Petek Temizliği

Darıca Petek Temizleme

Darıca Petek Temizleme

Petek temizliği neden önemlidir? Marmara Bölgesi’nde çoğunlukla doğalgaz kullanırız. Bu yüzden petek temizleme oldukça önemli bir iştir. Petekler arasındaki ısı farkları çok fazlaysa petek temizleme vakti gelmiştir. Petek Temizleme işlerinizde Kocaeli’nin pek çok ilçesine hızlıca gidiyoruz. Darıca Petek temizleme hakkında bilgi vermeden önce birkaç önemli şeyi bilmek gerekiyor.

Ülkemizde pek çok petek temizliği ustasında uzmanlık sorunu yok. Fakat dürüst insan yokluğu sorunu var. Pek çok usta kaliteli hizmet verse de maalesef çeşitli şekillerde size yalan söyler. Bu yalan ve sahtekar davranışları öğrenmek için şuradaki yazımı okuyunuz.

Kombi temizliği kadar önemli olan petek temizleme mutlaka yaptırmanız gereken bir işlemdir. Darıca petek temizleme, farklı isimler altında dahi söylense sonuç olarak yapılan hizmet şeklinin aynı olduğunu bilmenizi isteriz.

Darıca petek temizleme hizmetimiz ile şunları yaparız.

 • Peteklerde oluşan tortudan kaynaklı daralan boru çaplarını genişletiriz.
 • Sıcak su debisinin arttırırız.
 • Bu temizleme işini cihaz yardımı ile yaparız.

Petek temizleme hizmetini özel petek temizleme cihazı ile yaparız. Bunu yaparken isteğe göre kimyasal solüsyon da kullanırız. Fakat bu kimyasalları kombiye zarar verdiği için pek önermiyoruz. Bununla birlikte temizleme işini yaparken peteklerin yerinden sökmeye gerek yoktur. Bu sayede kış aylarında hem tasarruf sağlamış olursunuz hem de dilediğiniz ısıyı elde etmiş olursunuz.

Darıca Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petekleri neden temizlemek gerekir?

 1. Peteklerin içerisinde dolaşan su zaman içerisinde kireçlenme yapar.
 2. İçerisinde biriken tortu, çamur kalıntıları peteklerin tıkanmalarına neden olur.
 3. Bu nedenle de evinizde ya da iş yerinizde peteklerin tıkanmasından kaynaklı ısınma sorunları yaşarsınız.

Dediğimiz gibi Darıca cihazla petek temizliği yapmak için peteklerin yerinden sökmeye  gerek yoktur. Cihaz ve kimyasallar kullanarak petek temizliği sizin için kış aylarında iyi ısınma ve az fatura ödeme anlamına gelmektedir.

Bu nedenle Darıca petek temizliği hizmetini profesyonel bir şekilde sunan firmamız cihaz ile petek temizliği yapılmasını tavsiye etmektedir.

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI YAPTIRACAKLAR DİKKAT!!!!!

Petek temizleme yapan firmaların söylediklerinin aksine petek temizlemenin her sene yapılmasının bir mantığı yoktur. 2 yılda hatta koruyucu ilaç kullanıldığında 3 yılda bir yapılması daha uygundur.

Kombi bakımı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kombi bakımına gelen ustalar kombi kapağını açıp içini elektrikli süpürge ile çekerek kapağını kapattıklarından Kombiye zarar verir ve bu da ek masraflara neden olur.
 • Küçük bir tavsiye elektronik eşyalar içleri tozlu iken daha güzel ve verimli çalışır. Neden diye soracak olursanız kombinin içindeki elektronik parçalar, lehimler üzerinde toz olduğu sürece oksitlenme ve şase yapmaz.
 • Böylelikle arıza da yapmaz. Siz sürekli olarak kombinin içini çektirecek olursanız kombinin bozulması kaçınılmazdır.
 • Bütün bunların nedeni ise tozu giden lehimin ya da kablonun ucu boşta kalacaktır. Dolayısıyla bu durumda şase ve oksitlenme yapma ihtimali çok yüksektir.
 • Bu şekilde kombi bakımı yapıldığında kombinin arıza verme ihtimali %70-80 arasındadır. Bu nedenle de kombicilerin çoğunluğu gerçek bir kombi bakımı yapmıyor ve sizler tekrar başa dönmek zorunda kalıyorsunuz.

Dürüst ve Kaliteli Hizmet

Kombinin içinde hava tankı diye bir tank var. Bu tankın yarısı su diğer yarısı ise havayla dolu olması gerekir. Kombinin ısı derecesi yükseltildiğinde yani petekler çok ısındığında hava tankındaki su oranı buharlaşma ve genleşme yaparak çoğalacaktır.

Yani kısaca basınç uygulayacaktır. Bu hava tankının yarısı hava olduğu için genleşme yapan su havaya baskı uygulayacak ve dengeye alacak. Hava onu dengede tutacaktır. Ama hava yoksa hava tankındaki su tankını komple dolduracak ve taşıracak. Bu da peteklerin ısınmasını engelleyecek.

Asıl kombi bakımı hava tankındaki havayı kontrol etmek ve kombinin altındaki filtreyi temizlemektir. Kombinin altındaki filtreyi temizlemeyi daire sahibi çok kolay yapabilir. Burada önemli olan hava tankındaki havayı kontrol etmektir.

Petek temizliği kontrolünü ortalama 2-3 yıl arayla yapmalıyız. Her sene oradaki hava eksilmez. Sonuç olarak petek temizliği ve kombi bakımı yaptırınca peteklerden verim alacaksınız ve daha iyi bir ısınma elde edeceksiniz.

Kombi servisi ancak tahliye vanası gelince ya da kart yanınca gelmelidir. Bu mesajı sevdiklerinize ulaştırın ki onlar da herhangi bir sahtekarlığa maruz kalmasınlar.

Kali Tesisat Petek Temizleme Firması

Ayrıntılı bilgi için

İletişim:

0532 631 5537

0542 634 5537

www.kalitesisat.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!