Ana Sayfa / Su Kaçağı Tespiti / Su Vanası Hangi Tarafa Açılır?
Su Vanası Hangi Tarafa Açılır

Su Vanası Hangi Tarafa Açılır?

Bina girişlerinde ya da dairelerin içinde bulunan su saatleri herhangi bir su baskını ile karşılaşmamak açısından yeri geldiğinde kapatmak zorunda kalırsınız. Bu durum da kontrolü elden kesinlikle bırakmamak için her ne kadar su vanaları saat yönüne çevrilip kapanıyor olsa da, vanayı kapattığınız zaman muslukları tekrar kontrol etmelisiniz.

Genellikle su vanaları sol tarafa çevrilince açılmakta, sağ tarafa çevrilince de kapanmaktadır. Periyodik olarak da ileride herhangi bir tesisat ve su baskını sorunu yaşamamanız adına vanalarınızı ayda birkaç defa kontrol ederek çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz.

Aksi halde evinizde yaşanacak herhangi bir su baskını sizlere çok daha büyük masraf olarak geri dönebilir. Tesisat borularınız ve diğer sorunlarınız ile ilgili Kali Tesisat firmamızı arayarak yardım talep edebilirsiniz.

Sıkışan Su Vanası Nasıl Açılır?

Su Vanası Hangi Tarafa Açılır

Eğer su vanasını açamıyor iseniz ya sıkışmış ya da bozulmuş olabilir. Bozulan su vanasını nasıl açarım, diye düşünüyor iseniz hemen birkaç kısa yöntem ile sizlere anlatalım.

Çok fazla kullanılmayan su vanaları zamanla paslanarak sıkışma yapabilir. Bu nedenle su patlağı duru söz konusu olabilir. Eğer su patlağı sorunu söz konusu ise, vanadan suyu kesmek gerekse de sıkışmış su borusu söz konusu olunca bu durum fazlası ile ciddi bir hal alabilir. Binanın su vanası nasıl açılır konusuna gelecek olursak;

  • Su vanalarının sıkışma ihtimalinin azalması için belirli periyotlarda kontrollerinin yapılması gerekir.
  • Damlatan su vanaları kesinlikle tamir edilmelidir.
  • Sıkışmış olan su vanasının üst kısmını değiştirmek açılmasını sağlayacaktır.
  • Bu nedenle küresel vanalardan kullanabilirsiniz.

Kali Tesisat firması olarak su vanası değiştirme, saatin vana tamiri, sıkışan su vanasını açma gibi tesisat hizmetleri verdiği gibi su kaçağı tamir servisi de vermektedir. Bizleri 0542 634 5537/ 0532 631 5537 numaralarımızdan arayabilirsiniz.

En Çok Okunan

Alt Kata Su Sızıyor

Alt Kata Su Sızması Nasıl Engellenir?

Alt kata su sızması çoğunlukla çok katlı binalarda görülebilen bir su kaçağı çeşididir. Evinizde su …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir