Petek Temizliği

Gebze Petek Temizleme

Gebze Petek Temizleme

Kali Tesisat olarak dürüst ve iş garantili hizmeti esas alırız. Gebze petek temizleme işlemini yaparken özel cihaz ve kimyasal ilaçlar kullanarak ve petekleri yerinden sökmeden yapmaktayız. Biz petek temizleme ile ilgili bilgi vermeden önce sizi birkaç konuda uyarmak istiyoruz. Peki nedir bu konu?

Sahtekarlıklar

Pek çok usta maalesef konusunda uzman olmasına rağmen sahtekârdır. Bu sahtekarlıkları şuradaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

Petek temizleme her yıl yapılmak zorunda değildir. 2 ya da 3 yılda bir yapılması daha uygundur. Petek bakımını iç ve dış olarak düzenli bir şekilde yaptırın ve kış aylarını rahat geçirin. Gebze petek temizleme sorunları genellikle şehir şebekesinin kirliliği veya kireçli olmasından kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır.

Gebze Petek Temizliği Neden Gereklidir?

Gebze petek temizliği hizmetini sizler için kaliteli ve güvenilir bir şekilde sunmaktayız. Kalorifer peteklerinin sağlıklı bir şekilde hizmet vermesi için petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir.

Çoğunlukla peteklerdeki ısı verimi, kombi yakıt tüketimi ve kalorifer tesisat ömrünün bununla doğrudan ilişkisi vardır. Petek temizleme servisi ile bu tür sorunlarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz.

Petek temizliği yaptırmanın bir diğer gerekliliği ise kalorifer tesisatlarının içinde dolaşan tesisat suyu tesisat ve radyatörlerde kireçlenmelere neden olmaktadır.

Oluşan kireç ve tortulaşmalar zamanla petek iç yüzeylerini kaplamaktadır. Bu nedenle Gebze petek temizleme hizmetimizden yararlanarak kış aylarını rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI YAPTIRACAKLAR DİKKAT!!!!!

Petek temizleme yapan firmaların söylediklerinin aksine petek temizlemenin her sene yapılmasının bir mantığı yoktur. 2 yılda hatta koruyucu ilaç kullanıldığında 3 yılda bir yapılması daha uygundur.

Kombi bakımı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kombi bakımına gelen ustalar kombi kapağını açıp içini elektrikli süpürge ile çekerek kapağını kapattıklarından Kombiye zarar verir ve bu da ek masraflara neden olur.
  • Küçük bir tavsiye elektronik eşyalar içleri tozlu iken daha güzel ve verimli çalışır. Neden diye soracak olursanız kombinin içindeki elektronik parçalar, lehimler üzerinde toz olduğu sürece oksitlenme ve şase yapmaz.
  • Böylelikle arıza da yapmaz. Siz sürekli olarak kombinin içini çektirecek olursanız kombinin bozulması kaçınılmazdır.
  • Bütün bunların nedeni ise tozu giden lehimin ya da kablonun ucu boşta kalacaktır. Dolayısıyla bu durumda şase ve oksitlenme yapma ihtimali çok yüksektir.
  • Bu şekilde kombi bakımı yapıldığında kombinin arıza verme ihtimali %70-80 arasındadır. Bu nedenle de kombicilerin çoğunluğu gerçek bir kombi bakımı yapmıyor ve sizler tekrar başa dönmek zorunda kalıyorsunuz.

Dürüst ve Kaliteli Hizmet

Kombinin içinde hava tankı diye bir tank var. Bu tankın yarısı su diğer yarısı ise havayla dolu olması gerekir. Kombinin ısı derecesi yükseltildiğinde yani petekler çok ısındığında hava tankındaki su oranı buharlaşma ve genleşme yaparak çoğalacaktır.

Yani kısaca basınç uygulayacaktır. Bu hava tankının yarısı hava olduğu için genleşme yapan su havaya baskı uygulayacak ve dengeye alacak. Hava onu dengede tutacaktır. Ama hava yoksa hava tankındaki su tankını komple dolduracak ve taşıracak. Bu da peteklerin ısınmasını engelleyecek.

Asıl kombi bakımı hava tankındaki havayı kontrol etmek ve kombinin altındaki filtreyi temizlemektir. Kombinin altındaki filtreyi temizlemeyi daire sahibi çok kolay yapabilir. Burada önemli olan hava tankındaki havayı kontrol etmektir.

Yapılacak olan kontrol ortalama 2-3 yıl arayla yapılmalıdır. Her sene oradaki hava eksilmez. Sonuç olarak petek temizliği ve kombi bakımı yaptırınca peteklerden verim alacaksınız ve daha iyi bir ısınma elde edeceksiniz.

Kombi servisi ancak tahliye vanası gelince ya da kart yanınca gelmelidir. Bu mesajı sevdiklerinize ulaştırın ki onlar da herhangi bir sahtekarlığa maruz kalmasınlar.

Kali Tesisat Petek Temizleme Firması

Ayrıntılı bilgi için

İletişim:

0532 631 5537

0542 634 5537

www.kalitesisat.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!