Tıkanıklık Açma - Kali Tesisat

Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir?

O pis tuvalet kokusundan kurtulmak mümkün değil mi? Tuvaletinizi daha sık temizlemeye başladınız, farklı tipteki tuvalet temizleyicileri denediniz. Yine de çabalarınıza rağmen, tuvaletiniz halen kanalizasyon gibi kokuyor ise, maalesef tuvaletiniz de lağım kokusuna neden olabilecek bir çok şey var demektir.

Tuvalet ve Banyodan Nasıl Kokular Gelebilmektedir?

Banyo ve tuvaletinizi defalarca temizlediğiniz halde kötü kokular gitmiyor mu? Belki de sorun yaptığınız temizlik değil de borularınız oluşan bir tıkanma ya da çatlaktan kaynaklıdır.

 • Tuvalet ve banyonuzda kötü konun olmasının nedenlerinin başında gider borularınızın aralarında boşlukların olmasından kaynaklıdır.
 • Banyonuzu yeni temizlemiş de olsanız borulardan gelen sızıntılar banyonuzu kirletirken aynı zamanda da kötü kokular yaymaktadır. Bu nedenle öncelikle boşlukları kapatmanız gerekir.
 • Boruların arasındaki çatlaklar dışında gider borularınız da çatlaklar da oluşmuş ise o zaman da aynı etkiyi gösterebilir.
 • Kötü kokuların nedeni belki de lavabonuzun içinden kaynaklıdır. Genellikle borularda biriken kir ya da yabancı cisimlerden kaynaklı olarak tıkanmalar yaşanmıştır. Bu tür durumlara çözüm olarak tıpa kullanabilirsiniz.

Lavabonuzdan gelen kötü kokuları önlemek adına tıpa yerine daha kalıcı bir çözüm de üretebilirsiniz. Bu durumda ise borularınızın içindeki atıkları ve kirleri temizlemeniz gerekebilir.

Tuvalet ve banyonuzdan ne tür kokular geldiğine bakalım;

 • Lağım kokusu ya da Çürümüş sarımsak kokusu
 • Yağmur yağdığı zamanlarda da banyo ve tuvaletleriniz den kötü kokular gelebilir
 • Evinizde gaz kokusu gibi bir koku hissedebilirsiniz
 • Alt ya da üst komşunuzun evinden de size koku geliyor ise
 • Havalandırma camları açıkken de koku geliyorsa
 • Çamaşır makinesi, duş gideri, yer süzgeçleri, bulaşık makinesi gibi birçok yerden kötü koku geliyorsa kesinlikle sorun var demektir.

Tuvalet ve Lavabolarınızdan Gelen Kötü Kokuların Sebepleri Nelerdir?

Alaturka ya da alafranga tuvalet kullanıyor da olabilirsiniz, her ikisinde de koku sorunu meydana gelebilir fakat neden oluşuyor bilmiyor iseniz birlikte anlayalım.

Genellikle tuvaletlerde havalandırmalar bulunur ve bu havalandırma boşluklarında kırık ya da çatlak pimaş var mı diye tespit edilmelidir. Pimaş borularda çoğunlukla küçük bir çatlak dahi olsa kötü koku yaymaya yeterli olacaktır. Bunun için havalandırma içerisinde boşta bırakılan pimaş olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Tuvalette bulunan el yıkama lavabosunun altında bulunan lavabo sifonları S şeklini almış mı kontrol etmelisiniz. S şeklinde olan lavabo altındaki borular da su birikeceğinden pimaşlardan gelecek olan kötü kokular engellenebilir.

Fakat kokunun banyodan geldiğini düşünüyor iseniz bu defa banyonuzda yer alan yer süzgecini kontrol etmelisiniz. Yer süzgeci kapağını açarak içinde az miktarda da olsa su olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer su yok ise ilave etmelisiniz böylelikle giderden gelen kokuyu önleyebilirsiniz.

Tuvalet ya da lavabolarınızı kullandığınız zaman su yavaş ilerliyorsa, gider pimaşlarında tıkanıklık olması ya da pimaş tıkanıklığı gibi sorunlarda olabilir. Bu sorunun giderilmesi için tuvalet tıkanıklığı açma hizmetimizden yaralanabilirsiniz.

Tuvalet Kokusunun Yerini Tespit Edemiyorsanız?

Genellikle kokular görünür ya da sıvı bir halde olmadığından tespit etmeniz sizin açınızdan zor bir durum olabilir. Ancak, teknolojinin bizlere sunmuş olduğu avantajlardan destek alarak bu tür banyo, mutfak, tuvalet ve gider kokularından kurtulmanız çok basit olacaktır.

Online işlemler kullanmayanlar için yalnızca mahalle tesisatçılarından destek alanlar için aynı şeyleri söylemek zor olabilir, çünkü sıradan bir tesisat ustası kokunun yerini tespit etmekte zorlanabilir.

Bunun nedeni ise bu tür sorunlar için kullanılan cihazlar fazlası ile pahalı ve lükstür. peki bu tür kokuları kimler tespit edebilir, nasıl giderir, kokusuz ve kaliteli bir yaşam sürebilecek miyim gibi sorularınıza cevap arıyor iseniz, evet..

Kali Tesisat ile Tuvalet Kokuları Nasıl Giderilir?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kötü kokulara neden olan sorunlara çözüm sağlayan ve kokuların yerini anında tespit eden firmamız hangi cihazlar ile bu tür problemleri çözmektedir? Ve bu işlemleri yaparken herhangi bir yere zarar vermediğinden en çok tercih edilen firmalardan biri olmuştur.

 • Kötü kokulara neden olan bir tıkanıklık ise, tıkanıklık açma robot cihazlar kullanan bir kaç firma arasında olduğumuzdan sorunlarınızı garantili bir şekilde çözüme kavuşturmaktayız.
 • Pimaş borularınız da çatlak varsa, bunun için de yurt dışından ithal edilen ve fazlası ile pahalı olan kameralı görüntüleme cihazlarımız ile pimaşlarınız da ne tür sorunlar olduğunu dahili hafızaya kaydederek sorunlarınızı tespit ediyoruz.
 • Koku tespiti için kullanmış olduğumuz cihazımız ise kokuyu görünür bir hale getirip duman şeklinde görünmesini sağlamaktadır ve fiziksel olarak kokular gün yüzünde olur.
 • Kokunun geldiği yer nokta atışı ile tespit edilir ve garantili bir müdahale ile sorunlar tamamen ortadan kaldırılır.

Kali Tesisat olarak, ilk olarak belirtmeliyiz ki İstanbul’un en profesyonel tesisat firmalarından biriyiz. Yalnızca kötü koku tespiti için değil, su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma konularından da yıllardır hizmet vermekteyiz.

İstanbul’un bütün ilçelerine servis hizmetimiz bulunmaktadır. Bizleri 0542 634 5537/0532 631 5537 numaralarımızdan aramanız halinde en geç bulunduğunuz mevkiye göre 1 saat içerisinde uzaklık gözetmeksizin tek fiyata hizmet vermekteyiz. Bizleri arayarak evinizde oluşan pis kokulardan kurtulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA