Tıkanıklık Açma

Banyonun Gideri Tıkandı İstanbul

Kalite ve Güvenle

Banyonun Gideri Tıkandı

Banyonun gideri tıkandı sorunu mu yaşıyorsunuz? Belli aralıklarla tıkanma sorunu mu yaşıyorsunuz?

Evinizde ya da iş yerinde giderde pis bir koku mu var? Bütün bu soruların cevabı evetse size gerekli bilgileri vereceğiz. Ayrıca da yardımcı olacağız.

Hepimizin evinde su tesisatı olur. Bunun için de pek çok ustayı ya da şirketi evimize çağırırız. Fakat bazen ya sorunları çözemezler.

Ya da su tesisatı sorunlarını çok astronomik rakamlara yaparlar. Bu ya uzmanlık sorunundandır. Ya da dürüstlük.

Biz de ustaların dürüstlük sorunu hakkında bir yazı yazdık. Bu yazıyı okuyunuz. Ayrıca okutturunuz. Emin olun ki pişman olmayacaksınız.

banyo-gideri-tikandi

Banyonun gideri tıkandı ne yapmalıyım? Banyo giderlerinde karşılaştığımız tıkanıklıklar, çeşitli sorunlara yol açar. Bu da yaygın bir problemdir.

Bu problemler de banyo süzgeçleri, küvet giderleri ya da duş giderleri gibi alanlarda meydana gelir. Bu tıkanıklıkların birkaç farklı nedeni vardır.

Gider tıkanıklıkların en yaygın sebeplerinden biri de banyolarda sıkça kullanılan sabundur. Sabun, içerdiği yağ nedeniyle gider borularını tıkar.

Bununla birlikte saç telleri de giderlerde tıkanıklığa sebep olan bir diğer faktördür.  Özellikle de süzgeç veya filtre kullanmıyorsanız.

Evimizdeki tüm tıkanıklıkların temel bir nedeni vardır. Bu da tesisatın doğru bir şekilde döşenmemesi veya eğim almadan düzgün bir şekilde olmamasıdır.

Yani tesisatın yanlış döşenmesi genellikle geri dönüşü zor bir sorundur.

banyo-gideri-tikandi

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Bu da  ciddi mali külfetlere neden olur. Hem tuvalet tıkanıklığı hem banyo tıkanıklığı hem de mutfak tıkanıklığı bu sıkıntıların başlıcalarıdır. Banyonun gideri tıkandı bunlardan biridir.

Tıkanan banyo giderini açmak için ise birkaç adım izleyebiliriz.

Diyelim ki suyun yavaş gidiyor. Gidere sıcak su dökün. Tıkanıklığı açıp açamadığınızı kontrol edin.

Sıcak su, sabunu çözer ve de atıkları temizler. Bu işe yaramazsa, saç veya kıl tıkanıklığı olup olmadığını kontrol etmek için bir tel askı kullanın.

Denediniz mi? Bu adımlar da tıkanıklığı çözmedi diyelim. Bu sefer de kimyasal lavabo açıcı kullanın. Yine de açılmadı mı?

tuvalet-tikanikligi-acma

O zaman da profesyonel yardım almak önemli bir seçenektir. Gelişen teknolojiyle birlikte, kameralı cihazlar kullanılarak tıkanıklıkların tespit eder.

Ve de çözümü daha etkili bir şekilde yapar. Tıkanıklık açma sorunlarına karşı alabileceğiniz önlemler arasında düzenli bakım, filtre kullanımı ve uygun kimyasalların seçimi bulunmaktadır. Banyonun gideri tıkandı sorununu kimyasallarla çözmek zordur.

Ayrıca profesyonel yardım almak da sorunun kök nedenini tespit etmek ve kalıcı çözümler bulmak adına önemlidir.

Banyo giderlerinde sıkça karşılaşılan tıkanıklıkların bir diğer yaygın sebebi de tesisat sisteminin yapılışı ile ilgilidir.

Özellikle de giderin yanlış eğim, düzensiz döşeme ve boruların uygun bir şekilde bağlanmaması, tıkanıklık riskini arttırır.

Banyo Gideri Açma Banyonun Gideri Tıkandı

Bu durum özellikle geri dönüşü zordur. Ve de maliyetli bir soruna dönüşür.

Tıkanıklığı açma adımlarında, sıcak su ve tel askı kullanımının yanı sıra bazen kimyasal maddeler de gerekir.

Ancak, kimyasal kullanırken dikkatli olun. Fakat önerilen miktarlarda kullanmak gerekir. Çünkü aşırı kullanım borulara zarar verir.

Gelişmiş cihazlarla tesisatın içine bakarız. Sorunun kaynağını bulmak, profesyonel tesisatçılar için daha etkili bir çözüm sunar. Banyonun gideri tıkandı sorununu bu aletler çözer.

Bu aşamada, tıkanıklığı açmak için özel olarak tasarlanmış cihazlar kullanırız. Ve de sorunun kök nedeni belirleriz. Ayrıca da kalıcı bir çözüm sağlarız.

banyo-gideri-tikanikligi

Sonuç olarak, banyo giderlerindeki tıkanıklıkları önlemek ve çözmek için düzenli bakım önemlidir.

Doğru kullanım alışkanlıkları da çok değerlidir.

Tuvalete ped, tuvalet kağıdı atmamak,

Çocukları tuvaletlerden uzak tutmak. Çünkü oyuncak atıyorlar.

Kedi Ya da köpek kumunj tuvalete atmamak.

Mutfak giderlerine yağ çay, posası ya da yemek artıkları atmamak.

ve gerektiğinde profesyonel yardım almak önemlidir.

Bu adımlar, banyo kullanımınızın daha sorunsuz ve uzun ömürlü olmasına katkıda bulunacaktır.

Tıkanıklık sorunlarına karşı alınacak önlemler arasında düzenli bakım rutinlerini sürdürmek oldukça etkilidir. Banyonun gideri tıkandı sorununu da bakımları zamanında yaparak engelleriz.

Haftalık veya aylık periyotlarda tesisat sistemini kontrol edin. Olası sorunları erken aşamada tespit etmeye yardımcı olur.

Klozet Tıkanıklığı Açma

Bu kontroller sırasında suyun normalden daha yavaş akıp akmadığını kontrol edin. Ve de gerekirse önleyici bakım adımlarını uygulamak önemlidir.

Özellikle mutfakta filtre kullanmak da tıkanıklıkları önlemenin etkili bir yoludur.

Banyo süzgeçleri ve giderlerine takılan filtreler, saç, kıl ve diğer atıkların borulara gitmesini engeller.

Bu basit önlem, tesisat sisteminizin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Ve de tıkanıklık sorunlarının önüne geçmenize yardımcı olur.

.

tikali-banyo-gideri

Kimyasal ürünler kullanmadan önce, borularınıza zarar verme potansiyelini düşünün. Buna göre de dikkatli bir şekilde kullanın. Banyonun gideri tıkandı problemini de böyle çözmek risklidir.

Aşırı kimyasal kullanımı, boruların malzemesine zarar verir. Ve de uzun vadede daha büyük sorunlara yol açar.

Doğal temizlik yöntemleri, evdeki yaygın maddelerle tesisat bakımını sağlama konusunda daha güvenli bir alternatiftir.

Aslına bakarsanız evi satın almadan ya da kiralamadan önce tesisat ekspertizi yaptırmalısınız. Onun için de yine bizim şirketimiz Kali Tesisatı arayın.

Çünkü tesisat sistemindeki bozukluklar ya da ustaların hataları size çok pahalıya mal olur. Bu yüzden de tedbiri erken alın. Ve de tesisat sıkıntılarını yaşamayın.

Banyo giderinde filtre kullanmak saç kıllarını baştan temizler. Özellikle kız çocuklarının ya da kadınların çok olduğu evlerde banyo tıkanıklığı daha fazla olur. Banyonun gideri tıkandı cümlesini daha geç kurarsınız.

Bir de tuvalet tıkanıklığı sorunu en çok bodrum katlarda yaşanır. Çünkü bodrum katlar bütün apartmanın yükünü çeker.

Mutfak Gideri Açma Banyonun Gideri Tıkandı

Tıkanıklık açmayı gelişmiş Alman malı robotlarla yapıyoruz. Robotun ucundaki yaylar belli bir titreşimle giderlerinizi temizliyor.

İşlem sonunda da kameralı görüntüleme cihazımızla tuvalet tıkanıklığı ya da banyo tıkanıklığını çözdüğümüzü size gösteriyoruz. Kameralı görüntüleme cihazı aynı telefon ekranı gibi size görüntü sağlıyor.

Hem tuvalet tıkanıklığı hem banyo tıkanıklığı hem klozet tıkanıklığı hem de mutfak gideri tıkanıklığı için bizi arayın.

Ayrıca su kaçağı tespiti ve de petek temizliği işi yapmaktayız. Bunun dışında da musluk tamiri ya da gömme rezervuar tamiri gibi tüm tesisat işlerimiz için bizi arayabilirsiniz. 7 gün 24 saat en yakın tesisatçı olarak hizmetinizdeyiz. Banyonun gideri tıkandı sorunu da böyle çözeriz.

Banyo Gideri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Banyo gideri tıkandı ne yapmalıyım?

Tel ya da kimyasal madde iyidir.

Banyo giderini nasıl açarsınız?

Kostik ya da kimyasal kullanmak önemlidir.

Banyo lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?

Sirke, tuz ya da karbonat da etkili bir çözümdür.

Banyo gideri neden taşar?

Banyo gideri genelde tuvalet tıkanma sorunu yaşar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!