Su Kaçağı Tespiti

Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti firmaları bu ilçede pek çok tespit yapmıştır. Evlerimizde ve iş yerlerimizde su kaçağı mutlaka yaşanmaktadır. Ömrümüzde en az bir kez tutulduğumuz bu sorunun en büyük sebebi kalitesiz inşaat malzemelerinin kullanılmasıdır. Bu ilçe yeni yeni gelişim göstermeye başlayan bir binadır.

Binaların görünen kısımlarında lüks malzemeler kullanılsa da görünmeyen yerlerde pek çok malzeme kötü vaziyettedir. Büyükçekmece ilçesinde pek çok yeni binada kalitesiz malzemeler kullanıldığı için maalesef su kaçakları sıklıkla yaşanmaktadır. Öncelikle su kaçağı ustalarının yaptıkları hileleri şu yazıdan bulabilirsiniz.

Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti Su Tesisatı Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Evinizde ya da iş yerinizde su tesisatında kaçak olduğunu düşünüyorsanız mekanda belirli yerlere dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle yapılardaki su kaçakları üç şekilde olur. Bu kaçaklar
1-) Soğuk su kaçakları
2-) Sıcak su kaçakları
3-) Pis su (Gider suyu) kaçakları

Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti işlerinde Kali Tesisat firması güvenirliği esas alır.

Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti Soğuk Su Kaçakları Nasıl Anlaşılır?

Soğuk su tesisatı evlerimize direkt dışarıdan gelen suları musluğa taşımak için kullanılır. Dışarıdaki vana açık olduğu sürece kullandığımız temiz sular soğuk su tesisatı yardımı ile evlerimize gelir. Soğuk su kaçağı evinizin alt katına su verir . Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti işlerinde Kali Tesisat firması güvenirliği esas alır.

Soğuk su tesisatı kaçağının var olup olmadığını bilmek çok zor değildir. Bu su kaçağını anlamak için ilk olarak dairenin ana vanasını kapatın. Bir ila üç saat arası bekleyin. Alt kata damla damla inen su kesildiyse bu kaçak soğuk su kaçağıdır. Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti işlerinde Kali Tesisat firması güvenirliği esas alır.

Peki ana vanayı kapatınız. Fakat su kaçağı hala devam ediyorsa muhtemelen bu kaçak sıcak sudan kaynaklanıyor. Evinizdeki bulunan kombinin alt tarafında sıcak su vanası vardır. Bu sıcak su vanasını kapatın. Bir süre bekleyin. Yine alt kata inen damlalar azaldiysa sorun sıcak sudan kaynaklıdır. Damlalar azalmadıysa maalesef bu kaçak gider suyu tesisatından kaynaklanıyor demektir. İmkânınız varsa banyo mutfak veya tuvaleti kullanmayı keserseniz su kaçağı da kesilecektir. Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti işlerinde Kali Tesisat firması güvenirliği esas alır.

Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti
Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti Sıcak Su Kaçağı

Şu durumu samimiyetle söylemek gerekirse su kaçağını noktasal olarak tespit etmek bina sakinlerinin yapabileceği iş değildir. Tıkanıklık açma işini belki kendiniz yapabilirsiniz. Basit bir tıkanıklık sorununuz varsa tabi. Hatta peteklerin suyunu değiştirerek de kısmen petek temizleme yapabilirsiniz. Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti işlerinde Kali Tesisat firması güvenirliği esas alır.

Fakat su kaçağını tek bir seramikte tespit etmeniz neredeyse imkansızdır. Bir kere elinizde basınç aleti olmalıdır. Bu basınç aleti sayesinde minik bir yerde oluşan su kaçağı büyür. Burada şuna kesinlikle dikkat edin. Normalde evlerimize su gelirken belediye 4-5 barlık bir basınç uygular. Fakat su kaçağını tespit etmek için siz 15-25 barlık bir basınç uygulamaniz gerekir. 40-50 barlık bir basınç uygularsanız evde başka bölgeleri de patlatırsınız. Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti işlerinde Kali Tesisat firması güvenirliği esas alır.

Sonrasında bir de akustik dinleme cihazına ihtiyacınız olacak. Bu cihaz nereyi dinlemeniz gerektiğini iyi bilmeniz gerekiyor. Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti işlerinde Kali Tesisat firması güvenirliği esas alır.

Sonrasında hilti ya da matkap tarzında bir aletiniz olması gerekir. Bu aletle noktasal olarak tespit ettiğiniz su kaçağını ortaya çıkarmanız gerekir. Sonrasında iş tamire gelecek ki bu tamiri yapmak için de bir kaynak cihazına ihtiyacınız olacak. Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti işlerinde Kali Tesisat firması güvenirliği esas alır.

Kısacası su kaçağı tespiti ve tamiri evde kendi imkanlarımızla yapabileceğimiz bir durum değildir. Bunun için güvenilir ve kaliteli şirketleri tercih edin. Evinize gelen usta maddi ve manevi yönden ahlaklı olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti  Hangi Daireden Su Kaçağı Aktığını Bilmiyorsanız Ne Yapacaksınız?

Bazen evinize üst kattan su gelir. Fakat siz su kaçağının üst kattan geldiğini bildiğiniz halde üst komşunuz su kaçağının kendi dairesinden olmadığını iddia ediyorsa ne yapacaksınız?

Diyelim ki üst katınızda 2 hatta 4 daire var. Siz bu durumda ne yapacaksınız. İşte burada durum vahimdir. Bu durumda hangi Daireden kaçak olduğunu yine ancak bir su kaçağı tespiti firması çözebilir. Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti olarak Kali Tesisat bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti  Yeni Binalarda Su Kaçağı Neden Olur?

Yeni yapılan binalarda su kaçağı olması çok sık görülen bir durumdur. Bunun başlıca sebebi drenaj borusunun kullanılmamasıdır. Çevre düzenlemesinden önce drenaj borusu kullanılmayan binalarda su kaçağı olması kesindir.  Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti işlerinde Kali Tesisat firması güvenirliği esas alır.

Drenaj borusu sarı renkte üstte delikleri olan su içine alan ancak dışına vermeyen borulardır. Bu borular için uygun ortam kazılır. Drenaj borusu yerleştirilir. Bahçedeki suyu çekmesi için çakıl taşı dökülür. Böylece drenaj borusu bahçeye yağmur ya da kar yağdığında toprağa gelen suyu alarak direkt gidere verir.  Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti işlerinde Kali Tesisat firması güvenirliği esas alır.

Bazı müteahhit ya da yüklenici firmalar yapıları yaparken maliyetten dolayı drenaj borusunu bahçeye yerleştirmekten kaçınırlar. Bu yüzden özellikle bodrum ve giriş katlarında daha yeni evlerde su kaçağı oluşur. Bu sorunun çözümü ise size oldukça pahalıya patlar. Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti işlerinde Kali Tesisat firması güvenirliği esas alır.

En az 60-70 bin ₺ paralar harcayarak bu drenaj borusunu yerleştirmek zorunda kalırsınız. Tavsiyemiz özellikle giriş katta oturacaksanız aldığınız evin drenaj borusunun var olup olmadığını sorarak daireyi almanızdır. Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti işlerinde Kali Tesisat olarak bilgi sunmaya devam edeceğiz.

Beyoğlu Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Gebze Su Kaçağı Tespiti İşinde En Kaliteli Firma

Büyükçekmece Kameralı Su Kaçağı Tespiti işlerinde Kali Tesisat firması güvenirliği esas alır.

Çeltik Petek Temizleme Petek Temizletme 30 TL

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!