Ana Sayfa / Su Kaçağı Tespiti / Üst Kattan Su Akıyor
üst-kattan-su-akiyor

Üst Kattan Su Akıyor

Genellikle çok katlı binalarda başımıza gelecek olan sorunlardan biri de üst kattan alt kata su sızıntısı olmuştur. Günümüz koşullarında bu durum sıkça yaşanmaktadır.

Özellikle bazı müşterilerimizi bu konuda şikayetçi ve üst kattan su akıyor nereye şikayet edilir? Üst kattan akan su şikayetini nereye başvurabiliriz? Gibi sorular ile karşılaşmaktayız.

Üst Kattan Su Akıyor Nereye Şikayet Edilir?

tavan-su-akitiyor

Genellikle alt kat komşu üst kat komşusu ile sorununu çözemediği zaman şikayet etme yolunu tercih etmektedir. Özellikle üst kat komşu evinde tadilat olmasından korktuğu ya da sorudan etkilenmediği için alt kat komşunun nasıl bir durumda olduğunu düşünmeyebilir.

Hal böyle olunca da bu çilenin çekilmesi yerine şikayet edebilecek resmi bir kurum arama yoluna giderler. Bu sorunu çoğunlukla belediyeye şikayet ederler. Fakat belediye bu tarz sorunlarla ilgilenmez. Yapabileceğiniz en doğru yol site yönetimine durumu bildirmek ve onların gerekeni yapmasını beklemek olmalıdır.

Sitede oturmuyor fakat, çok katlı bir binada oturuyor iseniz bu defa yapabileceğiniz ikinci bir yol ise, evinizi sigortalatmak olmalıdır. Genellikle sigorta sözleşmelerinde üçüncü şahısların eve verdiği zararlarda ekletilmelidir.

Evinizi sigortalattık tan bir hafta sonra sigorta şirketi ile iletişme geçerek sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Onlar sizlere uzman göndererek geniş çaplı bir şekilde durumu araştıracaktır.

Üst Kattan Alt Kata Su Sızıntısı

Üst kattan alt kata su sızıntısı var ise, bunun birçok sebebi olabilir. Peki bu sorunlar nelerdir? Hep birlikte bir göz atalım.

  • Üst kat komşunuzun kalorifer borularında kaçak olabilir. Eğer sorun kalorifer borularında ise, alt kata su sızıntısı çok yavaş olur ve damlama olmayacağından rutubet şeklinde görülür. Bunun neden ise kalorifer tesisatındaki su basıncı düşüktür ve alt kata damlayacak kadar çok su akıtmaz.
  • Komşunuzun banyosundan su akıyor şikayeti de çok yaşanmaktadır. Banyo zemininde hem kalorifer borusu hem de temiz su borusu ile gider boruları geçmektedir.
  • Üst kt komşunuzun banyosundan akan su sarımtırak bir renkte ise gider borusunda su kaçağı olabilir.
  • Üst kattan su sızması devamlı oluyor ve damlama da meydana geliyorsa bu defa temiz su hattında su kaçağı olabilir. Bu durumun geçici olarak durdurmanın yolu ise üst kat komşunuzun su vanasını kapatmasıdır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi son olarak üst kattan su akıyor şikayetlerinin çok sık geldiğini belirtmiştik. Firmamız bu sorunları kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır. Ayrıca düşünüldüğü gibi evi inşaat alanına çevirmeden robot cihazlar ile yapmaktayız.

Firmamız ile iletişime geçerek her türlü tesisat sorunlarınızı çözmemizi sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken 0542 634 5537/0532 631 5537 iletişim numaralarımızdan bizleri aramak olmalıdır.

En Çok Okunan

Alt Kata Su Sızıyor

Alt Kata Su Sızması Nasıl Engellenir?

Alt kata su sızması çoğunlukla çok katlı binalarda görülebilen bir su kaçağı çeşididir. Evinizde su …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir