Tıkanıklık Açma - Kali Tesisat

Üsküdar Tıkanıklık Açma

İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Üsküdar’da pek çok eski tesisata sahip binalar olduğu gibi yeni yapılar da bulunmaktadır. Eski binaların tesisatlarında çoğunlukla çelik ve demir malzemeler kullanılırken yeni yapılarda genel olarak plastik malzeme kullanılmaktadır.

Üsküdar Tıkanıklık Açma servisleri evinizde yaşanan herhangi bir tesisat tıkanmasında başvuracağınız önemli yerlerden birisidir. Çünkü bu tıkanıklık sorunları genelde bireysel imkanlarla çözülememektedir. Hatta sorun daha da karmaşık hale gelmektedir.

Örneğin mutfak lavabo gideri tıkandığında ne yapabilirim? diye düşünür ve elinize ince bir sopa alırsınız. Sopayla tesisata zarar verir. Kırık olmayan gideri bile kırabilirsiniz. Bir de kimyasal lavabo açıcılar kullanarak problemi çözmeye çalışma vardır. Eğer tıkanma giderin dip noktalarında ise bu malzeme donma yapar. Yani siz tıkanmayı açmak yerine daha da kötü hale getirirsiniz.

Kanalizasyon Tıkanmalarının Nedenleri?

Üsküdar Tıkalı Kanal Kanalizasyon Açma İşlemleri aslında çok kısa sürer. Kanalizasyon tıkanmaların iki ana sebebi vardır.

  • Bina yapılırken yapılan hatalardan kaynaklı tıkanmalar
  • Daireyi veya iş yerini kullanırken yapılan hatalardan kaynaklı tıkanmalar

Bina yapılırken ustalar sıva veya harç malzemeleri artıklarını tuvalet, banyo giderine atar da burada kalırsa bunlar tıkanmaya neden olur. Bunun için ustalar temizlik ve düzen konusunda çok dikkatli olmalıdır.

Binayı kullanan kişilerin tuvalete toka bile attıklarını gördük. Bunun dışında tıkanmaya sebep olan sünger, çocuk bezi, ıslak mendil gibi maddeler de vardır. Tıkanmaya en çok sebep olan madde ise tuvalet kağıdıdır.

Tıkanmaları Engellemek İçin Yapılması Gerekenler?

Tıkanıklık ve tıkanmalar nasıl engellenir? Sorusu aslında cevaplanması kolay bir sorudur. Şimdi tıkanmaları önlemek için yapılması gerekenleri kısaca sayalım.

  • Tuvalet ve banyolarda kesinlikle bir kova bulundurmalısınız. Tuvalet kağıdı, havlu peçeteler bu kovaya atılmalı. Asla pimaş giderine atılmamalıdır.
  • Evdeki kadınlar ve kız çocuklarının banyodan sonra gidere giden saçlarının toplanması gerekir.
  • İş yeriniz var ise çalışanları tuvalet giderlerine bir şey atmaması konusunda uyarılmalıdır.

Yukarıda da belirttiğimiz yöntemler dahilinde kesinlikle tıkanıklık gibi sorunlar ile karşılaşmazsınız. Haftanın her günü hizmet veren firmamızı 0542 634 5537/0532 631 5537 numaralarımızdan arayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA