Su Kaçağı Tespiti

Betondan Su Sızması Nasıl Önlenir?

Betondan Su Sızması Nasıl Önlenir?

Evinizin duvarından şu mu sızıyor? Komşularınızla aranız mı kötü?  Betondan su sızması nasıl önlenir? sorusu hepimizin aklını kurcalar. Bazen betonun yani duvarın zemin kısmına yakın yerden su sızması olur. Bunu zemindeki bir soruna bağlamak gerekir. Veya tavana yakın olan bir yerde su sızması olur. Bunu da üst kattaki bir soruna bağlayabiliriz. Bu bilgileri vermeden önce size sizi birkaç konuda uyarmak isteriz.

Ülkemizde uzman usta sorunu yok. Türkiye’de yalancı ve sahtekar usta sorunu var. Bu yüzden buradaki yazımızda size bu ustaların yaptığı hileleri anlatacağız.

Fakat şunu da belirtmek gerekir.

  • Duvardan su sızmış olmalıdır.
  • betondan sızan su ortaya çıkar.

her zaman düşündüğümüz gibi üst kattan ya da zeminde meydana gelen bir sorun değildir. Sorunun kaynağı sizin daireniz de olması da olasıdır.

Duvardan Su Sızması ( Betondan Su Sızması Nasıl Önlenir?)

Firmamızın yaşadığı tecrübelere dayanarak belirtmeliyiz ki duvardan su sızıyor ise, çoğunlukla bulunduğunuz dairenin tesisat sisteminde bulunan su kaçağından kaynaklı olmasıdır. Bu durum dışında üst kat komşunuzun da tesisat sistemindeki sorundan da kaynaklı olma ihtimali vardır.

Sorunun kendi dairenizde olup olmadığını anlamak kolaydır. Bunun için şunları yapmalısınız.

  1. dairenin ana su vanasını kapatın
  2. su sayacının endeksini kontrol edin.
  3. bir gece geçtikten sonra su sayacının endeksini kontrol edin.
  4. Arada fark varsa sorunun sizin dairenizden kaynaklı olduğunu kolaylıkla anlarsınız.

Şayet sayacınızın iki günlük endeks değerleri arasında fark bulunmuyorsa şunları yapın:

  • Sifon, lavabo ve tuvaleti bir süre kullanmayın.
  •  Bu süre içerisinde duvardaki su sızıntısını inceleyin
  • Böylece su sızıntısının azalıp azalmadığını tespit edebilirsiniz.

Evin Duvarından Su Neden Akar? Betondan Su Sızması Nasıl Önlenir?

Betondan Su Sızması

Yukarıda belirttiğimiz yöntemleri uyguladınız. Sonrasında su kaçağının sizin dairenizden olmadığına emin oldunuz. Bu defa üst kat komşunuzun dairesinden sizin evinize su sızıntısı olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat sorun hangi dairede ise bunun için bu uygulamaları orada da yapmalısınız.

Daireniz bodrum katta ise durum farklıdır. Evin duvarlarından su akıyorsa, bunun nedeni ise dışarıdaki topraktır. Bu durum çoğunlukla yağmurlu havalardan sonra meydana gelmektedir. Fakat yağmurlu havalar dışında da bu sorun devam ediyorsa duvar içinde bulunan tesisat borularında kaçak var demektir.

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Evinizin duvarında su akıyorsa mutlaka akan suyun kaynağını tespit etmelisiniz. Bunun nedeni ise şudur: Uzun bir süre suya maruz kalan binanın  ana kolonu zaman içerisinde çürümeye başlayacaktır. Bu durum ise bina için büyük bir tehdittir.

Duvardaki su kaçağını kesin olarak bulmak için uzman bir tesisatçıdan destek almanız gerekir. Üstelik bu durum öyle sanıldığı gibi pahalı bir işlem de değildir.

Firmamız su kaçağı tespiti konusunda köklü firmalardan biri olduğundan dolayı Türkiye’nin en geniş mobil ağına sahip olduğundan her su kaçağı için farklı cihazlar kullanmaktadır.

Akustik dinleme cihazı ile duvardaki su kaçağını kısa sürede bulmaktayız. Üstelik bu işlemi kırıp dökmeye gerek kalmadan suyun sesini dinleyerek su kaçağının olduğu alanı tespit etmek için kullanmaktayız.

Firmamızı arayarak sizlerde su kaçağı sorunlarından kısa sürede kurtulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için 0542 634 5537 / 0532 631 5537 numaralarımızdan bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!