Su Kaçağı Tespiti

Kameralı Su Kaçak Tespit Cihazı ve Fiyatları

Kali Tesisat Dürüst ve Kaliteli Hizmet

Merhabalar bu yazımızda kameralı su kaçak tespit cihazı ve fiyatları hakkında bilgi vereceğiz. Fakat öncesinde bir konuda sizi ciddi bir şekilde UYARMAK istiyoruz.

Türkiye’de uzman insan sorunu yok. Her sektörde profesyonel insan çokça var. Su tesisatı sektöründe de hem uzman hem teknolojik cihazlarla donanımlı pek çok şirket mevcuttur. Yani bu noktada bir sorunumuz yok. Peki sorunumuz ne? Yalancı, sahtekar ve dolandırıcı usta/şirket en büyük sorunumuz. Tesisat sektöründe pek çok usta maalesef evlerinize gelip sizi dolandırırlar. Üstelik bu dolandırmadan hiç haberiniz olmaz. Bu ustaların ne tür sahtekarlıklar yaptığını aşağıdaki yazımızda anlattık. Okuyunuz. Okutturunuz. Emin olun çok faydasını göreceksiniz.

Su tesisatçılarının yaptığı hileler

 

Kali Tesisat kameralı su kaçak tespit cihazı ile yılların vermiş olduğu tecrübesi ile kırmadan cihaz ile su kaçaklarını nokta atışı tespit eder. İstanbul’un bütün ilçelerine en kapsamlı cihazlar ve deneyimli su tesisat ustaları ile hizmet veriyoruz.

Kameralı Su Kaçak Tespit Cihazı ve Fiyatları

Akustik dinleme cihazı fiyatı 500 liradan başlayıp 60 bin liraya çıkmaktadır. Genellikle Alman mallarının fiyatları çok yüksektir. Ama şunu unutmayın ki bu yazdığımız fiyatlar 2022 yılı için geçerlidir.

Kameralı görüntüleme cihazının fiyatı ise 6.000 TL’den başlar. Onun da 120 bin TL’ye kadar fiyatı artar.

Termal görüntüleme cihazı da 40 bin TL’den başlar 150 bin TL’ye kadar cikar.

Petek temizleme fiyatı ise 3500 TL’DEN başlar. 18.000 TL’ye kadar çıkar.

Su pompasının fiyatı ise 3000 TL civarındadır.

Üst Kattan Akan Su İçin Ne Yapılabilir?

İlk şuna dikkat çekmek isteriz. Su kaçağı sorunları ile karşılaştığınızda artık evinizde ya da iş yerinizde tadilat ortamı meydana gelmez. Su kaçak tespiti hizmeti veren Kali Tesisat iş yerinizde ya da dairenizdeki su kaçaklarını kolayca bulur. Çünkü ellerinde özel akustik dinleme cihazları vardır. Ayrıca termal görüntüleme cihazı cihazı da kullanırız. Böylece su kaçağını tespit ederken binanıza en ufak bir zarar dahi vermez.

Kali Tesisat kadrosu ve son teknoloji cihazları sayesinde su kaçaklarının olduğu alana tek bakışta bulur. Ayrıca bu işte ustanın tecrübesi de esastır. Üstelik şirketimiz müşteri  memnuniyetini ve güler yüzlü hizmeti prensip edinir. Son olarak da uygun fiyatlı bir hizmet sağlarız.

Herkesin evinde yaşadığı bir sorun vardır. Bu sorun üst kattan alt kata su akma sorunudur. Üst  kat komşunuzun banyosundan, tuvaletinden ya da herhangi bir odasından evinize sızan su birçok soruna da sebep olur. Alt kata sızan su bazen temiz su hattından kaynaklıyken bazen de pis su hattından kaynaklıdır.

Böyle durumlarda karşılaşırsanız şöyle yapın.  Komşunuza alt kata su sızdığını söyleyin ve bütün vanalarını kapamasını isteyin. Tavandan damlayan su için yapmanız gereken ise ilk olarak suyun akmasını engellemek olmalıdır.  Yani komşunuzun su vanasını tamamen kapatması gerekir.

kamerali-su-kacak-tespit-cihazi-ve-fiyatlari
Kameralı Su Kaçak Tespit Cihazı ve Fiyatları

Sonraki aşama ise: Kaçağın yerini bulmak için tespit işleminin yapılması gerekir. Kali Tesisat su kaçağı tespiti sorunlarınızda hem hızlı hareket eder. Hem de garantili bir hizmet sunar. Kullanmış olduğumuz cihazlar kesinlikle gürültü çıkartmaz. Kırıp dökme işlemi olmadan su kaçaklarının yerini tek seramikte ya da tek laminant parkede tespit ederiz.

Kameralı Su Kaçak Tespit Cihazı ve Fiyatları

Son zamanlarda su tesisatçılarının geneli teknolojik cihazlar kullanır. Peki bu cihazların ne işe yaradığını merek ettiniz mi? İşte sizlere bu yazımızda sahip olduğumuz cihazları ve bu cihazlar ile yaptığımız işlemleri anlatacağız.

Akustik Dinleme Cihazı

Bu cihaz temiz su tesisatlarındaki su kaçaklarının yerini hızlı bir şekilde tespit eder. Hassas bir dinleme imkanı sağlar. Böylece yanılma payı çok küçüktür. Hatta hiç yoktur. Akustik dinleme cihazını tüm servis personellerimizin uzun eğitimleri sonrasında kullanmaya başladığını da belirtmek isteriz.

Kameralı Görüntüleme Cihazı 

Pimaş hattındaki tüm sorunları ve atık borularının içini bu kameralar ile tespit ederiz. Sadece atık su boruları değil aynı zamanda tıkanıklık gibi durumlarda da sıklıkla kullandığımız en önemli cihazlardan biridir.

Termal Kamera

Bu cihaz de sıcak suyu gösterir. Bundan dolayı bu cihaz

  • Kalorifer tesisatı,
  • Sıcak suyun geçtiği yerin tespiti
  • Sıcak su tesisatı gibi boruların geçtiği alanların tespiti için kullanırız. Bu cihaz lazım olursa sıcak su kaçaklarını net bir şekilde gösterir.

Nem Ölçer

Su kaçağı olan bölgenin bağıl nem değerlerini tespit eder. Fakat nem ölçeri yardımcı cihaz olarak kullanırız. Zorunlu bir durum olmadıkça  bu cihazı kullanmayı pek tercih etmeyiz.

Tüm bu cihazlarla tespit yaparken komşularla herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Kullandığımız teknolojik cihazlar sayesinde kırıp dökme ya da gürültü yapma olasılığı yoktur. Su kaçaklarının yerini cihazlarımız ile net bir şekilde tespit ederiz.

Gizli Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Bu kaçakları anlamak sizler için zor olabilir. Fakat biz bu işlemleri kısa sürede gerçekleştiririz. Gizli su kaçağı nasıl anlaşılır sorusunun cevabı aşağıdadır.

  • Vanaların tamamı kapalı olduğu halde su saati dönmeye devam ediyorsa
  • Duvar sıvalarında dökülme ve rutubet kokusu varsa
  • Normalde ödediğinizden daha fazla su faturası ödüyorsanız
  • Parkelerde kabarma durumu söz konusuysa
  • En önemlisi kombiniz de su barı devamlı düşüyorsa kesinlikle gizli su kaçağı sorunu yaşıyorsunuz.

Bu gibi durumlarda Kali Tesisat ekibi sizlere en iyi hizmeti sunmak adına 7/24 hizmet vermektedir. Yapmanız gereken tek şey 0542 634 5537/ 0532 631 5537 numaralarımızdan bizim ile iletişime geçerek servis talep etmeniz olacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!