Petek Temizliği

Sıcak Su Neden Az Gelir? 2025

Kaliteli Hizmet

Sıcak Su Neden Az Gelir?

Sıcak su neden az gelir? Bu soruları cevaplayacağız. Fakat bu sorundan önce sizi birkaç konuda bilgilendirmek isteriz.

Türkiye’de her an su tesisatçısı bulursunuz. Bunların çoğu da uzmandır. Ayrıca profesyoneldir. Üstelik hepsi de teknolojik cihazlara sahiptir.

Fakat bu ustaların ya da şirketlerin büyük çoğunluğunun bir sıkıntısı vardır. Dürüstlük sorunu. Bu sorunu da ve ustaların yaptığı hileleri de burada yazdık. Okuyunuz. Sonra okutturunuz.

soba-borusu-neden-terleme-yapar-gaziosmanpasa

Sıcak Su Akış Problemleri ve Çözümleri 

Sıcak Su Az Akıyor: Ne Yapılmalı?

Tesisat Borusu ile İlgili Sorunlar

Müşterilerimizden sıkça gelen şikayetlerden biri, sıcak suyun yetersiz akmasıdır. Bu problem, genellikle duş sırasında birden fazla musluk açıldığında suyun azalmasıyla kendini gösterir. Sıcak su neden az gelir?  Ancak bazen tek bir musluk açıldığında bile suyun az geldiği durumlarla karşılaşılır. Eğer iki musluk birden açıldığında su akışı azalıyor ise, su tesisat borularının çapının yetersiz olması veya plastik borularda kaynak yapılırken çapın daralması gibi sorunlar söz konusu olur.

Demir borularda ise zamanla paslanma meydana gelir ve bu da su basıncının düşmesine neden olur. Bu tür sorunların çözümü için su tesisat borularının yenilenmesi gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için bölgenizdeki profesyonel bir su tesisatçısından yardım alın.

sicak-su-neden-az-gelir

Kombi veya Şofben ile İlgili Sorunlar Sıcak su neden az gelir? 

Bir diğer olası neden, kombi veya şofben girişlerinde bulunan filtrelerin tıkanmış olmasıdır. Filtreler, kombiye giren suyun içindeki pislikleri filtreler ve zamanla tıkanarak su basıncını düşürür.

Ayrıca, kombi veya şofbenin ısıtma eşanjöründe (plaka eşanjör) kireç birikmesi de sıcak suyun az akmasına neden olur. Bu durumda, iki musluk aynı anda açıldığında su basıncı düşer.

Tesisat Su Kaçağı Basınç Düşmesine Neden Olur mu?

Tesisat üzerindeki delik veya çatlaklar genellikle musluklardan gelen su basıncını etkilemez. Ancak, tesisatınızda su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız, cihazla su kaçak tespiti yaptırmanızı öneririz. Tesisattaki su sızıntısı, evinizin duvarlarında, boyasında ve parkelerde kabarma ve şişmeye yol açır ve erken müdahale edilmezse daha büyük masraflara neden olur.

Bu tür sorunların erken tespiti ve profesyonel yardım alınması, su tesisatınızın düzgün çalışmasını sağlayacaktır. Sıcak su neden az gelir?

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!