Ana Sayfa / Petek Temizliği / Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği
Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği

Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği

Sitelerde ya da çok katlı binalarda tek merkezden elde edilen ısı sayesinde bütün dairelerin ısınmasını sağlayan merkezi ısıtma sistemi bütün dairelerin ısınmasını sağlamak amacı ile uygulanan bir sistemdir.

Merkezi ısıtma sisteminin çalışması ise, ısının elde edilmesi için merkezde bulunan ısıtma kaynağı doğalgaz ya da katı yakıt ile çalışmakta ve elde edilen ısı borular aracılığı ile tüm daireye dağılmaktadır.

Merkezi Isıtma Sisteminin Avantajları

Merkezi ısıtma sisteminin en büyük avantajlarından ilki dairelerde kombi ya da soba bulunmaması ve daire sakinlerinin bu sorunlar ile uğraşmasına gerek kalmayacaktır.

Kombi kullanılan dairelerde sıcak su kısıtlı ve birden fazla yerde sıcak su kullanıldığı zaman su azalmaktadır. Fakat merkezi ısıtma sistemlerinde sıcak su ihtiyacı kısıtlı değildir. Üstelik merkezi ısıtma sisteminde sorun olduğunda tadilatlar kazan dairesinde yapılır ve hiçbir daire sakini bu durumdan etkilenmez.

Merkezi Isıtma Sistemlerinin Dezavantajları

merkezi ısıtma-sistemi

Merkezi ısıtma sisteminin bakımı diğer sistemlere göre daha uzun sürmektedir. Bu bakımdan bakım süresinde kazan kapalı kalır ve açılmaz. Fakat kaskad sisteminde bu durum söz konusu dahi değildir.

Merkezi sistemde faturalar ortak gelir ve gelen fatura daire sayısına bölünerek ödenmesi gereken tutar hesaplanır. Fakat ısı pay ölçek kullanımı zorunlu olduğundan her bir daire kullandığı miktar kadar ödeme yapmaktadır.

Merkezi Isıtma Sistemi Fiyatı

Merkezi ısıtma sistemi fiyatları genellikle daire sayısına, gerekli kalori miktarına, kullanılan yakıt türüne göre farklılık gösterdiğinden dolayı net bir fiyat belirtmemiz doğru olmayacaktır. Bu konuları merkezi ısıtma sistemi yapan şirketlerin gerekli hesaplamaları yapması daha uygun olacaktır.

Merkezi Isıtma Sistemi Petek Temizliği Yapımı

Aslına bakarsanız bireysel ısıtma sistemi ile merkezi sistem petek temizliği arasındaki tek fark kazan dairesidir. Firmamız merkezi ısıtma sistemi petek temizliği konusunda öncü firmalardan biri olduğundan petek temizliği işlemlerini garantili bir şekilde sunmaktadır.

Kazan temizlenmesi ile başlayan merkezi ısıtma sistemi bina içindeki suyun devir daim yaparak kazana dönmesi sonucu su içerisindeki yabancı cisimleri tortuları kazanın dibine biriktirmektedir.

Petek temizleme kimyasalı ile de dairelerdeki tesisatların ana vanası bulunmuyor ise kazan dairesinden yapılmaktadır.

Petek temizliği yapılırken sadece banyonuz kullanılır ve petek temizleme makinesi ile de kısa sürede işlem gerçekleşmiş olacaktır. Tesisat sorunlarınız için firmamızı 0542 634 5537 / 0532 6315 537 numaralarımızdan arayabilirsiniz.

En Çok Okunan

Kombi Yakıt Tasarruf Solüsyonu

Kombi Yakıt Tasarruf Solüsyonu

Kış aylarının geldiği günlerde, herkesin gündemindeki en önemli konulardan biri ısınma problemi olmaktadır. Evinizi ya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir