Petek Temizliği

Yerden Isıtma Havası Nasıl Alınır?

Güvenilir ve Kaliteli Hizmet

Yerden ısıtma havası nasıl alınır? Isıtma sistemlerinde radyatör bulunmaz, sadece soğuk ve sıcak suyun dağıtmasını sağlayan aparat bulunmaktadır. Bu aparata ise kolektör adı verilmektedir. Boruların içinde de hava olmadığından oluşacak olan hava kolektörde toplanmaktadır.

Fakat bu yazımıza geçmeden önce size birkaç konuda bilgi vermek istiyoruz. Dürüst bir firma olarak bazı konuları açıklığa kavuşturacağız.

Türkiye’de her şeyin çözümü var. Ama sahtekarlığın çözümü maalesef yok. Ustalar evinize gelir. Türlü türlü oyunlarla sizi kandırırlarlar. Bütün bu oyunları şu yazımızda derledik.

Yerden Isıtma Sistemlerinin Problemleri

yerden ısıtma
Yerden Isıtma Havası Nasıl Alınır?

Öncelikle yerden ısıtma sistemlerinin problemlerini ikiye ayırırız. Bunların ilki, bu sistemi yapan firmanın ucuz işçilik ve malzemeden kısması diğeri ise, kullanım sonucu yerden ısıtma problemi oluşmasıdır.

Yerden ısıtma sistemlerini yapmadan önce dairenin ısı ihtiyacını hesaplamak gerekir. Halbuki bunu kimse hesaplamak. Sonrasında hesaplama sonucu kullanacağımız kombinin gücü ve zemine döşeyeceğimiz borunun türünü ve uzunluğunu tespit etmeliyiz. Fakat bazı firmalar gerekenden daha az boru kullanarak maliyeti düşürmektedir.

İhtiyaç olandan daha az boru kullanımı size ısınma problemleri yaşatır. Üstelik firmamız bu tür sorunlarla karşılaşmamanız için kullandığımız malzemelerin kaliteli olmasına dikkat ederiz.  Bununla birlikte en iyi ustalar ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Yerden Isıtma Havası Nasıl Alınır?

  • Isıtma tesisatının içinde yer alan su tamamen boşaltın
  • Tekrar su doldurursanız ısıtma sistemi hava yapar.
  • Çoğunlukla bu sistemlerin kollektör bağlantılarında hava birikmektedir.

Isıtma sisteminin tepesinde bulunan hava alama vidası saat yönünün tersine çevrilerek su gelene kadar bekleyin. Bununla birlikte işinizi kolaylaştırmak için pense kullanarak da havasını alabilirsiniz.

Her yıl bu sorunlarla uğraşan kişiler için kollektörlerin sağ kısmında bulunan bölüme otomatik hava purjörü taktırmak yeterli olacaktır.

Yerden ısıtma sistemlerinde verimli bir ısınma alamıyorsanız bu hava yaptığı anlamına gelmektedir. Bu durumda kombi ısıtmıyor diye düşünebilirsiniz. Nitekim kombi servisini aramadan önce yerden ısıtma tesisatının havasını almayı deneyin. Yerden ısıtma tesisatının havasını almak bir bakıma radyatör petek havasını almaya benzemektedir.

  • Kollektör üzerindeki purjör gevşetilir ve su gelene kadar beklenir.
  • Banyoda bulunan havlupan üzerindeki hava alma tapaları gevşetilerek havası boşaltılır.
  • Kombi üzerinde bulunan purjör vanası gevşetilerek havası alınır.

Bütün bu ayarları yapmanıza rağmen sorunlarınızı çözemediyseniz yerden ısıtma tesisat temizliği yaptırmanızın zamanı gelmiş demektir. Yerden ısıtma sistemlerinin temizliğini yapan firma olarak yılların deneyimi ile yerden ısıtma sistemi bakımlarını yapmaktayız.

Kali Tesisat firmasını arayarak kimyasalla yerden ısıtma tesisatı temizliği yaptırabilirsiniz. Haftanın her günü hizmet veren firmamızı 0542 634 5537/0532 631 5537 iletişim numaralarından arayarak servis talep edebilisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!