Su Kaçağı Tespiti

Kameralı Su Kaçak Tespit Cihazı ve Fiyatları

Firmamız kameralı su kaçak tespit cihazı ile yılların vermiş olduğu tecrübesi ile kırmadan cihaz ile su kaçaklarını noktasal olarak tespit etmektedir. İstanbul’un bütün ilçelerine en kapsamlı cihazlar ve deneyimli su tesisat ustaları ile hizmet vermektedir.

Üst Kattan Akan Su İçin Ne Yapılabilir?

İlk olarak belirtmek isteriz ki su kaçağı sorunları ile karşılaştığınızda artık evinizde ya da iş yerinizde tadilat ortamı meydana gelmemektedir. Su kaçak tespiti veren Kali Tesisat firmamız iş yerinizde ya da dairenizdeki su kaçaklarını özel akustik dinleme cihazları ile tespit ederken en ufak bir zarar dahi vermemektedir.

Kali Tesisat kadrosu ve son teknoloji cihazları sayesinde su kaçaklarının olduğu alna tek bir yanılma payı dahi olmadan tespit edilmektedir. Müşteri memnuniyetini dikkate aldığımızdan sizlere en uygun fiyatlar ile hizmet vermekteyiz.

Son zamanlarda yaşanan bir diğer sorun ise üst kattan alt kata su kalıyor olmasıdır. Üst kat kat komşunuzun banyosundan, tuvaletinden ya da herhangi bir odasından evinize sızan su birçok sorunun da sebebi olmaktadır. Alt kata sızan su bazen temiz su hattından kaynaklı iken bazen de pis su hattından gelmektedir.

Böyle durumlarda komşunuza alt kata su sızdığını ve bütün vanalarını kapamasını isteyebilirsiniz, tavandan damlayan su için yapmanız gereken ise ilk olarak suyun akmasını engellemek olmalıdır, yani komşunuzun su vanasını tamamen kapatması gerekir.

Sonraki aşama ise: Kaçağın yerini bulmak için tespit işleminin yapılması gerekmektedir. Kali Tesisat su kaçağı tespiti sorunlarınız da profesyonel cihazlar kullanmaktadır. Kullanmış olduğumuz cihazlar kesinlikle gürültü çıkartmamaktadır. Kırıp dökme işlemi olmadan su kaçaklarının yeri noktasal olarak tespit edilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti İçin Kullanmış Olduğumuz Teknolojik Aletler

Son zamanlarda su tesisatçıları genellikle teknolojik cihazlar kullanmaktadır. Peki bu cihazların ne işe yaradığını merek ettiniz mi? İşte sizlere bu yazımızda kullanmış olduğumuz cihazları ve bu cihazlar ile yaptığımız işlemleri anlatacağız.

Akustik Dinleme Cihazı: Temiz su tesisatlarındaki su kaçaklarının yerini hızlı bir şekilde tespit etmenize olanak sağlayan dinleme cihazı, noktasal olarak su kaçaklarını tespit etmek adına kullanılmaktadır. Akustik dinleme cihazını tüm servis personellerimizin uzun eğitimleri sonrasında kullanmaya başladığımızı da belirtmek isteriz.

Boru ev Kanal Görüntüleme Kameraları: Pimaş hattındaki tüm sorunları ve atık su borularının içini bu kameralar ile tespit etmekteyiz. Sadece atık su boruları değil aynı zamanda tıkanıklık gibi durumlarda da sıklık ile kullandığımız en önemli cihazlardan biridir.

Termal Kamera: Bu cihaz ile de genellikle ısıyı esas alan bir görüntüleme cihazı olduğundan kalorifer tesisatı, sıcak suyun geçtiği yerin tespiti ve sıcak su tesisatı gibi boruların geçtiği alanların tespiti için kullanılmaktadır. Gerek duyulduğu durumlarda kullanılan termal kamera su sızıntılarını noktasal olarak tespit etmektedir.

Nem Ölçer: Su kaçağı olan bölgenin bağıl nem değerlerini tespit esnasında kullanılan yardımcı cihaz olarak kullanılmaktadır. Fazlası ile gerek duyulmadıkça bu cihazı kullanmayı pek tercih etmemekteyiz.

Cihazlar ile tespit yapıldığı zaman herhangi bir olmamaktadır. Kullandığımız teknolojik cihazlar sayesinde kırıp dökme ya da gürültü yapma olasılığı dahi olmamaktadır. Su kaçaklarının yerini cihazlarımız ile noktasal olarak tespit etmekteyiz.

Gizli Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Gizli su kaçaklarının anlaşılması sizler için zor olabilir fakat biz bu işlemleri kısa sürede gerçekleştirmekteyiz. Gizli su kaçağı nasıl anlaşılır sorusunu aşağıdaki maddelerimizde bulabilirsiniz.

  • Vanaların tamamı kapalı olduğu halde su saati dönmeye devam ediyor ise,
  • Duvar sıvalarında dökülme ve rutubet kokusu var ise,
  • Normalde ödediğinizden daha fazla su faturası ödüyor iseniz
  • Parkelerde kabarma durumu söz konusu ise,
  • En önemlisi kombiniz de su barı devamlı düşüyor ise kesinlikle gizli su kaçağı sorunu yaşıyorsunuz demektir.

Bu gibi durumlarda Kali Tesisat ekibi sizlere en iyi hizmeti sunmak adına 7/24 hizmet vermektedir. Yapmanız gereken tek şey 0542 634 5537/ 0532 631 5537 numaralarımızdan bizim ile iletişime geçerek servis talep etmeniz olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA