Ana Sayfa / Petek Temizliği / Alurad Radyatör ve Petek Temizliği
petek-temizligi

Alurad Radyatör ve Petek Temizliği

İlk defa Alurad markası tarafından yapılan alüminyum radyatör alurad petek olarak da bilinir. Alüminyum maddesinden yapıldığından diğer peteklere oranla daha hafiftir ve işçiliği kolaydır.

Kolay şekil aldığından dekoratif seçenekleri de daha fazladır. Fakat dayanıklı değildir, çünkü alurad radyatör dış etkilere karşı fazla hassastır.

Alurad Petek Temizliği Yapımı

petek-temizleme

Petek temizliğinde kullanılan yöntem alurad petekler için kullanılmaz. Panel ve döküm radyatör temizliğinde, petek temizleme cihazı tek noktadan sisteme bağlanmaktadır, çoğunlukla da havlupan peteğinden bağlanır.

Bu noktada ise petekler tek tek temizlenir. İhtiyaç duyulursa güçlü petek temizleme kimyasalları da kullanılmaktadır. Alurad radyatör temizliğinde ise durum farklıdır.

Alurad peteklerin içindeki kanallar ufak olduğundan içinde zamanla taş benzeri ufak ve sert maddeler meydana gelebilir. Bu ufak maddeler de alüminyum radyatörün kanallarını tıkamaktadır. Bu tıkanma sonucu da alurad petek kısmen ısınır ya da hiç ısınmaz.

Alurad petekler kalorifer tesisatına bağlanan petek temizleme makinesi ile tek bir noktadan temizlenmez. Bu nedenle alurad radyatörlerin tek tek temizlenmesi gerekir. Firmamız yıllardır edindiği tecrübe sonucunda alurad radyatörleri temizlemek için güçlü asit özelliğine sahip petek temizleme kimyasalları tercih etmez.

Bunun nedeni ise petek temizleme kimyasallarının alurad radyatöre zarar verdiğini kanıtlamış olmamızdır. Alurad petekler sökülür ve tek tek petek temizleme makinesine bağlanır. Petek temizleme makinesi yetersiz geldiğinde de deneyimli personellerimiz petek içinde bulunan taşları tek tek çıkartmaktadır.

Bu nedenle alurad petekler için çağırmış olduğunuz firmaların kesinlikle petek temizleme kimyasalı kullanmadıklarından emin olmanız gerekir. Aksi halde alurad radyatörler ciddi zararlar görebilir. Bu durumda petek zarar gördüğünden tamiri mümkün olmayacaktır ve petek değişimi gerekecektir.

Alurad Radyatör Temizliğinin Faydaları

Radyatörün içinde biriken ve radyatör kanallarını tıkayan taşlar temizlenmiş olacaktır. Bu sayede petekler ısınacağından yüksek ısı verimi elde edeceksiniz.

Alurad petekler temizlendikten sonra kullanılan kimyasal koruyucu sayesinde, petekler geç kirlenecektir. Bu durum da ekonomik açıdan ve konfor açısından size rahatlık sağlayacaktır.

Petek içerisinde meydan gelen tıkanıklıklardan dolayı kombi suyu pompalamak için daha fazla enerji harcayacaktır. Harcanan enerjiye oranla da yeterli ısı elde edilmeyecektir. Böylelikle ödediğiniz doğalgaz faturasının karşılığını alamazsınız. Alurad petek temizliği sayesinde bütçenize katkı sağlayacaksınız.

petek tıkanıklığından dolayı kombi pompaları suyu daha iyi pompalamak adına çok çalışmaktadır. Fazla güç harcandığından çabuk yıpranma meydana gelecektir. Fakat petek temizliği yaptırdığınız dan kombinizin kombinizin ömrünü uzatmış olacak ve ekonomik olarak bütçenize katkı sağlayacaksınız.

Petek temizliği yaptırdıktan sonra, kombi filtresi de temizlenmiş olacaktır. Kombi filtresinin temizlenmesi suyun devir daim yapmasını kolaylaştıracak ve kombi pompası daha az yıpranacaktır.

Alurad petek temizliği yaptırmak ve daha detaylı bilgi almak için 0542 634 5537 / 0532 631 5537 numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En Çok Okunan

Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği

Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği

Sitelerde ya da çok katlı binalarda tek merkezden elde edilen ısı sayesinde bütün dairelerin ısınmasını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir