Petek Temizliği

Kimyasal İlaçla Petek Temizliği ve Fiyatları

Kaliteli ve Dürüst Bir Hizmet

Bu keyifli yazımızda çok şey öğreneceksiniz. Buna şimdiden hazır olun:) Kimyasal ilaçla petek temizliği ve fiyatları dışında tesisat hakkında size çok ilginç bilgiler vereceğiz. Lakin bu yazıyı iyi okumak gerekir.

Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz. Ülkemizde onurlu davranışlara sahip çok az usta vardır. Çünkü herkes yaptığı işin bir hilesini bulmuş. Bununla birlikte bu ustalar maalesef insanları tabiri caizse kazıklamaktadır. Bu tür hilelere maruz kalmamak için size yapılan tüm hileleri yazmaya çalıştık. Buradaki yazımızdan bu tür hileleri okuyunuz. İnanın çok şaşıracaksınız.

Tesisat sisteminizin ömrünün uzaması ve tasarruf sağlamak için petek temizliği yapılmasının zorunlu bir iş olduğunu neredeyse hepimiz bilmekteyiz. Fakat nedense bunu kimse yaptırmaz. Ya da yaptırmak istemez. Halbuki petek temizliğini en az iki yılda bir yapmak gereklidir. Böylelikle hem kombinizin ömrü uzamakta hem de doğalgaz tasarrufunu sağlamış olacaksınız. Üstelik verimlilik de artmış olacaktır.

Kimyasal İlaçla Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

kimyasal-ilacla-petek-temizligi-ve-fiyatlari
Kimyasal İlaçla Petek Temizliği ve Fiyatları

Yerden ısıtma sistemi ve peteklerin temizlenmesi için, petek temizleme makinesinin kullanılması şarttır. Bunun nedeni şudur. Bu tesisatlar güçlü bir basınca ihtiyaç duyar. İki çeşit petek temizleme makinesi vardır. Bunlardan biri hava ve suyu karıştırıp basınçlı olarak petekleri ve boruları temizler.

Diğer petek temizleme makinesinin deposu bulunmamaktadır. Bu makinede ise depo içerisine su koyarız. Bununla birlikte makine motorunun uyguladığı basınç ile petekler temizleriz. Deposu bulunan makineye petek temizleme ilacı ilave ederek petek temizliği işlemi gerçekleşir. Bir de su ve havayı karıştırarak çalışan petek temizleme makinesine ise kimyasal ilaç koymamak gerekir.

Petekler tamamen basınçlı su ile doğal yöntemler ile temizleriz. Deposu bulunan petek temizleme makinelerine petek temizleme ilacının koymayız. Çünkü makine motoru yeterli basıncı uygulamaz.

Petek Temizleme İlacı Nasıl Kullanılır?

Petek temizleme ilacını kendiniz alarak evinizde ilaçlı petek temizliği yapamazsınız. Çünkü petek temizliği yaptığınız zaman şunu bilmelisiniz. Peteklerin içindeki yabancı cisimler suya göre daha ağır olduğundan bu cisimlerin tesisat sisteminden atmak için petek temizleme makinesi kullanmak gerekir.

Petek temizleme makinesi yardımı ile petek temizleme ilacı kullanırız. Bunu kullanmak gerekir. Peteğin iç kısmına yapışmış olan kireç ve balçık tabakasına nüfus eden kimyasal ilacın asit özelliği sayesinde petek çeperine yapışmış kireç tabakalarını kısa sürede çözeriz.

Kalorifer peteği temizleme ilacı alurad (alüminyum) peteklerde kullanmamak gerekir. Çünkü alurad petekler hassas olduklarından kalorifer peteği ilacı zarar verir.

Asit olan bu kimyasal ilaç alurad petekleri deler. Sonuç olarak petekleri kullanamazsınız. Alurad petekleri, sadece su ile temizlemek gerekir.

Kimyasal İlaçla Petek Temizliği ve Fiyatları

Petek makinesinin cinsine göre yapılan ilaçlı petek temizliği kullanımı için ilacın kullanılıp kullanılması fiyatı etkilemez. Çünkü ilaç kullanımını tesisatın durumuna göre belirleriz.

Kimyasal ilaçla petek temizliği ve fiyatları günümüz şartlarına göre çok değişkenlik gösteriyor. Yakıt parasından tutun işçi giderlerine kadar her şey fiyatları değiştirir. Nisan 2022 itibariyle fiyatlarımız 250 tldir.

Eski tesisat sistemleri için kalorifer peteği temizleme kimyasalları kullanmak riskli olur. Üstelik kaş yapayım derken göz de çıkarırsınız. Kimyasal ilaçla petek temizliği ve fiyatları, petek sayısına ve petek cinsine göre belirlenmektedir.

Sonuç olarak firmamız ile iletişime geçmek ve petek temizliği yaptırmak istiyorsanız 0532 631 5537 numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!