Petek Temizliği

Kalorifer Peteği Neden Ses Yapıyor?

%100 İş Garantili Dürüst Hizmet

Bu yazımızda pek çok bilgiyi bir arada bulacaksınız. Evlerinizde birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Artık sorunların çözümleri eskisi kadar da zor değildir. Çünkü iş bir kişiye sormak daha kolay hale gelmiştir. Kalorifer petekleri zamanla tık tık ses yapabilmektedir. Peki kalorifer peteği neden ses yapıyor? Bunun en önemli nedeni ise ucuz ve kalitesiz petek kullanmaktır.

Haydi bunun sebebi ucuz ve kalitesiz malzeme kullanmak. Diğer sorunlar sebebi ne? Dairelerimize, evlerimize ve binalarımıza gelen ustalar ne kadar kalitelidir? Ne kadar dürüsttür? Bunun cevabı maalesef hiç ya da hiçe yakındır. Sizi kandıran, dolandıran bu insanları sizin için ifşa ediyoruz. Bu yazımızda bu türlü kalitesiz ve yalancı insanları tanıyacaksınız.

Özellikle de sessiz ortamlarda rahatsız edici bir ses ile karşılaşabilirsiniz. Dilerseniz bu seslerin sebeplerine hep birlikte bakalım.

Kalorifer Peteği Neden Ses Yapıyor?

Birincisi petekler ısınana kadar ses çıkarıyor ise daha önce de belirttiğimiz gibi bu durum kalitesiz petek kullanılması ve peteklerin genleşmesinden kaynaklanmaktadır.

Diğer bir olasılık ise petek musluklarında arızaların oluşması ve ses yapmasıdır. Teknik olarak baktığımızda termostatik vanalar bu durum sebep olur. Bu durum termostatik vanaların içerisinde bulunan iğnenin tık tık diye vurmasından kaynaklıdır.

Peteklerdeki su devir daim sırasında tazyik ile bozulabilen bu iğneler yaptığı seslere ek olarak radyatör vanalarından da kaynaklanmaktadır. Sorun radyatör vanasından kaynaklı ise kesinlikle vanayı değiştirmek gereklidir.

Genleşme ve iğneden kaynaklı olarak çıkan sesler yukarıda anlattığımız gibi olmalı. Ancak farklı bir ses de oluşmuş olabilir. Örneğin su damlama sesi gibiyse peteklerinizin içindeki suyun çamurlaşması söz konusu olur. Bu duruma ilaveten çamurlaşmadan kaynaklı olarak petek gözeneklerinin tıkanmasından kaynaklı olabilir.

kalorifer-petegi-neden-ses-yapiyor
Kalorifer Peteği Neden Ses Yapıyor?

Ayrıca, devir daim esnasında oluşturduğu sesten de kaynaklı olabilir. Bunun çözümü ise petekleri iki yılda bir temizlemektir. Peteklerin kirlilik derecesine göre ısınma problemleri de yaşarsınız.

Elinizi peteklerin üzerinde gezdiriniz. Bunun sonucunda peteğin bazı kısımları soğuk ise akla ilk gelecek olan şey peteklerin hava yapmış olma ihtimalidir. Fakat havası alındığı halde peteklerde hala soğukluk gözlemliyorsanız tesisatınızın daha verimli çalışması ve peteklerin ısı vermesi için petek temizliğini yaptırmanız gereklidir.

Petek temizliğinin gerekli olup olmadığını düşündüğünüz zaman Kali Tesisat firması ile iletişime geçerek petek temizliğinin gerekliliği hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca alacağınız bilgiden sonra yaptırmayı düşündüğünüz petek temizliği için firmamıza uygun olduğunuz bir güne servis talep edebilirsiniz.

En kaliteli hizmeti verecek olan firmamız ile iletişime geçmek için 0542 634 5537/0532 631 5537 numaralarımızdan bizleri arayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!