Petek Temizliği

Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği

Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği

Merkezi ısıtma sistemi temizliği kendi içindeki çok sıkıntılı bir süreçtir. Sitelerde ya da çok katlı binalarda tek merkezden ısıyı elde etmek mümkündür. Bu ısı sayesinde bütün dairelerin ısınmasını sağlayan merkezi ısıtma sistemi önemlidir. Bu yüzden bütün dairelerin ısınmasını sağlamak amacı ile uygulanan bir sistemdir. Fakat açıklamalara geçmeden önce Kali Tesisat ailesi olarak sizi birkaç noktada bilgilendirmek isteriz. Tesisat işinde ustalar pek çok hile yapmaktadır. Bu hilelere buradaki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Peki merkezi ısıtma sisteminin çalışması nasıl olur? Öncelikle ısının elde edilmesi için merkezde bulunan ısıtma kaynağı iki türlü çalışır. Bunlar doğalgaz ve katı yakıtlardır. Böylece elde edilen ısı borular aracılığı ile tüm daireye dağılmaktadır.

Merkezi Isıtma Sisteminin Avantajları

Binalarda merkezi ısıtma sisteminin en büyük avantajlarından ilki şudur. Dairelerde kombi ya da soba bulunmaması ve daire sakinlerinin bu sorunlar ile uğraşmasına gerek kalmayacaktır.

Kombi kullanılan dairelerde sıcak su kısıtlı ve birden fazla yerde sıcak su kullanıldığı zaman su azalmaktadır. Fakat merkezi ısıtma sistemlerinde sıcak su ihtiyacı kısıtlı değildir. Üstelik merkezi ısıtma sisteminde sorun olduğunda tadilatlar kazan dairesinde yapılır ve hiçbir daire sakini bu durumdan etkilenmez.

Merkezi Isıtma Sistemlerinin Dezavantajları

merkezi ısıtma-sistemi

Merkezi ısıtma sisteminin bakımı diğer sistemlere göre daha uzun sürmektedir. Bu bakımdan bakım süresinde kazan kapalı kalır ve açılmaz. Fakat kaskad sisteminde bu durum söz konusu dahi değildir.

Merkezi sistemde faturalar ortak gelir ve gelen fatura daire sayısına bölünerek ödenmesi gereken tutar hesaplanır. Fakat ısı pay ölçek kullanımı zorunlu olduğundan her bir daire kullandığı miktar kadar ödeme yapmaktadır.

Merkezi Isıtma Sistemi Fiyatı

Merkezi ısıtma sistemi fiyatları genellikle daire sayısına, gerekli kalori miktarına, kullanılan yakıt türüne göre farklılık gösterdiğinden dolayı net bir fiyat belirtmemiz doğru olmayacaktır. Bu konuları merkezi ısıtma sistemi yapan şirketlerin gerekli hesaplamaları yapması daha uygun olacaktır.

Merkezi Isıtma Sistemi Petek Temizliği Yapımı

Aslına bakarsanız bireysel ısıtma sistemi ile merkezi sistem petek temizliği arasındaki tek fark kazan dairesidir. Firmamız merkezi ısıtma sistemi petek temizliği konusunda öncü firmalardan biri olduğundan petek temizliği işlemlerini garantili bir şekilde sunmaktadır.

Kazan temizlenmesi ile başlayan merkezi ısıtma sistemi bina içindeki suyun devir daim yaparak kazana dönmesi sonucu su içerisindeki yabancı cisimleri tortuları kazanın dibine biriktirmektedir.

Petek temizleme kimyasalı ile de dairelerdeki tesisatların ana vanası bulunmuyor ise kazan dairesinden yapılmaktadır.

Petek temizliği yapılırken sadece banyonuz kullanılır ve petek temizleme makinesi ile de kısa sürede işlem gerçekleşmiş olacaktır. Tesisat sorunlarınız için firmamızı 0542 634 5537 / 0532 6315 537 numaralarımızdan arayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!