyü yorumlayamaz ve kamera ile su kaçağı tespiti işlemi düşündüğünüzden çok daha uzun sürebilir. Kali Tesisat bünyesinde çalışan personeller deneyimli ve eğitimli kişilerden oluşmaktadır.

Görüntülü su kaçağı tespiti işlemlerini en kısa sürede tespit ederek çözüme kavuşturan firmamız sizlere en iyi ve kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Su Kaçağını Kendimiz Nasıl Tespit Ederiz

Evinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız, ilk olarak su kaçağının hangi tesisat sisteminde olduğunu bulmanız gerekmektedir.

  • İlk olarak dairenize ait ana vanasını kapatın.
  • Sonra su kaçağı olan yerde su sızıntısı devam ediyor ise, temiz su tesisatında su kaçağı olduğunu söyleyebiliriz.
  • Fakat temiz su kaçaklarında sorun yoksa bir süre lavaboları ve tuvaleti kullanmayın.
  • Tuvalet ve lavaboyu kullanmadığınız sürede su kaçağı olan yerde su sızıntısı kesilirse, su kaçağının pimaş hattında olduğunu söyleyebiliriz.
  • Kalorifer tesisatında bulunan su kaçaklarında ise, kombi altında bulunan vanaların kapatılması gerekir. Kombi altında bulunan vanalar kapatıldığında su kaçağı kesilirse kalorifer tesisatında su kaçağı olduğu söylenebilir.

Su kaçağı ve diğer tesisat sorunları hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizde yer alan iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

En Çok Okunan

Alt Kata Su Sızıyor

Alt Kata Su Sızması Nasıl Engellenir?

Alt kata su sızması çoğunlukla çok katlı binalarda görülebilen bir su kaçağı çeşididir. Evinizde su …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir