Su Kaçağı Tespiti

Üst Kattan Su Akıyor

Dürüst ve Kaliteli Hizmet

Üst kattan su akıyor ise bu durum komşunuzla aranızın bozulacağının habercisidir. Çünkü üst katınızda su kaçağı vardır. Ve bu su kaçağı tespit edilmelidir. Üst kattan su akması ile bilgi vereceğiz. Fakat öncesinde sizi bir konuda uyarmak istiyoruz.

Ülkemizde kaliteli işçilik sorunu yok. Ama kaliteli insan sorunu var. Her meslek erbabında olduğu gibi maalesef bizim işimizi yapan ustalarda da pek çok sahtekar insan vardır. Sizin paranızı (ç)almak için pek çok yola başvururlar. Bu yolları şuradaki yazımızda okuyunuz. Okutunuz.

Genellikle çok katlı binalarda başımıza gelecek olan sorunlardan biri de üst kattan alt kata su sızıntısı olmuştur. Günümüz koşullarında bu durum sıkça yaşanmaktadır.

Özellikle bazı müşterilerimizi bu konuda şikayetçi ve üst kattan su akıyor nereye şikayet edilir? Üst kattan akan su şikayetini nereye başvurabiliriz? Gibi sorular ile karşılaşmaktayız.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

ust-kattan-su-akiyor
Üst Kattan Su Akıyor

Genellikle alt kat komşu üst kat komşusu ile sorununu çözemediği zaman şikayet etme yolunu tercih etmektedir. Özellikle üst kat komşusu evinde tadilat olmasından korkar. Hatta sorundan etkilenmediği için alt kat komşunun nasıl bir durumda olduğunu düşünmez. Malum insanlar bencildir.

Hal böyle olunca da bu insanlar çile çekmek yerine şikayet için resmi bir kurum arama yoluna giderler. Bu sorunu çoğunlukla belediyeye şikayet ederler. Fakat belediye bu tarz sorunlara bakmaz Yapabileceğiniz en doğru yol site yönetimine durumu bildirmek ve onların gerekeni yapmasını beklemek olmalıdır.

Sitede oturmuyor. Fakat, çok katlı bir binada oturuyor iseniz bu defa yapabileceğiniz ikinci bir yol ise, evinizi sigortalatmak olmalıdır. Genellikle sigorta sözleşmelerinde üçüncü şahısların eve verdiği zararlarda ekletilmelidir.

Evinizi sigortalattıktan bir hafta sonra sigorta şirketi ile iletişme geçerek sorunlarınızı bildirin. Onlar sizlere uzman göndererek geniş çaplı bir şekilde durumu araştıracaktır.

Üst Kattan Alt Kata Su Sızıntısı

Üst kattan alt kata su sızıntısı var ise, bunun birçok sebebi olmalıdır. Peki bu sorunlar nelerdir? Hep birlikte bir göz atalım.

  • Üst kat komşunuzun kalorifer borularında kaçak olma ihtimali vardır. Eğer sorun kalorifer borularında ise, alt kata su sızıntısı çok yavaş olur. Damlama olmayacağından rutubet şeklinde görebilirsiniz. Bunun neden ise kalorifer tesisatındaki su basıncının düşük olmasıdır. Fakat alt kata damlayacak kadar çok su akıtmaz.
  • Komşunuzun banyosundan su akıyor şikayeti de çok yaşarsınız. Bu durum banyo zemininden hem kalorifer borusu hem temiz su borusu hem de gider boruları geçmektedir.
  • Üst kat komşunuzun banyosundan akan su sarımtırak bir renkte ise gider borusunda su kaçağı olabilir.
  • Üst kattan su sızması devamlı oluyor ve damlama da meydana geliyorsa bu defa temiz su hattında su kaçağı olmalıdır. Bu durumun geçici olarak durdurmanın yolu ise üst kat komşunuzun su vanasını kapatmasıdır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi son olarak üst kattan su akıyor şikayetlerinin çok sık geldiğini belirtmiştik. Firmamız bu sorunları kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır. Ayrıca düşünüldüğü gibi evi inşaat alanına çevirmeden robot cihazlar ile yapmaktayız.

Firmamız ile iletişime geçerek her türlü tesisat sorunlarınızı çözmemizi sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken 0542 634 5537/0532 631 5537 iletişim numaralarımızdan bizleri aramak olmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!