Petek Temizliği

Kombi Neden Su Eksiltir?

Dürüst ve Güvenilir Hizmet

Kombiler artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde çok fazla kombi kullanırız. Kombilerde yaşadığımız en büyük sorunlardan biri de kombinin su eksiltmesidir. Peki kombi neden su eksiltir? Bu soruyu cevaplamadan önce siz birkaç bilgi vermek isteriz.

Evinize çağırdığınız ustalarda uzmanlık sorunu yok. Çünkü bu ustaların hepsi az çok işini biliyor. Sorun ne peki? Bu ustaların dürüstlük sorunu. Daha doğrusu dürüst olmama sorunu. 50 liraya yaptıracakları kombi beyni gibi şeyleri 500 lira fiyat verirler. Daha pek çok şey yaparlar. Ustaların yaptığı hileleri biz de sizin için derledik. Bu yazımızdan bu tür sahtekarlıkları okuyunuz.

Kombinin su eksiltmesi tesisat ya da kombi içindeki problemlerden kaynaklı olabilir.

Kalorifer borularında oluşan çatlaklardan da kaynaklı olarak kombi su eksiltir. Bunun için öncelikle çatlağın bulunup onarılması gereklidir. Kali Tesisat termal kamera ile kalorifer borularındaki su kaçaklarının kırıp dökme işlemi olmadan tespit ederek onarımını gerçekleştirmektedir.

Kombi Sürekli Su Eksiltir?

kombi-su-eksiltiyor

Kombi sürekli su eksiltiyor ise kalorifer borularında bir su kaçağı olabileceği anlamına gelmektedir. Bunu öğrenmek için kombiye su takviyesi yaptıktan bir süre sonra kombi bar göstergesine bakarak suyun azaldığını görebilirsiniz.

Fakat kalorifer boruları göz önünde olmadığından dolayı kombi su basıncı da düşük olduğundan evinizin ya da iş yerinizin herhangi bir bölümünde su kaçağı olduğunu fark edemeyebilirsiniz.

Kombi suyunun hızla azalması ile kalorifer borusundaki su kaçağının büyüklüğü doğru orantılıdır. Bu yüzden kombi su eksiltmesi ne kadar hızlı ve sık ise kalorifer borularındaki su kaçağı da aynı derecede büyüktür.

Kombi suyunun sürekli eksilmesi kalorifer tesisatında bir kaçak olduğu anlamına geldiğini daha önce belirtmiştik. Genellikle bu su kaçakları ufak olur. Böylelikle kombi basıncı belirli bir noktaya düştüğünde kalorifer borusundaki su kaçağının da eksilmesi durmaktadır.

Peki Biz Ne Yapmalıyız?

İlk olarak kombinin su eksiltme sıklığı gözlemlenmelidir. Kombi su eksiltmesi arada sırada oluyor ise olağan bir durumdur. Fakat kombi sürekli su eksiltiyor ise firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Genellikle ufak olduğunu belirttiğimiz kombi su kaçakları Kali Tesisat aracılığı ile kırıp dökme olmadan tespit edilmektedir. Çoğunlukla da kalorifer borularındaki çatlakların onarımlarını herhangi bir çalışma yapmadan da tamir etmekteyiz.

Bu tür sorunlarınız da firmamız özel bir ilaç ile evinizde ya da iş yerinizde hiçbir yere zarar vermeden kalorifer borularında meydana gelen çatlakları tamir etmektedir. Bu özel kimyasal ilaç kalorifer sistemine de dahil edilmektedir.

Kalorifer borularındaki çatlakları termal kameralar ile tespit etmekteyiz. Bu sayede evinizde tadilat ortamı oluşmadığından uzun süreli çalışma yapılmamaktadır. Termal kamera ile kalorifer tesisatlarınızın tamamı kontrol edilmektedir.

Termal kameralar sıcak olan cisimlerin ultraviyole ışınlar aracılığı ile çatlakların görülebilir olmasını sağlamaktadır. Kalorifer borularından geçen sıcak su termal kameralar ile rahatlıkla görülebilmektedir.

Kombi neden su eksiltir? Su kaçağı tespitini kırmadan nasıl yaparsınız? Petekleri nasıl temizlersiniz? Tuvalet gideri tıkanıklığını nasıl açarsınız? gibi tüm soruların cevabını sitemizden bulabilirsiniz.

Özel bilgisayar destekli cihazlar sayesinde uzun yıllardır kırma dökme işlemi olmadan tesisatlarınız da oluşan olumsuzlukları gidermekteyiz. Tesisat sorunları yaşıyor iseniz 0542 634 5537/0532 631 5537 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak kaliteli ve en uygun fiyat aralığı ile hizmet talep edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!