Ana Sayfa / Petek Temizliği / Kimyasal İlaçla Petek Temizliği ve Fiyatları
petek-temizligi

Kimyasal İlaçla Petek Temizliği ve Fiyatları

Tesisat sisteminizin ömrünün uzaması ve tasarruf sağlamak için petek temizliği yapılmasının zorunlu bir iş olduğunu neredeyse hepimiz bilmekteyiz. Petek temizliğini en az iki yılda bir yapılması gereklidir. Böylelikle hem kombinizin ömrü uzamakta hem de doğalgaz tasarrufunu sağlamış olacaksınız.

Kimyasal İlaçla Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

petek-temizligi-nasil-yapilir

Yerden ısıtma sistemi ve peteklerin temizlenmesi için, petek temizleme makinesinin kullanılması şarttır. İki çeşit petek temizleme makinesi bulunur. Bunlardan biri hava ve suyu karıştırıp basınçlı olarak petekleri ve boruları temizler.

Diğer petek temizleme makinesinin deposu bulunmamaktadır. Bunda ise depo içerisine su konur ve makine motorunun uyguladığı basınç ile petekler temizlenir. Deposu bulunan makineye petek temizleme ilacı ilave edilerek petek temizliği işlemi gerçekleşir. Su ve havayı karıştırarak çalışan petek temizleme makinesine ise kimyasal ilaç konulmamalıdır.

Petekler tamamen basınçlı su ile doğal yöntemler ile temizlenir. Deposu bulunan petek temizleme makinelerine petek temizleme ilacının konulması ise makine motorunun yeterli basıncı uygulamamasından kaynaklıdır.

Petek Temizleme İlacı Nasıl Kullanılır?

Petek temizleme ilacını kendiniz alarak evinizde ilaçlı petek temizliği yapamazsınız. Petek temizliği yapıldığı zaman peteklerin içindeki yabancı cisimler suya göre daha ağır olduğundan bu cisimlerin tesisat sisteminden atılması için petek temizleme makinesi kullanılmalıdır.

Petek temizleme makinesi yardımı ile petek temizleme ilacı kullanılır. Peteğin iç kısmına yapışmış olan kireç ve balçık tabakasına nüfus eden kimyasal ilacın asit özelliği sayesinde petek çeperine yapışmış kireç tabakaları kısa sürede çözülmektedir.

Kalorifer peteği temizleme ilacı alurad (alüminyum) peteklerde kesinlikle kullanılmaz. Alurad petekler hassas olduklarından kalorifer peteği ilacı zarar verebilir.

Asit olan bu kimyasal ilaç alurad peteklerde delinmelere neden olabilir ve petekler kullanılmaz hale gelir. Alurad petekler, sadece su ile temizlenmelidir.

İlaçlı Petek Temizliği Fiyatı

Petek makinesinin cinsine göre yapılan ilaçlı petek temizliği kullanımı için ilacın kullanılıp kullanılması fiyatı etkilemez. Çünkü ilaç kullanımı tesisatın durumuna göre belirlenir.

Eski tesisat sistemleri için kalorifer peteği temizleme kimyasalları kullanmak riskli olabilir. İlaçlı petek temizliği fiyatları, petek sayısına ve petek cinsine göre belirlenmektedir.

Firmamız ile iletişime geçmek ve petek temizliği yaptırmak istiyor iseniz 0542 634 5537 / 0532 631 5537 numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En Çok Okunan

Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği

Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği

Sitelerde ya da çok katlı binalarda tek merkezden elde edilen ısı sayesinde bütün dairelerin ısınmasını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir