Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları ve Cihazları

Kali Tesisat Dürüst ve Kaliteli Hizmet

Su kaçağı tespiti, eski döneme nazaran daha kolay ve zaman almayan bir durum haline gelmiştir. Genellikle su kaçaklarını tespit etmek için fazlası ile zahmetli ve tadilat nedeni ile uğraştırıcı bir hal almıştır. Şimdilerde ise tesisat sorunlarınızı en ileri teknolojik cihazlarla tespit edilerek onarımını gerçekleştirilir.

Cihazlar çoğunlukla pahalı olduğundan bütün firmalarda bulunmamaktadır. Kullanılan cihazların farklı olması ise tesisat sorunlarının farklılığından kaynaklanmaktadır. Su kaçakları sıkça rastlanılan bir tesisat sorunu olduğundan nerden kaynaklandığını bulmak da zor olacaktır.

Su kaçağı tespit cihazı fiyatları, su kaçağı tespit cihazları kadar kullanım alanları ve dikkat edilmesi gereken noktalar da fazlası ile önemlidir. Cihaz alırken dikkat edilmesi gereken noktaları ise yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Su Kaçaklarını En İyi Bulan Cihaz Hangisidir?

ridgid-kanal-boru-görüntüleme

Su kaçaklarını en iyi bulan cihaz, aslına bakarsanız birden fazla cihaz olduğundan size önerimiz birkaç firma ya da kişiden tavsiye almanız ve daha iyi bir marka ve daha çabuk bulan su kaçağı tespiti cihazı almanızı tavsiye ederiz.

Bizim kullanmış olduğumuz su kaçağı tespit cihazları ise Rothenberger tıkanıklık robotu, Ridgid gözlem kamerası, Ridgid detektör ve Fisher akustik dinleme cihazları gibi birçok cihaz kullanmaktayız. Bu cihazlardan hangisi en iyisi diyecek olursanız bu sorunuza cevap vermek zor olacaktır.

Bunun nedeni ise su kaçaklarının çok çeşitli olması ve hangi kaçak durumlarında hangi cihazların kullanılması gerektiğine sadece sorunlarınıza müdahale edecek olan alanında uzman personellerimiz karar vermektedir. Su kaçaklarında saymış olduğumuz cihazların tamamı kullanılabilmektedir.

Su kaçağı tespiti fiyatları neye göre değişir;

  • Dış mekan ve iç mekan arasındaki farklılıklar yani tespit edilmesi gereken alanların büyüklüğü
  • Aynı apartman içerisinde iki ayrı dairenin kontrol edilmesi
  • Yapılan standart işlemler dışında su kaçaklarında kullanılan diğer cihaz ve tekniklerin kullanımı.

Su Kaçağı Tespiti Cihazı Nedir?

Basit bir dış sesi filtreleyen kulaklık ve ona entegreli mikrofonlardan oluşan su kaçağı tespiti cihazı su kaçaklarının olduğu yerde kaçak sesini güçlendirir ve duyulacak seviyeye getirir ve bu ses sayesinde su kaçağı tespiti yapılmaktadır.

Su kaçağı tespit cihazı fiyatları kullanılan cihazın özelliklerine ve markasına bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Çoğunlukla dışarıdan getirilen su kaçağı tespiti cihazlarından olan akustik dinleme cihazını almadan önce dikkat edilecek hususlardan biri cihazın sesli algılama kalitesi olacaktır. Eğer ses net bir şekilde ise bu durumda garantisi frekans aralığı gibi konulara da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kameralı su kaçağı tespiti cihazları fiyatı ise genellikle kamera kablosunun uzunluğuna göre farklılık göstermektedir. Piyasada bulunan kameralı cihazlarının kablolarının uzunluklarının farklı olmasından kaynaklı olarak kameralı su kaçak tespit cihazları da bulunmaktadır. Bu tür görüntülü cihazlarda kablosu kısa olanları daha uygun fiyata bulabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Cihazlarını Nasıl Kullanabilirim

fisher-detekdör

Sıkça karşılaştığımız sorulardan biri de su kaçağı tespiti cihazlarını nasıl kullanırım sorusu olmuştur. Bu durumda kullanılan cihazların hakkında kısa bir bilgilendirme ile su kaçağı tespitinde kullanılan cihazların neler olduğunu ve hangi cihazın hangi sorunlarda kullanıldığını kısaca açıklayalım.

Akustik dinleme cihazı: Su kaçağı tespitinde kullanılan cihazların en başında gelen akustik dinleme cihazı temiz su kaçağı tespiti cihazı olarak bilinmektedir.  Özel olarak tasarlanan kulaklığı sayesinde dış sesleri filtreleme özelliğine sahip ve sadece cihazın mikrofonu görevini gören proptan gelen ses sayesinde odaklanma sağlanmaktadır.

Kulaklığın takılmasının ardından prop su kaçaklarının olabileceği noktalara götürülür. Cihaz eğer su sızıntısı düşünülenden küçük ise kesinlikle algılamaz ve bu durumda tesisat vanaları kapatılarak pompa yardımı ile tesisata belirli oranlarda basınç uygulanır.

Boru kanal görüntüleme cihazları: Kameralı su kaçak tespit cihazı da bir diğer su kaçağı cihazıdır. Kamera kablosunun farklı uzunluklarda olması normaldir ve kablo ucunda bir kamera bulunmaktadır. Ekran sayesinde kameradan gelen görüntü ile su kaçaklarının olduğu yer kolaylıkla tespit edilir.

Rothenbrger-tıkanıklık-robotu

Kullanılan bu cihaz aynı zamanda gider tıkanıklıkları için de kullanılmaktadır. Kaçak tespitinde oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Yapılan işlem esnasında görüntüler kayıt altına alınır ve gerektiğinde müşteriye verilebilir. Cihaz kalitesine ve kameranın çözünürlüğüne göre de kameralı su kaçak tespit cihazı fiyatları değişiklik göstermektedir.

Termal Kamera: Termal kamera cihazı göz ile görülemeyen ısıyı yakalar ardından ısıya göre oluşan şekilleri ve renkleri yakalayıp su kaçağının olduğu alanı analiz etmeye çalışır. Termal kamera genellikle sıcak su kaçak tespitinde kullanılırken aynı zamanda ısıtma ve kalorifer tesisatlarında da kullanılabilir.

Nem Ölçer: Genellikle su kaçağı tespiti sırasında yardımcı bir cihazdır. Duvarlardaki bağıl nem oranını ölçmek için duvara tutulur ve kullanılan cihazın kalitesine göre de 5 cm kadar içerde olan nemi dahi ölçer.

Kali Tesisat firması olarak sizlere en hızlı ve kaliteli çözümleri sunmayı hedeflediğimizden alanında uzman kadromuz ve teknolojik cihazlarımız ile su kaçağı sorunlarınızı noktasal olarak çözmekteyiz. Sizlerde gerek duyduğunuz an firmamızı u  numaralarımızdan arayarak servis talep edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!