Su Kaçağı Tespiti

Darıca Su Kaçağı Tespiti

Kali Tesisat Dürüst ve Kaliteli Hizmet

Merhabalar. Bu yazımızda yer alan bilgilere çok şaşıracaksınız. Darıca ilçesinde oturuyor ve sıklıkla su kaçağı sorunlarıyla mı karşılaşıyorsunuz? Evinize gelen ustaların fayanslarınızı, laminant parkelerinizi berbat etmesinden bıktınız mı? Darıca su kaçağı tespiti şirketi Kali Tesisat olarak sizi bilgilendireceğiz. Ama öncesinde bazı noktaları açıklığa kavuşmak gerekiyor. Daha doğrusu sizi UYARMAK gerekiyor.

Ülkemizde işinde uzman insan çok. Fakat bunların kaçı dürüst. Kaçı hakkı gözeterek iş yapıyor. Bu sayı tesisat sektöründe o kadar azdır ki bilseniz dudağınız uçuklar. Hanelerinize gelip sizleri soyup soğana çevirirler. Üstelik bunu o kadar ustaca yaparlar ki bir de üstüne teşekkür alırlar. İŞTE bu yazımızda işte bu ustaların yaptığı para (ç)alma yöntemlerini yazdık.

Ustaların kandırma yöntemleri

Kocaeli Darıca su kaçağı tespiti atık su tespitinden çok daha kolaydır. Çünkü temiz suda basınç vardır. Test pompası ile basıncı arttırırız. Sonuç olarak akustik dinleme cihazları ile noktasal olarak su kaçağını tespit ederiz.

Darıca pis su kaçağı yani atık su kaçakları temiz su kaçaklarına nazaran tespiti daha zordur. Pimaş borularında kaçak olmayabilir.  Fakat fayans aralarında derz boşluklarından kaynaklı su kaçağı olabilir. Bu kaçakları pimaş içi görüntüleme kameraları ile tespit edebiliriz.

Darıca su kaçağı tespitini üç aşamada inceleyebiliriz. Bunlar

  1. Temiz su kaçağı
  2. Atık (pis) su kaçağı
  3. Kalorifer tesisat kaçağıdır.

Kali Tesisat olarak biz bu kaçakları hassas dinleme cihazları ile buluyoruz.

Pis su kaçaklarında genellikle gözlem kameraları kullanmaktayız. Kalorifer kaçaklarında da yüksek çözünürlük termal kamera kullanmaktayız.

Şirketimiz Darıca su kaçağı tespiti ve su sızıntılarını kırıp dökme işlemi olmadan bulur. Bunu da profesyonel cihazlar ile yapar.  Tek seramik ya da tek laminant parkede su kaçağını tespit ederiz.

darica-su-kacagi-tespiti
Darıca Su Kaçağı Tespiti

 Darıca Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Şirketimiz Kali Tesisat Darıca su tesisatçısı su kaçağı tespitini cihaz ile yaparız. Böylece kırıp dökme işlemine gerek kalmadan nokta atışı ile su kaçağı bulmayı ve onarımı gerçekleştiriyoruz. Genellikle su kaçakları boruların zamanla eskimesi ve çatlayıp kırılması ile oluşmaktadır.

Darıca su kaçağı işlemini hassas dinleme cihazları ve termal kamera desteği ile hızlı bir şekilde çözmekteyiz. Kali Tesisat olarak modern cihazlar sayesinde su kaçaklarının bulunduğu alanı gereksiz kırıp dökme işlemi olmadan kısa sürede bulmaktayız.

Darıca Su Tesisatçısı

Teknolojinin son sistemi ile profesyonelliğin birleşmesi sonucu Darıca su kaçağı bulma ekonomik açıdan en az maliyet ile gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle tesisatları yenilemeye gerek kalmaz. Sadece yapılması gereken teknolojinin imkanlarından yararlanmak olmalıdır.

İlk olarak temiz su borularında olan temiz su kaçağı tespit etmek gerekir. Bu tamirinin maliyeti azdır. Fakat kaçak eğer eski yapı binalarda ya da galvaniz borularda meydana geldiyse boru çürümüş de olabilir. Eğer bu durumlar varsa tesisatı komple yenilemek gerekir.

Komple yenilenecek olan borular ekstra işçilik gerektirir. Bir de alt komşunuzda sürekli olarak su damlalarının oluşması, temiz su kaçağının belirtisidir. Bu kaçakları da akustik yer dinleme cihazları ve test pompaları ile su kaçakları kısa sürede buluruz.

Şirketimiz Kali Tesisat binalarınıza zarar vermeden kameralı görüntüleme cihazları bulur. Su kaçağını şu yöntemlerle buluruz.

  • Laminant parke ya da seramiğin hemen üstünden akustik cihazlar ile dinleme yaparız.
  • Su kaçağı olan bölgeyi noktasal olarak tespit ederiz.
  • Bu sırada suyun sızıntısı göz önünde bulundururuz. Bu nedenle de cihazları kullanmaya dikkat ederiz.

Özetle sizlerde su kaçağı sorunları yaşıyor iseniz firmamızı 0542 634 5537/0532 631 5537 numaralarımızdan arayarak servis talep edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!