Su Kaçağı Tespiti

Gebze Merkez Su Tesisatçısı – Kali Tesisat

Gebze Merkez Su Tesisatçısı

Gebze eskiden İstanbul’un şimdi Kocaeli’nin en önemli ilçelerinden birisidir. Hızlı bir yapılaşma ilçeye hakimdir. Bu hızlı yapılaşma pek çok sorunu da beraberinde getirir. Gebze Merkez Su Tesisatçısı bir şirket olarak Kali Tesisat size su kaçağı tespiti konusunda gerekli bilgileri verecektir.

Su kaçağı tespiti işinde vurguladığımız ilk şey güvenirliktir. Çünkü piyasadaki pek çok tesisat şirketi ve ustaları bu güvene layık değildir maalesef. Neden diye soracak olursanız para kazanma arzusu pek çok ahlaki değerin önüne geçiyor. Gebze Merkez Su Tesisatçısı olarak Kali Tesisat’ın asli amacı güven duygusu vermektir.

İş ahlakı diye bir şey bilmeyen dürüstlüğü umursamayan pek çok ustanın evinize geldiğine siz de şahit olmuşsunuzdur. Kendisinin çok iyi usta olduğunu iddia eden bu tiplerin tamir ettiği yerler aradan çok bir zaman geçmeden yine tamir muhtaç bir hale gelebilir. Gebze Merkez Su Tesisatçısı şirketlerden arasında güvenirlik konusunda en kaliteli şirketlerden biri olmak gurur kaynağımızdır.

Gebze Merkez Su Tesisatçısı
Gebze Merkez Su Tesisatçısı

Gebze Merkez Su Tesisatçısı Olarak Su Kaçağı Tespiti

Bu herhangi bir iş etiği olmayan ustaların yaptığı tüm ahlaksızlıkları şu yazımızda bulabilirsiniz.

Su kaçakları hızlı şehirleşmenin getirdiği bir sonuç olmakla beraber ülkemizdeki ucuzcu mantığın da bir sonucudur. Ucuzcu mantıktan kastımız şudur. Evlerimize döşenen su tesisatlarının pek çok kalitesi vardır. 1. Kaliteden başlayıp kademe kademe aşağı iner bu kaliteler.

Su tesisatları evin en görülemeyecek yerinde olduğu için pisliği halının altına süpüren hizmetçiler gibi kalitesiz su tesisatı borularını evinizin tabanına döşer. Bu döşemenin sonucu tesisatın bitkisel hayata girmesidir:) Açık söylemek gerekirse gerek elektrik gerekse su tesisatları eve yerleştikten 3-5 yıl sonra problem sinyalleri vermeye başlar.

Gebze Merkez Su Tesisatçısı ve Su Kaçağı Sebepleri?

Bu sinyallerin bir sebebi de su tesisatı döşeyen ustaların borulara yeterince hassas davranmasıdır. Bu tesisat ustaları boruları ya da pimaşları taşırken ya da yerine koyarken dikkatsiz davranır. Bu borular zarar görerek daha çabuk su kaçağında sebep olur. Normalde sağlam bir sıcak borusu iyi bir kullanımda 10 yıl hiç sorun çıkarmazken bu şekilde daha ilk yapılışta zarar gören borular yüzünden 3-5 yıla kalmadan su kaçağı baş gösterir.

Su kaçakları nasıl anlarız? Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Banyodan alt kata su akıyor. Tuvaletten aşağı kata su kaçırıyor. Üst katın borusundan su geliyor. Gibi cümleler kafanızı meşgul ediyorsa su kaçağı probleminiz vardır. Gebze Merkez Su Tesisatçısı bu problemleri anlamanın pek çok değişik yollarını size anlatmaya devam edecek:

  1. Diyelim ki musluğunuz açık değil. Fakat su sayacı ilginç bir sekilde dönmeye devam ediyor.
  2. Su sayacınız, musluklar açık olmadığı halde sürekli dönüyorsa,
  3. Şu faturanız normal seyrinin üstünde geliyorsa yani normalde ortalama 50₺ fatura ödediğiniz halde 70-80₺ fatura ödemeye başladıysanız,
  4. Banyonuzun tam altındaki katta sararmalar ve kabarmalar meydana gelmişse
  5. Banyo ve tuvaletinizde bulunan seramiklerin arasını doldurmak için kullanılan derzler koyu renge dönmeye başlamışsa,
  6. Duvarlarda evin tavanında ya da tabanında ıslaklık ve nem açık bir şekilde görülüyorsa
  7. Evinize ağır bir koku hakim oluyorsa
  8. Normalde kanalizasyonda yaşayan böcekler evinizde cirit atmaya başlamışsa

Geçmiş olsun nur topu gibi bir su kaçağınız var artık. Bu su kaçağını evde kendi şartlarınızla tespit ve tamir etmek neredeyse olanaksızdır. Bu yüzden güvenilir ve kaliteli bir su kaçağı tespiti firmasına ihtiyacınız var. Sonuç olarak yukarıda linkini verdiğimiz hilelere başvurmayan şirketlere işinizi havale ediniz. Gebze Merkez Su Tesisatçısı firmalardan biri olarak  Su kaçaksız günler diliyorum:)

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!