Petek Temizliği - Kali Tesisat

Kombi Neden Su Eksiltir?

Kombi neden su eksiltir? soruları ile son zamanlarda sıklıkla karşılaşmaktayız. Kombinin su eksiltmesi tesisat ya da kombi içindeki problemlerden kaynaklı olabilir. Yani karşımıza her zaman su kaybı yaşanılan petekler çıkmayabilir.

Kalorifer borularında oluşan çatlaklardan da kaynaklı olarak kombi su eksiltebilir. Bunun için öncelikle çatlağın bulunup onarılması gereklidir. Kali Tesisat termal kamera ile kalorifer borularındaki su kaçaklarının kırıp dökme işlemi olmadan tespit ederek onarımını gerçekleştirmektedir.

Kombi Sürekli Su Eksiltir?

kombi-su-eksiltiyor

Kombi sürekli su eksiltiyor ise kalorifer borularında bir su kaçağı olabileceği anlamına gelmektedir. Bunu öğrenmek için kombiye su takviyesi yaptıktan bir süre sonra kombi bar göstergesine bakarak suyun azaldığını görebilirsiniz.

Fakat kalorifer boruları göz önünde olmadığından dolayı kombi su basıncı da düşük olduğundan evinizin ya da iş yerinizin herhangi bir bölümünde su kaçağı olduğunu fark edemeyebilirsiniz.

Kombi suyunun hızla azalması ile kalorifer borusundaki su kaçağının büyüklüğü doğru orantılıdır. Kombi su eksiltmesi ne kadar hızlı ve sık ise kalorifer borularındaki su kaçağı da aynı derecede büyüktür.

Kombi suyunun sürekli eksilmesi kalorifer tesisatında bir kaçak olduğu anlamına geldiğini daha önce belirtmiştik. Genellikle bu su kaçakları ufak olur. Böylelikle kombi basıncı belirli bir noktaya düştüğünde kalorifer borusundaki su kaçağının da eksilmesi durmaktadır.

Kombi Su Eksiltiyorsa Ne Yapılmalıdır?

İlk olarak kombinin su eksiltme sıklığı gözlemlenmelidir. Kombi su eksiltmesi arada sırada oluyor ise olağan bir durumdur. Fakat kombi sürekli su eksiltiyor ise firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Genellikle ufak olduğunu belirttiğimiz kombi su kaçakları Kali Tesisat aracılığı ile kırıp dökme olmadan tespit edilmektedir. Çoğunlukla da kalorifer borularındaki çatlakların onarımlarını herhangi bir çalışma yapmadan da tamir etmekteyiz.

Bu tür sorunlarınız da firmamız özel bir ilaç ile evinizde ya da iş yerinizde hiçbir yere zarar vermeden kalorifer borularında meydana gelen çatlakları tamir etmektedir. Bu özel kimyasal ilaç kalorifer sistemine de dahil edilmektedir.

Kalorifer borularındaki çatlakları termal kameralar ile tespit etmekteyiz. Bu sayede evinizde tadilat ortamı oluşmadığından uzun süreli çalışma yapılmamaktadır. Termal kamera ile kalorifer tesisatlarınızın tamamı kontrol edilmektedir.

Termal kameralar sıcak olan cisimlerin ultraviyole ışınlar aracılığı ile çatlakların görülebilir olmasını sağlamaktadır. Kalorifer borularından geçen sıcak su termal kameralar ile rahatlıkla görülebilmektedir.

Özel bilgisayar destekli cihazlar sayesinde uzun yıllardır kırma dökme işlemi olmadan tesisatlarınız da oluşan olumsuzlukları gidermekteyiz. Tesisat sorunları yaşıyor iseniz 0542 634 5537/0532 631 5537 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak kaliteli ve en uygun fiyat aralığı ile hizmet talep edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA