Su Kaçağı Tespiti

Darıca Su Kaçağı Tespiti

Kocaeli Darıca su kaçağı tespiti atık su tespitinden çok daha kolaydır. Bunun nedeni ise temiz suda basınç olduğundan test pompası ile basıncı arttırarak akustik dinleme cihazları ile noktasal olarak tespit edilmektedir.

Darıca pis su kaçağı yani atık su kaçakları temiz su kaçaklarına nazaran daha zor tespit edilmektedir. Pimaş borularında kaçak olmaya bilir fakat, fayans aralarında derz boşluklarından kaynaklı su kaçağı olabilir ve bu kaçaklar için pimaş içi görüntüleme kameraları ile tespit edebiliriz.

Darıca su kaçağı tespitini üç aşamada inceleyebiliriz. Bunlar temiz su kaçağı, atık (pis) su kaçağı ve kalorifer tesisat kaçağı olarak adlandırılır. Kali Tesisat olarak biz bu kaçakları hassas dinleme cihazları ile buluyoruz.

Pis su kaçaklarında genellikle gözlem kameraları kullanmaktayız, kalorifer kaçaklarında da yüksek çözünürlük termal kamera kullanmaktayız.

Darıca su kaçağı tespiti ve su sızıntılarını kırıp dökme işlemi olamadan profesyonel cihazlar ile su kaçaklarını çok rahat bir şekilde bulup sadece su kaçağının bulunduğu yeri kırıp tamir işlemini gerçekleştirmekteyiz.

Darıca Su Tesisatçısı Darıca Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Darıca su tesisatçısı su kaçağı tespiti konusunu cihaz ile kırıp dökme işlemine gerek kalmadan nokta atışı ile su kaçağı bulma ve onarımı için hizmet vermektedir. Genellikle su kaçakları boruların zamanla eskimesi ve çatlayıp kırılması ile oluşmaktadır.

Darıca su kaçağı işlemini hassas dinleme cihazları ve termal kamera desteği ile hızlı bir şekilde çözmekteyiz. Kullanmış olduğumuz modern cihazlarımız sayesinde su kaçaklarının bulunduğu alanı gereksiz kırıp dökme işlemi olmadan kısa sürede bulmaktayız.

Darıca Su Kaçağı Bulma Servisi

Teknolojinin son sistemi ile profesyonelliğin birleşmesi sonucu Darıca su kaçağı bulma ekonomik açıdan en az maliyet ile gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle tesisatların yenilenmesine gerek kalmaz sadece yapılması gereken teknolojinin imkanlarından yaralanmak olmalıdır.

İlk olarak temiz su borularında olan temiz su kaçağı tespiti ve tamirinin maliyeti az olsa da kaçak eğer eski yapı binalarda ya da galvaniz borularda meydana geldi ise boru çürümüş de olabilir. Eğer öyle ise komple yenilenmesi gerekmektedir.

Komple yenilenecek olan borular ekstra işçilik gerektirir ve alt komşunuzda sürekli olarak su damlalarının oluşması, temiz su kaçağının belirtisidir ve akustik yer dinleme cihazları ve test pompaları ile su kaçakları kısa sürede bulunmaktadır.

Binalarınıza zarar vermeden kameralı görüntüleme cihazları ile su kaçağı tespiti yöntemini yüzeysel akustik cihazlar ile su kaçağı olan bölge tespit edilir ve bu sırada suyun sızıntı göz önünde bulundurularak cihazların kullanımına dikkat edilir.

Sizlerde su kaçağı sorunları yaşıyor iseniz firmamızı 0542 634 5537/0532 631 5537 numaralarımızdan arayarak servis talep edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA