Tıkanıklık Açma

İstanbul Kanalizasyon Açma

İstanbul Kanalizasyon Açma

Biz Kali Tesisat firması olarak kaliteli ve dürüst iş prensibi ile çalışıyoruz. İstanbul kanalizasyon açma ile ilgili bilgi vermeden önce size çok önemli birkaç bilgi vermek isteriz.

Evlerimize gelen uzmanlarda iş sorunu yok. Fakat dürüstlük sorunu var. Evinize gelip sizi bilmediğiniz için pek çok konuda kazıklarlar. Bu tür sahtekarlıklara maruz kalmamak için şu yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Kali Tesisat firması olarak, kırma dökme işlemleri söz konusu dahi olmaz. Bununla birlikte çevreye en ufak bir zarar vermeyiz. Son teknoloji cihazlar ile kanalizasyon açma işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Bunu son teknoji cihazlar ve deneyimli personellerimiz ile yaparız.

Kanalizasyonların Tıkanmalarının Nedeni

Çoğunlukla kullanıcılar tuvaletlere yabancı cisimler atar. Tabiki bir de tesisat ustalarının hatalarından kaynaklı olarak kanalizasyonlar tıkanır. Bu nedenle kullanıcıların tuvaletlere attıkları katı cisimler tuvalet tıkanmalarına neden olur. Bununla birlikte de kanalizasyon hattına girerek kanalizasyon borularını da tıkar.

Kanalizasyon borularından lavabolara attığımız cisimler biriktiğinden kanalizasyon borusunda su geçişi yavaşlar. Bu atıkları lavabolara atmaya devam ederseniz kanalizasyon borularında tıkanıklıklar kesinleşir.

Aynı zamanda gider borularına döktüğümüz atık yağ da düşündüğünüz gibi akıp gitmez. Lavaboların gider borularında tabaka meydana getirir. Sonrasında ise suyun kuvvetiyle kanalizasyon hattına gelir.

Bu atık yağ kanalizasyon borusunda sertleşerek tabaka oluşturur. Sizler lavaboya yağ dökmeye devam ettikçe, kanalizasyon borusunun çapı daralır ve tıkanıklık meydana gelir.

Kali Tesisat İle İstanbul Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon Açma

Bu duruma çoğunlukla eski binalarda rastlarız. Kanalizasyon kuyularının üstünü zamanla toprak kaplar ve sonrasında bunu unuturuz. Biz bina sakinlerinin kanalizasyon kuyusu ile işleri olmadığından dolayı kanalizasyon kuyularının da yeri merek etmeyiz.

Fakat kanalizasyon tıkanıklığı meydana geldiğinde kanalizasyon kuyusu aranmaya başlanacaktır. Firmamız yeri belli olmayan kanalizasyon kuyularını son teknoloji cihazlar ile kısa sürede kesin olarak tespit etmekteyiz.

Bu işlemde kanal açma makinesinde bulunan yayın ucuna sonda verici takarız. Sonrasında kanalizasyon borusuna ucunda sonda verici ile gönderdiğimiz yay kanalizasyon kuyusunun olduğu yere doğru ilerler.

Bu sırada, toprak üstünde sonda vericinin göndermiş olduğu sinyalleri yakalayan bir detektör bulunur. Personellerimizden biri robot cihazı kanalizasyon borusuna sürerken, bir diğeri ise toprak üstünde detektör cihaz ile sonda vericinin sinyalini takip eder.

Kolay bir işlem gibi görünüyor da olsa detektör cihaz ile sonda vericinin yaymış olduğu sinyalleri takip etmek gerçek bir deneyim isteyen iştir. Bu nedenle personel yeterli deneyime sahip değil ise kanalizasyon kuyusunu aramak saatler alan bir işlem olacaktır.

Kanalizasyon açma işlemlerini kesinlikle kameralı cihazları olan firmalara yaptırmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle hem zaman açısından hem de ekonomik açıdan sizler büyük bir getiri sağlayacaktır. Pahalı bir cihaz olduğundan her firmada bulunmamaktadır.

Kamerasız yapılan işlemlerde çoğunlukla geri dönüşler yaşanmaktadır. Çünkü kanalizasyon hattının neden ve nasıl tıkandığı ya da nasıl müdahale edilmesi gerektiği sadece kameralı görüntüleme cihazları ile tespit edilir.

İstanbul kanalizasyon açma işlerini titizliklikle yerine getiririz. Su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma ve petek temizleme ile ilgili daha çok bilgi almak istiyorsanız Kali Tesisat’ı arayın.

Firmamız sizler en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Kanalizasyon açma, petek temizliği, tıkanıklık açma ya da su kaçağı tespiti gibi işlemleriniz için 0542 634 5537/ 0532 631 5537 numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!