Ana Sayfa / Petek Temizliği / Kombi Yakıt Tasarruf Solüsyonu
Kombi Yakıt Tasarruf Solüsyonu

Kombi Yakıt Tasarruf Solüsyonu

Kış aylarının geldiği günlerde, herkesin gündemindeki en önemli konulardan biri ısınma problemi olmaktadır. Evinizi ya da iş yerinizi ısıtmak için birçok enerji kaynağı kullanmaktasınız.

Bizim buradaki konumuz ise günümüzde en fazla kullanılan doğalgaz enerji kaynağı olmuştur ve birçok kombi de bu enerji kaynağı ile çalışmaktadır. Peki, kombiniz nasıl az enerji tüketip çok ısı verecek?

Doğalgaz Tasarruf Yolları

Doğalgaz tasarrufu için çoğu kişinin bilmediği birkaç yol vardır. Firmamız siz değerli müşterilerimiz için bu tasarruf yollarının bazılarını açıklayacaktır. Peki doğalgaz tasarruf yolları nelerdir? Hep birlikte okumaya devam edelim.

  • İlk olarak bina dış cephe yalıtımı var ise ciddi bir oranda tasarruf sağlayabilirsiniz.
  • Petek arkasındaki duvarlara alüminyum yalıtım levhaları konulmalı, böylelikle dışarı çıkan ısı engellenmiş olacaktır. Dışarı çıkacak olan ısı iç kısımlara dağılacağından ısının artması sağlanmış olacaktır.
  • Penceredeki güneşliklerin gece kapatılması ısının camdan dışarı çıkmasını engellemektedir.
  • Pencere seçiminiz ise çift camlı ısı yalıtımı olan PVC tipi pencereler tercih edilmelidir. Bu tür bir imkanınız yoksa da pencere çevrelerini macun ya da silikonla yalıtmalısınız.
  • Aynı uygulamayı balkon kapılarından da tercih edebilirsiniz.
  • Termostatik vana peteklere takıldığında da tasarruf edebilirsiniz. Bu sayede oda sıcaklığı optimize edilecektir ve ideal ısıyı sağlayacaktır.
  • Petek temizliği yaptırarak da doğalgazdan tasarruf etmiş olacaksınız. Böylelikle kombi pompası zorlanmayacağından daha az enerji tüketimi olacaktır.
  • Son olarak da evlerdeki ısının yanı sıra, içeride bulunan ısıyı muhafaza etmek de önemli bir tasarruf yöntemidir.

Son olarak belirtmeliyiz ki, peteklerin üstüne su kapları bırakmakta bir tür tasarruf etme yöntemidir. petek sıcaklığı 70 derecenin üstünde olacağından sıcaklık ortamdaki nemi kurutabilir ve nem oranın düşük olması, hissedilen sıcaklığı düşürecektir. Fakat peteklerin üzerine su dolu kaplar koyulması ortamın nem ihtiyacını karşılayacağından hissedilen sıcaklığı da arttıracaktır.

Kombi Tasarruf Solüsyonu

Kombi yakıt tasarruf solüsyonu düşündüğünüz gibi bir sıvı değildir. Gözle görülür bir şekilde tasarruf söz konusu da değildir. Üstelik kombi tasarruf suyu olarak bilinen bu kimyasal madde aslına bakarsanız sadece petek koruyucu kimyasaldır, kombi yakıt tasarruf solüsyonu firmamızda kullanılmaktadır.

Fakat bunun etkili olması için petek temizliği yapılması gerekir. Petek temizliği yaptırmadan bu solüsyon kullanımı kesinlikle kombi yakıt tasarrufu sağlamayacaktır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeler, kombi yakıt tasarrufu sağlayan etkili yöntemlerdir.

Daha fazla bilgi için 0542 634 5537 / 0532 631 5537 numaralarımızdan bizleri arayarak servis talep edebilirsiniz.

En Çok Okunan

Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği

Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği

Sitelerde ya da çok katlı binalarda tek merkezden elde edilen ısı sayesinde bütün dairelerin ısınmasını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir