Petek Temizliği

Küçükçekmece Petek Temizleme

Kalite ve Güvenle

Küçükçekmece Petek Temizleme

Küçükçekmece petek temizliği hizmetine ihtiyaç duymanızın nedenlerinden bir kalorifer tesisatının içerisinde bulunan suyun yeteri miktarda sirkülasyon yapamıyor olmasından kaynaklıdır.

Böyle durumlarda genellikle petek temizliği yapılması gerekir. Özel kimyasal ilaçlarımız ve temizleme makinesi ile tesisatın içinde bulunan pislik, çamur ve kireçten kaynaklı tortuları kısa sürede sistem dışına çıkartmaktayız.

Küçükçekmece petek temizleme, hizmetimiz ile peteklere kesinlikle zarar vermeden petek içerisinde oluşan kirecin kimyasal yardımı ile çözülüp dışa atılması ile daha sağlıklı çalışmasını sağlamaktayız.

Kali tesisat firması petek temizliği işini bilgi sahibi olan ustalara ve teknolojik tesisat temizleme makinesi ile kimyasal ilaç ile gerekli temizliği kaliteli ve güvenilir bir şekilde yapmaktadır.

Küçükçekmece petek temizleme işleminde peteklerin yerinden sökülmesine gerek kalmadan kolay bir şekilde temizliği yapılmaktadır.

Petek temizliği servisimiz özel cihaz, kimyasallar ve alanında uzman ekibiniz ile hizmetinize sunulmaktadır. Kali tesisat hizmet kalitesini etkileyen bütün unsurları dikkate alarak hizmet vermektedir.

Bu yöntemler dışında petek temizliğinden aynı hizmeti alamazsınız. Çünkü petekler yerinden söküleceğinden etrafın kirlenmesi ve daha zahmetli bir hal alması kaçınılmaz olacaktır.

Fakat Küçükçekmece petek temizliği makineler ve kimyasallar ile yapıldığında bu tür sorunlarla karşılaşmanız söz konusu dahi olmayacaktır.

Küçükçekmece Petek Temizliği Cihaz ve Kimyasallarla Nasıl Yapılır

Uzun yıllar petek temizliği hizmeti sunan firmamız sizlere kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Kombi siteminin ve kalorifer tesisatının kullanımı sonucu sistem içerisinde oluşan kireç ve korozyondan dolayı peteklerde tortu tabakası oluşmaktadır.

Sıcak suyun etkisi ile çamurlaşan tortu tabakasından dolayı ısı iletimi sağlanamaz. Küçükçekmece petek temizliği için kullanmış olduğumuz kimyasallar kalorifer tesisatına zarar vermeyen ilaçlardır.

Petek temizliği için bütün unsurlar göz ardı edilmemeli. Temizlik yaptırdığınız firmanın güvenilir bir yer olduğunu mutlaka sorgulamalısınız.

Kalorifer peteklerinizin doğru şekilde temizlenmesi kombinizin sağlıklı çalışmasını ve ömrünün uzamasını sağlayacaktır.

Bu nedenle petek temizliği cihaz ve özel kimyasal ile yapılmalıdır. Kombi ya da kalorifer tesisatı temizliği yapılırken ucuz kimyasallar kullanılması kombinizin ömrünü kısaltacaktır. Ayrıca tasarruf sağlamanıza engel olacaktır. 

Küçükçekmece petek temizliği hizmeti alarak kaliteli ve güvenilir bir şekilde sorunlarınızdan kurtulabilir ısınma sorununuzu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI YAPTIRACAKLAR DİKKAT!!!!!

Petek temizleme yapan firmaların söylediklerinin aksine petek temizlemenin her sene yapılmasının bir mantığı yoktur. 2 yılda hatta koruyucu ilaç kullanıldığında 3 yılda bir yapılması daha uygundur.

Kombi bakımı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kombi bakımına gelen ustalar kombi kapağını açıp içini elektrikli süpürge ile çekerek kapağını kapatıyor. Bu durum da kombiye zarar verir ve bu da ek masraflara neden olur.
  • Küçük bir tavsiye elektronik eşyalar içleri tozlu iken daha güzel ve verimli çalışır. Neden diye soracak olursanız kombinin içindeki elektronik parçalar, lehimler üzerinde toz olduğu sürece oksitlenme ve şase yapmaz.
  • Böylelikle arıza da yapmaz. Siz sürekli olarak kombinin içini çektirecek olursanız kombinin bozulması kaçınılmazdır.
  • Bütün bunların nedeni ise tozu giden lehimin ya da kablonun ucu boşta kalacaktır. Dolayısıyla bu durumda şase ve oksitlenme yapma ihtimali çok yüksektir.
  • Bu şekilde kombi bakımı yapıldığında kombinin arıza verme ihtimali %70-80 arasındadır. Bu nedenle de kombicilerin çoğunluğu gerçek bir kombi bakımı yapmıyor. Bu yüzden sizler tekrar başa dönmek zorunda kalıyorsunuz.

Kombinin içinde hava tankı diye bir tank var. Bu tankın yarısı su diğer yarısı ise havayla dolu olması gerekir. Kombinin ısı derecesi yükseltildiğinde yani petekler çok ısındığında hava tankındaki su oranı buharlaşma ve genleşme yaparak çoğalacaktır.

Yani kısaca basınç uygulayacaktır. Bu hava tankının yarısı hava olduğu için genleşme yapan su havaya baskı uygulayacak ve dengeye alacak. Hava onu dengede tutacaktır. Ama hava yoksa hava tankındaki su tankını komple dolduracak ve taşıracak. Bu da peteklerin ısınmasını engelleyecek.

Asıl kombi bakımı hava tankındaki havayı kontrol etmek ve kombinin altındaki filtreyi temizlemektir. Kombinin altındaki filtreyi temizlemeyi daire sahibi çok kolay yapabilir. Burada önemli olan hava tankındaki havayı kontrol etmektir.

Yapılması önerilen kontrol ortalama 2-3 yıl arayla yapılıyor.  Sonuç olarak petek temizliği ve kombi bakımı yaptırınca peteklerden verim alacaksınız. Böylece daha iyi bir ısınma elde edeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!