Su Tesisatçısı

Aç Kapa Musluk Kartuşu Tamiri 2025

Kaliteli ve Güvenilir Hizmet

Aç Kapa Musluk Kartuşu Tamiri

Aç kapa musluk kartuşu tamiri mi yaptırmak istiyorsunuz? Fakat bu sorudan önce sizi birkaç konuda bilgilendirmek isteriz.

Türkiye’de her an su tesisatçısı bulursunuz. Bunların çoğu da uzmandır. Ayrıca profesyoneldir. Üstelik hepsi de teknolojik cihazlara sahiptir.

Fakat bu ustaların ya da şirketlerin büyük çoğunluğunun bir sıkıntısı vardır. Dürüstlük sorunu. Bu sorunu da ve ustaların yaptığı hileleri de burada yazdık. Okuyunuz. Sonra okutturunuz.

tuvalet-tikandi-sorunu-ve-cozumu-bayrampasa

Aç Kapa Batarya ve Musluk Kartuşu Değişimi

Aç kapa batarya ve musluklarda oluşan kartuş sorunları, uzman ellere emanet edilmesi gereken bir konudur. Yanlış müdahaleler, musluk veya bataryaların kullanılamaz hale gelmesine neden olur.

Aç Kapa Batarya Tamiri:

Batarya kartuşunun değiştirilmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  1. Su saatinizin yanındaki daire giriş şebeke vanasını kapatın.
  2. Batarya kolunun ortasında bulunan kapağı tornavida ile sökün.
  3. Kapağın içindeki vidadı Alyan anahtarı kullanarak sökün.
  4. Vidayı çıkardıktan sonra, bataryanın kulpunu yukarı çekerek çıkarın.
  5. Kartuşun üs kısmındaki somunu sökerek kartuşu çıkarın.
  6. Yeni kartuşu takarak işlemi tersine uygulayın.

ac-kapa-musluk-kartusu-tamiri-bayrampasa

Aç Kapa Musluk ve Kartuş Fiyatları:

Musluk ve batarya kartuşlarının fiyatları marka ve modele göre değişiklik gösterir. Arızalı kartuşun markasına göre servislere danışarak fiyat alınız.

Musluk Kartuşu Tamiri:

Damlayan muslukları onarmak için, orijinal kartuşların servislerden temin edilerek değiştirilmesi gerekir. Kartuşlar genellikle tamir edilemez, dolayısıyla yeni kartuşlarla değiştirilmelidir.

Aç Kapa Kartuş Modelleri:

Aç kapa batarya kartuşları, farklı ebatlarda ve modellerde olur. Musluk içindeki kartuşun çıkarılıp, doğru boyutta bir kartuşla değiştirilmesi önemlidir. Aksi halde, bataryaya uygun olmayan bir kartuş kullanıldığında sorunlar yaşanır.

Not: Sadece İstanbul’da hizmet veren bir batarya tamir servisi olarak faaliyet gösteriyoruz. Diğer illerden gelen talepleri maalesef karşılayamıyoruz.

alaturka-tuvalet-sifonu-tamiri-bayrampasa

Aç/Kapa Batarya Kartuşu Tamiri Ve Montajı

Su tesisatındaki sıkça karşılaşılan sorunlardan biri, bataryalardan su damlatmasıdır. Bu sorun genellikle conta veya kartuş arızalarından kaynaklanır. Conta kullanımının azalmasıyla birlikte, günümüzde artık kartuş arızaları daha yaygın hale gelmiştir. Batarya kartuşunun değiştirilmesi veya tamiri, suyun tam kapanmasını sağlayarak damlama sorununu ortadan kaldırır. İşte, batarya kartuşu değişimi veya tamiri hakkında bilgi veren bir video hazırladık:

ac-kapa-musluk-kartusu-tamiri-bayrampasa

Batarya Tamiri Nasıl Yapılır?

Eski çeşitlerdeki conta sistemlerinin aksine, bataryalar artık kartuş adı verilen sök-tak sistemlerle çalışır. Bu sistemler, kullanıcıların kolayca değiştirebilmesi için tasarlanmıştır. İşte bu nedenle, biraz işten anlayan ve birkaç anahtar ve tornavida takımına sahip olan birçok kişi, batarya kartuşunu kendisi değiştirir. Videomuzu izleyerek, batarya kartuşu değişimi ve tamiri işlemini kendiniz de gerçekleştirirsiniz. Eğer bu işi yapabileceğinize inanıyorsanız, deneyin. Ancak, eğer kendiniz yapamıyorsanız veya uygun tamir ekipmanlarınız yoksa, her zaman bir su tesisatçısından yardım alınız.

tesisatci-en-yakin-su-tesisatcisi-su-tesisat-ustasi-nobetci-tesisatci-acil-su-tesisatci-tuvalet-tesisatcisi

Kendinize Güvenin ve Siz de Yapın

Kendinizi tamirat konusunda güvende hissetmeniz önemlidir. Avrupa ülkelerinde evde kendi başına tamirat yapma kültürü oldukça yaygındır ve birçok kişi, evlerinde küçük tamiratları kendileri yapabilmektedir. Günümüz teknolojisi ve her yerde erişebileceğiniz tamir ve montaj videoları ile kendi evinizde küçük tamiratları yapmanız artık zor değil. Kendinize güvenin ve siz de evinizde küçük tamiratları kolaylıkla gerçekleştirirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!