Su Kaçağı Tespiti

Lavabodan Gelen Kötü Kokular Nasıl Giderilir?

Evinizdeki temiz ve ferah hava, lavabonuzdan gelen kötü koku nedeni ile bozuluyor mu? Temiz olduğu halde mutfağınızdan ya da banyonuzdan yine de kötü koku mu geliyor? En önemlisi de bu kokuların nereden ve neden geldiğini bir türlü tespit edemiyor musunuz? Kötü kokuların kaynağının belli olmamasına rağmen pek çok işlem denediniz ve çözüm bulamadınız mı? Öncelikle endişelenmemeniz gerektiğini söylemek isteriz, çünkü doğru adreste olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Söz konusu olan kötü kokuların kaynağını ve nedenini bulmak, oluşan kötü kokuların giderilmesi için ilk aşamadır. Temizlik konusunda fazlası ile hassas olan ev hanımları saatlerce temizledikleri lavabo ve mutfaklarından gelen çürümüş sarımsak ve lağım kokusundan dolayı emeklerinin boşa gittiğini düşünürler. Fakat bu konuların bütün nedeni klozet, lavabo ya da tuvalet olabilir.

Mutfak Lavabo Kokusunun Giderilmesi

gider-kokularinin-ana-nedeni

Çoğunlukla evi saran koku, mutfak lavabolarının yani evyelerin alt kısımlarından gelmektedir. Giderlerden gelen koku kadar, mutfak evyesinin altına konulan çöpün ya da yiyeceklerin de etkisinin olduğunu belirtmek isteriz. Bu gibi sorunlar giderildiği halde sonuç halen değişmediyse kesinlikle sorun giderden gelen kokudan kaynaklıdır.

  • ilk olarak sifon yani gider esi temizlenmeli, çünkü zamanla yemek atıklarından dolan sifon içi zamanla çürümeye ve etrafa koku yaymaya başlar.
  • Sifon temizliği yapıldığı halde koku giderilmediyse bu defa da duvardan gidere geçen kısma bakılır.
  • Duvarlara giden sifonun kenarında boşluk kalmamalıdır ki gidere dökülen su kenarlardan rahatlıkla damlasın.
  • Adaptör conta kullanımı ile de kenar boşluklardan gelecek olan kokuyu önleyebilirsiniz.
  • Bütün bunların yanı sıra, sifonların içinde su kalacak şekilde kıvrımların olması da şarttır. Böylelikle giderden gelen koku, suya geçmeyecek ve dışarı çıkmayacaktır.

Yukarıda saymış olduğumuz bu kontrolleri yapmanıza rağmen halen lavabodan kötü koku geliyor ise belirtmek isteriz ki büyük ihtimalle gideriniz tıkalıdır. Bu nedenle ki tıkanmış giderler açılmaz ise koku yapması gayet normaldir.

Su kaçağı ya da petek temizliği gibi tesisat sorunlarına çözüm bulunduğu gibi bu sorunların da çözümü mutlaka vardır. Gider borusunu kırmadan açan kameralı cihazlar sayesinde sorunlarınızı zarar vermeden çözmekteyiz.

Giderlerinizin içinde biriken kalıntılar zamanla kokuya neden olabilir, özellikle de tıkanmış bir gider ise kesinlikle koku sorunları ile karşı karşıya kalmanız bir gerçektir. Robot cihazla açılan boru kamera yardımı ile görüntülenir ve size teslim edilir.

Lavabo kokusu problemleri yaşıyor iseniz firmamızdan koku tespit servisi talep edebilir ve sorunlarınızı kalıcı bir şekilde çözebilirsiniz.

Lavabodan Gelen Kötü Kokunun Sebebi

Yazımızın başlarında da belirttiğimiz gibi lavabodan gelen kötü kokunun sebebi giderlerin tıkanmış olmasından kaynaklı olabilir. Mutfak lavabosunda koku olduğunu düşünüyor iseniz hatalı bir işleme başlamadan önce koku tespiti yapan firmalardan yardım almanız gerekmelidir.

Lavabodan gelen kötü kokuları bulan servisimiz sorununuzu düşünüldüğünden daha kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır. Bulunduğunuz ortamın kokusunu ağırlaştıran gider kokuları herkesi rahatsız edebilir. Atık su borularından gelen koku etrafa yayılınca, evinizi hiç temizlememiş gibi bir kaygıya düşebilirsiniz.

Lavabo Kokusu nasıl giderilir sorusuna gelince firmamız bu konuda sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacaktır. Teknolojinin de gelişmesi ile kırıp dökme işlemine gerek kalmadan hızlı ve kaliteli bir şekilde çözümler sunmaktayız.

Kanalizasyon kokusu tespiti yapan firmamız kanal içindeki tıkanıklık sorunlarını ve kötü kokuları gidermek için koku tespit eden ustalarımız ile bu sorunları çözmekteyiz.

Kali Tesisat, lavabo kokularının kaynağını bulan firma olarak sizlere haftanın her günü hizmet vermektedir. Bizleri 0542 634 5537/ 0532 631 5537 numaralarımızdan arayarak servis talep edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA