Ana Sayfa / Su Kaçağı Tespiti / Tavandan Su Akması Nasıl Önlenir?
catidan-akan-su-nasil-önlenir

Tavandan Su Akması Nasıl Önlenir?

Evinizin tavanında su akıyor ise, özellikle banyo ve tuvalet dışındaki alanlarda varsa bu sorun üst komşunuzun su tesisatında kaçak var demektir. Banyonuz ya da tuvaletiniz’den akan su da üst kat komşunuzun fayans aralarından su sızıntısı olduğundan evinizin tavanlarından damlayabilir.

Tavandan Akan Suyu Önlemek İçin Ne Yapılmalıdır?

Son zamanlarda fazlası ile sorun olan tavandan akan suların önlenmesi için yapmanız gerekenleri sizler için birkaç maddede sıraladık. Dilerseniz şimdi onlara bir göz atalım;

  • Yapmanız gereken ilk şey kesinlikle üst komşunuzu bu durum hakkında bilgilendirmek olacaktır
  • Tavandan akan suyun sürekli mi yoksa belirli aralıklarla mı olduğu kontrol edilmelidir
  • Sürekli akıyor ise kesinlikle üst kat komşunuzun temiz su hattında kaçak var demektir. Bu durumda yapmanız gereken profesyonel bir destek almaktır. Firmamızı arayarak akustik dinleme cihazları ile su sızıntılarının yerlerini kırmadan tespit etmemizi sağlayabilirsiniz
  • Tavandan gelen su sızıntısı sarı renkte ise üst kat komşunuzun PVC gider hattında sorun olduğunu göstermektedir. Firmamız bu konuda da termal kamera ile PVC borusunun içini kontrol eder ve sorunun kaynağını kısa sürede tespit eder.

Suyun Tavandan Akmasını Nasıl Önleyebilirsiniz?

fayans-aralarindan-su-akintisi

Evinizin tavanında akan suyun önlenmesi için yapabileceğiniz birkaç basit çözümler bulunmaktadır.

  • Komşunuza haber vererek dairenizin ana su vanasını kapatmasını isteyebilirsiniz.
  • Ana vana kapandıktan sonra su sızıntısı duruyor ise, bu su tesisatında bir çatlağın ya da kırılmanın olduğunu göstermektedir. Bu tür durumlarda firmamızı arayarak yardım alabilirsiniz.
  • Ana su kapanmasına rağmen halen tavandan su damlaması devam ediyor ise, bu defa komşunuzun banyo fayansından su sızıntısının olma ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız.
  • Fayans arasından akan suyun önlenmesi için fayansların arasına derz dolgu yaptırarak sorundan kurtulabilirsiniz.
  • Saymış olduğumuz yöntemler, tavandan su akması nedenlerinden alabilir. Fakat kesin bilgi ve çözümler için firmamızdan destek almalısınız. Alanında uzman ekiplerimiz sorunlarınızın kaynağını tespit ederek sizleri bilgilendirecektir.

Evin Çatısı Su Akıtıyor Ne Yapmalıyım?

Site bloklarında ya da apartmanların üst katı olan çatı katının öncelikle kullanım hakkının kime ait olduğunu bilmek gerekir. Eski yöntemler ile su akmalarını engellemek için çoğunlukla çatı aralarına zift dökmek tercih edilmekte ide. Son derece ucuz bir yöntem olduğundan herkes tercih ederdi.

Bu konuda çatı akması nasıl önlenir? Dam akması nasıl önlenir? gibi birçok telefon almaktayız. Çatı akması konusunda sizlere kısa da olsa bir bilgilendirme yazısı yazmanın doğru olacağını düşündük.

Güneşli havalarda dahi çatıdan su akıyor ise bu su kaçağı olduğunun göstergesidir. Bu tür durumlarda zaman kaybetmeden Kali Tesisat firmamızdan destek alabilirsiniz.

Terastan Akan Su Nasıl Önlenir?

Terastan akan suyun birden çok nedeni olabilir. Sorunların kaynaklarını tespit etmek fazlası ile önemlidir. Sorunun su tesisatında mı? PVC hattında mı? Yoksa çatı izolasyonunda mı? olduğu tespit edilmelidir.

Bu konu hakkında net bir bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız terasta bulunan kaçağı tespit etmek adına akustik dinleme cihazları ile sorunları tespit ederek çözümünü gerçekleştirmektedir.

Sorunlar PVC hattında ise kameralı görüntüleme cihazları ile pimaş borularını tespit ederek, rapor halinde sunmaktayız. Yağmur giderlerinde de bazen tıkanıklıklar meydana gelebilir. Bu tıkanıklıktan dolayı su yağmurluktan akmaz ve tıkanıklığa neden olur.

Sizler için en kaliteli ve güvenilir hizmeti sunan firmamız ile iletişime geçerek sorunlarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz.

En Çok Okunan

Alt Kata Su Sızıyor

Alt Kata Su Sızması Nasıl Engellenir?

Alt kata su sızması çoğunlukla çok katlı binalarda görülebilen bir su kaçağı çeşididir. Evinizde su …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir