Tıkanıklık Açma - Kali Tesisat

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Yöntemleri Nelerdir

İstanbul genelinde tuvalet tıkanıklığı açma firması olan Kali Tesisat firmamız robot cihaz teknolojisi ve kameralı görüntüleme cihazları ile hızlı bir şekilde kırma dökme işlemine gerek dahi kalmadan tuvalet tıkanıklığını açmaktadır. Hızlı servis imkanı ve kaliteli hizmet sunan firmamız aynı zamanda uygun fiyat garantisi de sağlamaktadır.

Tıkanmış tuvaletler ile karşı karşıya kaldığınız zaman ilk olarak yapmanız gereken sakinliğinizi korumak olmalıdır. Evinizin içinde korkudan gezmek yerine ne yapabileceğinizi bulmanız gerekmektedir. Tıkanan tuvalet nasıl açılır diye düşünmekten ise sizlere yardımcı olacak firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

En yetersiz zamanlarda olan ve sizi fazlası ile bunaltan tuvalet tıkanıklığı tuvalet pompası, karbonat, sirke ve sıcak su yöntemleri ile temizlenebilir. Bu makalemizde sizlere tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır konusunda birkaç yöntemden bahsedeceğiz. Peki tıkanan tuvalet nasıl açılır?

Evde Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tuvalet tıkanıklığı ya da klozet tıkanıklığı gibi durumlarda eviniz kötü kokacağından evinizdeki eşyalarda batacaktır. Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemlerimizi okumadan önce tıkanıklığın nereden kaynaklandığını bulmanız gerekmektedir.

  • Gidere dökülen asitli içeçekler
  • Atıkları kanal açma teli kullanarak parçalama
  • Atıkların eritilmesi için tuz ruhu ya da kostik dökülmesi
  • Kanalizasyona tahliye işlemi için tuvalet açma pompası kullanılmalı

Kimyasal karışım kullanan kişiler tuvalet tıkanıklığı açma konusunda zaman kaybederler. Öncelikle tıkanıklığın giderin neresinde olduğunu ve neyin tıkadığını tespit etmeden tuvalet tıkanıklığını açmanız maalesef ki mümkün değildir.

Kimyasal Kullanımı ile Tıkanıklık Açma

Tuvaletleriniz tıkanıyor ise bir gider açıcı kimyasal kullanmayı deneyebilirsiniz. Kimyasal ilaçlar bazı sistemlerde atığı ayrıştırmak için kullanıldığından tuvaletleriniz kısa sürede açılacaktır. Marketten satın alacağınız bu tür ürünleri aşırıya kaçmadan kullanmanızı öneririz.

Sadece organik atıklarda işe yarayacak olan bu yöntemler sert cisimler üzerinde işe yaramayacaktır. Tuvalet tıkanıklığı şayet atıklar değil ise bu defa başka yöntemler denemelisiniz. Almış olduğunuz kimyasal ilaç üzerindeki talimatları izleyerek gider için tavsiye edilen miktarda kimyasal ürünü dökün.

Tuvalet Gideri Açma Teli

Bu tür sorunlarda hemen lavabo ya da tuvalet gideri açma teli edinin, nalburlarda bulacağınız tuvalet açma teli ile gider borusunun kıvrımları içinde geçerek bir telin gidebileceği derinlikten daha derine inebilen esnek bir araçtır.

Kali Tesisat firması olarak bizler de genellikle tel ile müdahale etmekteyiz. telin bir ucunu gidere sokarak tıkanıklığa neden olan cismi hissedene kadar teli giderin içine sokmaya devam etmelisiniz. Gider içerisinde döndürüp ittiğiniz tellin amacı tıkanıklığa neden olan cismi küçük parçalara ayırıp hareket etmesini sağlamaktadır.

Tuvalet tıkanıklığı sorunları yaşıyor iseniz ya da klozetiniz veya tuvaletiniz sık sık tıkanıyor ise firmamız ile 0542 634 5537/ 0532 631 5537 numaralardan iletişime geçerek servis talep edebilir ve sorunlarınızdan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA