Ana Sayfa / Su Kaçağı Tespiti / Betondan Su Sızması Nasıl Önlenir?
Betondan Su Sızması Nasıl Önlenir

Betondan Su Sızması Nasıl Önlenir?

Çoğumuzun başına gelen betondan su sızması, betonun yani duvarın zemin kısmına yakın yerden su sızması olduğunda, bunu zemindeki bir soruna bağlayabiliriz. Veya tavana yakın olan bir yerde su sızması var ise üst kattaki bir soruna bağlayabiliriz.

Fakat şunu da belirtmek isteriz ki duvardan ya da betondan sızan su her zaman düşündüğümüz gibi üst kattan ya da zeminde meydana gelen bir sorun değildir. Sorunun kaynağı sizin daireniz de olabilir.

Duvardan Su Sızması

Firmamızın yaşadığı tecrübelere dayanarak belirtmeliyiz ki duvardan su sızıyor ise, çoğunlukla bulunduğunuz dairenin tesisat sisteminde bulunan su kaçağından kaynaklı olmasıdır. Bu durum dışında üst kat komşunuzun da tesisat sistemindeki sorundan kaynaklı olabilir.

Sorunun kendi dairenizde olup olmadığını dairenin ana su vanasını kapatarak su sayacının endeksini kontrol ederek bir gece geçtikten sonra su sayacının endeksini kontrol edebilir ve arada fark bulunduğunu anladığınızda sorunun sizin dairenizden kaynaklı olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Şayet sayacınızın iki günlük endeks değerleri arasında fark bulunmuyorsa sifon, lavabo ve tuvaleti bir süre kullanmayın. Bu süre içerisinde duvardaki su sızıntısını inceleyebilir ve azalıp azalmadığını tespit edebilirsiniz.,

Evin Duvarından Su Neden Akar?

Betondan Su Sızması

Yukarıda belirttiğimiz yöntemleri uyguladınız ve su kaçağının sizin dairenizden olmadığına emin olduysanız, bu defa üst kat komşunuzun dairesinden sizin evinize su sızıntısı olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat sorun hangi dairede ise bunun için bu uygulamaları orada da yapmalısınız.

Daireniz bodrum katta ise, evin duvarlarından su akıyorsa, bunun nedeni ise dışarıdaki toprak olabilir. Bu durum çoğunlukla yağmurlu havalardan sonra meydana gelmektedir. Fakat yağmurlu havalar dışında da bu sorun devam ediyorsa duvar içinde bulunan tesisat borularında kaçak var demektir.

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Evinizin duvarında su akıyorsa mutlaka akan suyun kaynağını tespit etmelisiniz. Bunun nedeni ise, uzun bir süre suya maruz kalan binanın  ana kolonu zaman içerisinde çürümeye başlayacaktır ve bina için büyük bir tehdit oluşturabilir.

Duvardaki su kaçağını kesin olarak bulmak için uzman bir tesisatçıdan destek almanız gerekir. Üstelik bu durum öyle sanıldığı gibi pahalı bir işlem de değildir.

Firmamız su kaçağı tespiti konusunda köklü firmalardan biri olduğundan dolayı Türkiye’nin en geniş mobil ağına sahip olduğundan her su kaçağı için farklı cihazlar kullanmaktadır.

Akustik dinleme cihazı ile duvardaki su kaçağını kısa sürede bulmaktayız. Üstelik bu işlemi kırıp dökmeye gerek kalmadan suyun sesini dinleyerek su kaçağının olduğu alanı tespit etmek için kullanmaktayız.

Firmamızı arayarak sizlerde su kaçağı sorunlarından kısa sürede kurtulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için 0542 634 5537 / 0532 631 5537 numaralarımızdan bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

En Çok Okunan

Alt Kata Su Sızıyor

Alt Kata Su Sızması Nasıl Engellenir?

Alt kata su sızması çoğunlukla çok katlı binalarda görülebilen bir su kaçağı çeşididir. Evinizde su …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir