Ana Sayfa / Petek Temizliği / Darıca Petek Temizleme

Darıca Petek Temizleme

Kombi temizliği kadar önemli olan petek temizleme mutlaka yaptırmanız gereken bir işlemdir. Darıca petek temizleme, farklı isimler altında dahi söylense sonuç olarak yapılan hizmet şeklinin aynı olduğunu bilmenizi isteriz.

Darıca petek temizleme hizmetimiz ile peteklerde oluşan tortudan kaynaklı daralan boru çaplarının genişletilmesini, sıcak su debisinin arttırılmasını ve cihaz yardımı ile temizliğinin yapılması gerekir.

Petek temizleme hizmetini özel petek temizleme cihazı ve kimyasal solüsyon kullanarak kısa sürede temizlemekteyiz. Peteklerin yerinden sökülmesine gerek dahi kalmadan temizlikleri yapılır ve bu sayede kış aylarında hem tasarruf sağlamış olursunuz hem de dilediğiniz ısıyı elde etmiş olursunuz.

Darıca Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Peteklerin içerisinde dolaşan suyun zaman içerisinde kireçlenme yapması ve içerisinde biriken tortu, çamur kalıntıları peteklerin tıkanmalarına neden olabilir. Bu nedenle de evinizde ya da iş yerinizde peteklerin tıkanmasından kaynaklı ısınma sorunları yaşayabilirsiniz.

Darıca cihazla petek temizliği yapmak için peteklerin yerinden sökülmesinde gerek dahi kalmadan temizlenmesi anlamına gelmektedir. Cihaz ve kimyasallar kullanılarak petek temizliği sizin için kış aylarında iyi ısınma ve az fatura ödeme anlamına gelmektedir.

Bu nedenle Darıca petek temizliği hizmetini profesyonel bir şekilde suna firmamız cihaz ile petek temizliği yapılmasını tavsiye etmektedir.

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI YAPTIRACAKLAR DİKKAT!!!!!

Petek temizleme yapan firmaların söylediklerinin aksine petek temizlemenin her sene yapılmasının bir mantığı yoktur. 2 yılda hatta koruyucu ilaç kullanıldığında 3 yılda bir yapılması daha uygundur.

Kombi bakımı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kombi bakımına gelen ustalar kombi kapağını açıp içini elektrikli süpürge ile çekerek kapağını kapattıklarından Kombiye zarar verir ve bu da ek masraflara neden olur.
  • Küçük bir tavsiye elektronik eşyalar içleri tozlu iken daha güzel ve verimli çalışır. Neden diye soracak olursanız kombinin içindeki elektronik parçalar, lehimler üzerinde toz olduğu sürece oksitlenme ve şase yapmaz.
  • Böylelikle arıza da yapmaz. Siz sürekli olarak kombinin içini çektirecek olursanız kombinin bozulması kaçınılmazdır.
  • Bütün bunların nedeni ise tozu giden lehimin ya da kablonun ucu boşta kalacaktır. Dolayısıyla bu durumda şase ve oksitlenme yapma ihtimali çok yüksektir.
  • Bu şekilde kombi bakımı yapıldığında kombinin arıza verme ihtimali %70-80 arasındadır. Bu nedenle de kombicilerin çoğunluğu gerçek bir kombi bakımı yapmıyor ve sizler tekrar başa dönmek zorunda kalıyorsunuz.

Kombinin içinde hava tankı diye bir tank var. Bu tankın yarısı su diğer yarısı ise havayla dolu olması gerekir. Kombinin ısı derecesi yükseltildiğinde yani petekler çok ısındığında hava tankındaki su oranı buharlaşma ve genleşme yaparak çoğalacaktır.

Yani kısaca basınç uygulayacaktır. Bu hava tankının yarısı hava olduğu için genleşme yapan su havaya baskı uygulayacak ve dengeye alacak. Hava onu dengede tutacaktır. Ama hava yoksa hava tankındaki su tankını komple dolduracak ve taşıracak. Bu da peteklerin ısınmasını engelleyecek.

Asıl kombi bakımı hava tankındaki havayı kontrol etmek ve kombinin altındaki filtreyi temizlemektir. Kombinin altındaki filtreyi temizlemeyi daire sahibi çok kolay yapabilir. Burada önemli olan hava tankındaki havayı kontrol etmektir.

Yapılacak olan kontrol ortalama 2-3 yıl arayla yapılmalıdır. Her sene oradaki hava eksilmez. Sonuç olarak petek temizliği ve kombi bakımı yaptırınca peteklerden verim alacaksınız ve daha iyi bir ısınma elde edeceksiniz.

Kombi servisi ancak tahliye vanası gelince ya da kart yanınca gelmelidir. Bu mesajı sevdiklerinize ulaştırın ki onlar da herhangi bir sahtekarlığa maruz kalmasınlar.

Kali Tesisat Petek Temizleme Firması

Ayrıntılı bilgi için

İletişim:

0532 631 5537

0542 634 5537

www.kalitesisat.com

En Çok Okunan

Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği

Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği

Sitelerde ya da çok katlı binalarda tek merkezden elde edilen ısı sayesinde bütün dairelerin ısınmasını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir