Petek Temizliği - Kali Tesisat

Zeytinburnu Petek Temizleme

Kalorifer tesisatları ya da kombinizi kullanırken yakıt masraflarınızın artmasını ve ısınma sorunları yaşamak istemiyorsanız, belirli aralıklarla petek temizliği mutlaka yaptırmalısınız. Sunmuş olduğumuz hizmet özel temizleme makinesi ve kimyasallar ile yapılmaktadır.

Kimyasal maddeler ile yapmış olduğumuz temizlik hem peteklerin hem de boruların içerisinde oluşan kireçlenme sorunlarına çözüm olmaktadır.

Zeytinburnu petek temizleme işleminde peteklerinizin yerinden sökülmesine gerek kalmadan kolay bir şekilde ve beklenenden daha kısa sürede temizliğini yapmaktayız. Petek temizliği hizmetimiz robot cihaz ve özel kimyasal solisyonlar ile uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Kali tesisat müşteri memnuniyeti ve güvenilirliği dikkate alarak hizmet vermektedir.

Sunmuş olduğumuz yöntemler dışında petek temizliği yapan başka yerlerden aynı hizmeti alamazsınız. Çünkü, eski yöntem ile çalışan tesisatçılar petekleri yerinden sökerek temizlik yapmaktadır. Bu durumda etrafın kirlenmesi ve daha zahmetli bir hal alması kaçınılmaz olmaktadır. Zeytinburnu petek temizliği hizmetini sizler için makine ve özel kimyasallar ile gerçekleştirmekteyiz.

Zeytinburnu Petek Temizliği Cihaz ve Kimyasallarla Nasıl Yapılır?

Periyodik ve sağlıklı bir şekilde temizlenmesi için petek temizliği cihaz ve özel kimyasallarla yapılmaktadır. Bu şekilde fazla efor harcamanıza gerek kalmadan tesisat temizliğini gerçekleştirmiş olacaksınızdır.

Eski yöntemlerde peteklerin temizlenmesi için yerlerinden sökülmeleri gerektiğini daha önce belirtmiştik, fakat bu temizleme işlemi sonucunda peteklerin içine su gönderildiğinden etrafın kirlenmeme ihtimali kesinlikle yoktur.

Hem zahmetli hem de masraflı olacak bir işlem olduğundan tavsiye edilmemektedir. Zeytinburnu petek temizliği hizmetini sizler için teknolojinin sunmuş olduğu imkanlar dahilinde cihaz ve özel kimyasallarla yapmaktayız.

Kullanmış olduğumuz yöntem sayesinde peteklere gönderilen suyu temizleme makinesi ayrı bir yere ihtiyaç duymadan kendi haznesine çekerek kirli suyu orada biriktirir ve petek temizliği işlemini gerçekleştirir.

Zeytinburnu Petek Temizliği Fiyatları

Günün her saati sizler için sunduğumuz Zeytinburnu petek temizleme hizmeti ile sorunlarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz. Peteklerin içerisinde biriken su zamanla kireçlenir, sonrasında ise tortulaşma ve çamurlaşma meydana gelir. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken tek şey güvenilir bir tesisatçı bulmak olmalıdır.

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI YAPTIRACAK OLANLAR DİKKAT!!!!!

petek temizliği yapan firmaların söylediklerinin aksine petek temizliğinin her yıl yapılmasının bir mantığı maalesef ki yoktur. 2 ya da 3 yılda bir yapılması daha uygundur.

Kombi bakımı yaptırdığınızda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar ise şu şekildedir;

  • Çoğunlukla kombi bakımı için gelen ustalar kombi kapağını açarak içini elektrikli süpürge ile çekerek kombi kapağını kapattıklarından Kombiye zarar verirler. Bu da ek masraflara neden olur.
  • Bizden sizlere küçük bir tavsiye elektronik aletler içleri tozlu iken daha güzel ve verimli çalışacaklardır. Bunun nedeni nedir diye soracak olursanız, nedeni kombinin içindeki elektronik parçalar, lehimler üzerinde toz olduğu sürece oksitlenme ve şase yapmaz.
  • Bu şekilde de arıza söz konusu değildir. Siz sürekli olarak kombinin içini elektrikli süpürge ile çektirerek kombinizin bozulmasına yol açarsınız.
  • Bu saydıklarımızın nedeni ise tozu giden lehimin ya da kablonun ucu boşta kalacağından şase ve oksitlenme yapma ihtimali çok yüksektir.
  • Bu nedenle kombi bakımını yukarıda belirttiğimiz gibi yaparsanız arıza verme ihtimali %70-80 arasında olacaktır. O yüzden kombicilerin çoğunluğu gerçek bir kombi bakımı yapmıyor ve sizler tekrar başa dönmek zorunda kalıyorsunuz.

Kombinin içinde bulunan hava tankının yarısı su diğer yarısı ise hava ile dolu olmalıdır. Kombinin ısı derecesi yükseltildiğinde yani petekler çok ısındığında hava tankında bulunan su oranı buharlaşma ve genleşme yaparak çoğalacaktır.

Kısaca basınç uygulanacaktır. Hava tankının yarısı hava olduğundan genleşme yapan su havaya baskı uygulayacak ve dengeye alacaktır. Hava onu dengede tuttuğu için tankın yarısında hava yok ise hava tankındaki su tankını komple dolduracak ve taşıracaktır. Bu da peteklerin ısınmasını engelleyecektir.

Asıl kombi bakımı hava tankındaki havayı kontrol etmek ve kombinin altındaki filtreyi temizlemektir. Kombi altındaki filtreyi temizlemeyi daire sahibi çok kolay yapabilir. Burada önemli olan hava tankındaki havayı kontrol etmektir.

Yapılması gereken kontrol ortalama 2-3 yıl arayla olmalıdır. Her yıl orada bulunan hava eksilmez. Sonuç olarak petek temizliği ve kombi bakımı yaptırınca peteklerden verim alacaksınız ve daha iyi bir ısınma elde edeceksiniz.

Kombi servisi sadece tahliye vanası gelince ya da kart yanınca gelmelidir. Bu mesajımızı sevdiklerinize de ulaştırarak onların da herhangi bir sahtekarlığa maruz kalmasını önleyebilirsiniz.

Kali Tesisat Petek Temizleme Firması

Ayrıntılı bilgi için

İletişim:

0532 631 5537

0542 634 5537

www.kalitesisat.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA