Su Kaçağı Tespiti

Bakırköy Su Kaçağı Tespiti

Bakırköy su kaçağı tespiti işlemini bilgisayar destekli cihazlar ile yapmaktayız. Kali Tesisat su kaçağı tespiti için kullanılan cihazları ülkemize ilk getiren firmalardan biri olmuştur. Kullandığımız cihazlar ile Bakırköy su kaçağı tespitini en hızlı şekilde tespit etmekteyiz.

Tesisatlarınızın sökülmesine ya da yenilenmesine gerek kalmadan Bakırköy su kaçağını cihaz ile bulma ve onarım ücreti de eski yöntemlere göre çok daha uygun fiyatlara gelmektedir. Böylelikle evinizde ek tadilat olmadan ve daha büyük sorunlara yol açmadan bütün riskleri ortadan kaldırmaktayız.

Bakırköy Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Cihazlar

su-kacagi-bulma

Bakırköy su kaçağı tespiti için kullandığımız cihazları amacı, evinizin herhangi bir yerine zarar vermeden su kaçaklarını noktasal olarak tespit etmek ve çalışmayı en kısa sürede tamamlamaktır.

Bundan dolayı, su kaçağı sorunları ile karşılaştığınızda çağırdığınız tesisatçının cihazı olup olmadığını mutlaka sormalısınız. Cihaz ile yapılan Bakırköy su kaçağı tespiti çalışması düşündüğünüzden daha uygun fiyatlarla yapılmakta ve onarım masrafına gerek kalmamaktadır.

Dinleme Yöntemiyle Su Kaçak Tespiti

Çoğunlukla içme suyu tesisatlarında dinleme yöntemi ile yapılan çalışmalarda su kaçağı olup olmadığı ortaya çıkmaktadır. Bu cihazın işe yaraması için boruda bulunan su basıncının belli bir seviyede olması gereklidir. Su basıncı düşük ise kullanılan bu cihazdan asla verim alınmaz.

Fakat firmamız su basıncı düşük dahi olsa Bakırköy su kaçağı tespiti çalışmasını başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Çünkü içme suyu tesisatında su basıncından kaynaklı olarak yükseltiler ve akustik dinleme cihazları kullanılabilmektedir.

Bakırköy su kaçağı tespitinde akustik dinleme cihazı ile su kaçakları noktasal olarak bulunmaktadır. Üç parçadan oluşan cihazın ilk parçası proptur. Prop için cihazların hoparlörü de denilebilir. Sesi algılayan prop, kablo aracılığı ile sesi cihazın merkezine göndermektedir. Ve bu andan sonra kulaklıkta duyulan sesin ardından personelin tecrübesi deneyime girer kaçağın yeri tespit edilir.

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

İçerisinden su geçen bütün borularda su kaçağı meydana gelebilir. Bu nedenle kalorifer borularında da su kaçakları olmaktadır. Fakat, bu su kaçakları kameralı görüntüleme cihazı ya da akustik dinleme cihazı ile yapılmamaktadır.

Kalorifer borularında sıcak su olduğundan termal kamera kullanılmaktadır. Termal kamera sıcak cisimleri gösterdiğinden dolayı borulardaki suyu gösterir ve su kaçağının olduğu noktayı tespit eder.

Evinizde ya da iş yerinizde su kaçağı sorunları yaşıyor ve en ufak bir zarar dahi verilmeden tespit edilsin istiyorsanız Kali Tesisat firması ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA