Petek Temizliği

Kombi Kalorifer Petekleri Neden Isınmıyor?

Kali Tesisat Dürüst ve Kaliteli Hizmet

Kışın astronomik faturalar ödeyip çok mu üşüyorsunuz? Kaloriferlerin altı ve üstünde ısı farkı mı var? Kombi Kalorifer Petekleri Neden Isınmıyor? Bütün bu soruların cevabını yazımızda bulacaksınız. Fakat yazıya geçmeden sizi birkaç konuda UYARMAK istiyoruz.

Türkiye’de kalitesiz usta sorunu yok. Acemi usta sorunu da yok. Lakin dürüst ve onurlu usta sayısı çok az. Bu insanlar sizlerin parasını almak için türlü yollara başvururlar. Üstelik bunu çok ustaca yaparlar. Hiçbir şey anlamazsınız. Bu yazımızda ustaların sizi aldatma yollarını anlattık. Okuyunuz. Okutturunuz. Emin olun. Faydasını göreceksiniz.

kombi-kalorifer-petekleri-neden-isinmiyor
Kombi Kalorifer Petekleri Neden Isınmıyor?

Genellikle kış aylarında fark edilen bu sorun, bazen bölgesel olarak bazen de tesisat sistemlerinin tamamında karşımıza çıkmaktadır. Şimdi sizlerle kombi çalışıyor petekler ısınmıyor sorununu kısaca inceleyelim.

Kombi Kalorifer Petekleri Neden Isınmıyor?

Yılda bir kez kombi bakımı, kalorifer tesisat sisteminin bakımı ise en geç iki yılda bir yapılmalıdır. Çünkü kombi bakımını ihmal ederseniz çeşitli sorunlar ortaya çıkar.

Ortaya çıkan bu sorunlar genellikle kombi kaynaklıdır. Üstelik kalorifer tesisat sisteminden kaynaklıdır. Kombi petekleri ısınmıyor ise bu defa da kombi pompasından kaynaklı olma ihtimali vardır.

Kombi pompası ise kalorifer tesisatının içindeki suyun devir daim yapmasını sağlamaktadır. Nitekim kombi bakımını düzenli olarak yaptırmadığınız zaman kombi pompası zaman içinde suyu pompalama işlevini yitirir.

Kombi ısınmıyor petekleri ısıtmıyor sorunlarına bir diğer neden ise kalorifer tesisatına uygun kombi olmamasıdır.

Kombi Çalışıyor Fakat Petekler Isınmıyor

Bu tür sorunlar genellikle tesisat sistemi kaynaklı sorunlardır. Kombi çalışıyor petekler ısınmıyor ise, bu defa da kalorifer borularında tıkanma olma ihtimali vardır. Şebeke sularında ki kireçlenmeler kalorifer borularında zamanla kireç tabakasının oluşmasına neden olur.

Zamanla suyun akış hızını yavaşlatan kireçlenmeler bir müdahale olmadığı zaman tıkanıklığa neden olur. Sonuç olarak su akışı tamamen durur.

Fakat kireçlenme kombi çıkışında buluna  borularda meydana gelirse, bu bütün peteklerin ısınmasını etkiler. Tıkanıklığın olduğu yerde sadece bir petek var ise o peteğin de ısınmasını engeller.

Bu sorunun üstesinden gelmek için de petek temizliği yaptırmak olmalıdır. Düşündüğünüz gibi petek temizliği evinizde kesinlikle bir tadilat ortamı yaratmamaktadır.

Petek temizliği için kullandığımız petek temizleme makinesinin uygulamış olduğu basınç sayesinde, kalorifer borularında bulunan kireç tabakası tamamen sökülür ve boruların içi ilk günkü gibi tertemiz olur.

Peteklerin alt Kısmı Isıtmıyorsa

Peteklerin altı ısınmıyorsa, bunun nedeni peteklerin içinde tortu oluşması olabilir. Kalorifer tesisatının içinde bulunan su, zaman içerisinde peteklerin iç çeperlerinde aşınmalara neden olabilir.

Aşınmaların sonucunda ise peteklerin dibinde tortular birikir ve bu sorunların üstesinden gelmek içinde iki yılda bir petek temizliği yapılmalıdır.

Petek temizliği yaptırmak hem kombiyi temizlemek hem de kalorifer tesisat borularının temizlenmesi anlamına gelmektedir.

Sizlerde petek temizliği yaptırmak istiyor iseniz 0542 634 5537/0532 631 5537 iletişim numaralarımızdan Kali Tesisat firmamızı arayarak servis talep edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!