Tıkanıklık Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Kali Tesisat Dürüst ve Kaliteli Hizmet

Tuvalet giderleri tıkanıklığı ve sonrasında tuvalet tıkanıklığı açma hep büyük bir sorun olmuştur. Tıkalı tuvaletler görünüş açısından berbattır. Üstelik koku da yapar. Bu problemi halletmek aslında çok zor değildir. Bu yazımızı bu problemi nasıl çözersiniz, onu anlatacağız. Lakin yazımıza geçmeden size birkaç konuda uyarı yapmak istiyoruz.

Ülkemizde pek çok meslek dalında yaşadığımız bir sorun vardır: İşine hile karıştırmak sorunu. Tesisat sektöründe de bu durum geçerlidir. Hatta diğer meslek dallarına göre sahtekarlık çok daha fazladır. Bu sahtekarlıkları önlemek için sizi bu yazımızda bilgilendirmeyi bir borç biliriz. Çünkü Kali Tesisat dürüstlüğü merkeze almış bir şirkettir.

Tuvalet tıkanıklığı sorunları ile son zamanlarda fazlası ile karşılaşmaktayız. Bu nedenle tuvalet tıkandı nasıl açarım diye endişelenmenizi istemeyiz.

Kali Tesisat firması olarak tuvalet tıkanıklığı açma servisimiz ile kırıp dökme işlemine gerek kalmadan robot cihazlarla tıkanıklıkları açarken aynı zamanda da kameralı görüntüleme cihazları ile gider borularında oluşan tıkanıklıkları görüntüleyerek sorunları tespit etmekteyiz.

tuvalet-diken-acma
Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığının Nedenleri

Binalarımızda tuvalet tıkanıklığının birçok nedeni bulunmaktadır. Şimdi dilerseniz bu nedenlere göz atalım.

  • Tuvalet giderine ıslak mendillerin atılması tuvaleti tıkar.
  • Rulo halindeki tuvalet kağıtları tuvaletinizi tıkar.
  • Tuvalet giderinin içine kaçırılan sert cisimler de tıkanmaya neden olur.
  • Poşet, bez gibi cisimler de gidere atıldığında tıkanıklığa neden olmaktadır.
  • Erimeyen kağıt havlu da tıkanıklığa neden olur.
  • Kalıtsal madde olan alçı, çimento gibi maddeler de tuvaleti tıkar.

Yukarıda belirttiğimiz sorunların dışında da farklı tıkanıklık ihtimalleri vardır. Bu nedenle kanal/boru görüntüleme kameraları ile tıkanıklığın sebebini bulmali ve ona göre hareket etmeliyiz.

Tuvalet Tıkandı Ne Yapılmalı?

Tuvalet tıkandığı zaman yapmanız gereken sorunu gözlemlemektir. Böylelikle sorunun geçici mi yoksa uzman gerektiren bir sorun mu olduğunu anlamanız gerekmektedir. Giderdeki atıklar yavaş bir şekilde gidiyorsa bir pompa ya da çubuk ile gider deliğine baskı uygulayabilirsiniz ya da lavabo açıcı kimyasalları deneyebilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz bu iki yöntem, basit tıkanıklıklarda işe yaramaktadır. Basit tıkanıklıklar giriş deliğine ufak bir müdahale ile açılabilen tıkanıklıklar dır. Bunların dışındaki tıkanıklıkları açmanız çok zordur.

Firmamız bu konuda yılların verdiği deneyime sahiptir. Tıkanıklıklar için üretilen robot cihazlar ile pimaş tıkanıklığını kesin olarak açmaktadır.

Bunun için yapmanız gereken tek şey firmamızı arayarak servis kaydı oluşturmanız olacaktır. Sonrasında ise bizler adresinize trafik yoğunluğuna göre en geç iki saat içerisinde gelmiş olacağız.

Tuvalet Kokusunun Nedeni

Ev ve iş yerlerinizdeki tuvalet tıkanıklıkları kötü kokulara neden olur. Sürekli temizlediğimiz halde tıkanıklıktan dolayı kokular bir türlü yok olmaz.

Evinizde tuvalet ya da gider kokusu varsa, temizlikle ve parfümle kötü kokuları yok edememenin sebebi şudur: Tuvalet giderlerinizde, banyo ya da lavabo giderlerinden birinde tıkanıklık vardır.

Bu tür sorunlarda önlem alınmadığı taktirde tıkanıklıklar, ilerleyerek evinize kirli su basmaya neden olur. Bunun için yapmanız gereken uzman bir kişi ile iletişime geçmek olacaktır.

Kameralı Cihazlarla Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Kali Tesisat firması olarak tıkalı tuvaletleri açmadan önce kanallarda oluşan tıkanıklığın nedenini bilmemiz gereklidir.

Kameralı görüntüleme cihazları ile kısa sürede tıkanıklığa neden olan nesne ve atıkları görüntüleriz. Sonuç olarak da tıkanıklığın türüne göre tuvalet tıkanıklığı açma işlemi gerçekleştiririz.

Robot Cihazla Kırmadan Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Kameralı görüntüleme cihazları ile tıkalı olan tuvaletler görüntülendiğinde, tuvalet giderini tıkayan atık ya da nesneler tespit edilir, sonrasında ise cihazların yay helozonlu uçlarına uygun aparat seçilir ve kırıp dökme olmadan tıkanıklık açılır.

Daha fazla bilgi ve servis talebi için 0542 634 5537/0532 631 5537 numaralarımızı arayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!