Ana Sayfa / Tıkanıklık Açma / İstanbul Kanalizasyon Açma
Kanalizasyon Açma İstanbul

İstanbul Kanalizasyon Açma

Kali Tesisat firması olarak, kırma dökme işlemleri söz konusu dahi olmadan ve çevreye en ufak bir zarar vermeden son teknoloji cihazlar ile kanalizasyon açma işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Kullanmış olduğumuz cihazlar ve deneyimli personellerimiz ile sorunlarınızı en kısa sürede çözüme kavuşturmaktayız.

Kanalizasyonların Tıkanmalarının Nedeni

Çoğunlukla kullanıcılar tarafından tuvaletlere atılan yabancı cisimlerden ya da tesisat ustalarının hatalarından kaynaklı olarak kanalizasyonlar tıkanabilir. Bu nedenle kullanıcıların tuvaletlere attıkları katı cisimler tuvalet tıkanmalarına neden olurken aynı zamanda da kanalizasyon hattına girerek kanalizasyon borularını da tıkayabilmektedir.

Kanalizasyon borularında lavabolara atılan cisimler biriktiğinden kanalizasyon borusunda su geçişini yavaşlatır ve bu atıklar lavabolara atılmaya devam ederse kanalizasyon borularında tıkanıklıklar kaçınılmaz olur.

Aynı zamanda gider borularına dökülen atık yağ da düşündüğünüz gibi akıp gitmez. Lavaboların gider borularında tabaka meydana getirir ve su ile sürüklenerek kanalizasyon hattına gelir.

Bu atık yağ kanalizasyon borusunda sertleşerek tabaka oluşturur. Sizler lavaboya yağ dökmeye devam ettikçe, kanalizasyon borusunun çapı daralacaktır ve tıkanıklık meydana gelecektir.

Kali Tesisat İle Kanalizasyon Yeri Bulma

Kanalizasyon Açma

Çoğunlukla eski binalarda görülen bu durum, kanalizasyon kuyularının üstü zaman ilerledikçe toprakla kaplanır ve sonrasında unutulur. Bina sakinlerinin kanalizasyon kuyusu ile işleri olmadığından dolayı kanalizasyon kuyularının da yeri merek edilmez.

Fakat kanalizasyon tıkanıklığı meydana geldiğinde kanalizasyon kuyusu aranmaya başlanacaktır. Firmamız yeri belli olmayan kanalizasyon kuyularını son teknoloji cihazlar ile kısa sürede kesin olarak tespit etmekteyiz.

Bu işlem kanal açma makinesinde bulunan yayın ucuna sonda verici takılır, kanalizasyon borusuna ucunda sonda verici ile gönderilen yay kanalizasyon kuyusunun olduğu yere doğru ilerler.

Bu sırada, toprak üstünde sonda vericinin göndermiş olduğu sinyalleri yakalayan bir detektör bulunur. Personellerimizden biri robot cihazı kanalizasyon borusuna sürerken, bir diğeri ise toprak üstünde detektör cihaz ile sonda vericinin sinyalini takip eder.

Kolay bir işlem gibi görünüyor da olsa detektör cihaz ile sonda vericinin yaymış olduğu sinyalleri takip etmek gerçek bir deneyim isteyen iştir. Bu nedenle personel yeterli deneyime sahip değil ise kanalizasyon kuyusunu aramak saatler alan bir işlem olacaktır.

Kanalizasyon açma işlemlerini kesinlikle kameralı cihazları olan firmalara yaptırmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle hem zaman açısından hem de ekonomik açıdan sizler büyük bir getiri sağlayacaktır. Pahalı bir cihaz olduğundan her firmada bulunmamaktadır.

Kamerasız yapılan işlemlerde çoğunlukla geri dönüşler yaşanmaktadır. Çünkü kanalizasyon hattının neden ve nasıl tıkandığı ya da nasıl müdahale edilmesi gerektiği sadece kameralı görüntüleme cihazları ile tespit edilir.

Firmamız sizler en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Kanalizasyon açma, petek temizliği, tıkanıklık açma ya da su kaçağı tespiti gibi işlemleriniz için 0542 634 5537/ 0532 631 5537 numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En Çok Okunan

tikaniklik-acma

Pis Su Gideri Tıkanıklığı Açma

On yılı aşkın bir süredir pis su gideri tıkanıklığı açma konusunda hizmet veren Kali Tesisat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir