Petek Temizliği - Kali Tesisat

Üsküdar Petek Temizleme

Üsküdar petek temizliği hizmetini uzman ekibimiz ile bir olarak ele aldığımızda kombi ve kalorifer tesisatları gibi peteklerin de ayrılmaz bir parçası olduğunu unutmamak gerekir.

Kış aylarında ısınmanızı sağlayan kombi ve kalorifer sistemleri tesisat içerisindeki suyun ısınmasını sağlamaktadır. Bu sayede peteklerin içindeki sıcak su bulunduğunuz ortamı ısıtmaktadır.

Petek temizliği işleminin yapılması boru çapında ve petek kanallarındaki suyun dolaşımına engel olan tıkanıklıkların meydan gelmesini ve ısınma sorunu yaşamanıza neden olabilir.

Zaman içerisinde kireçlenen suyun çamur tortularının birikmesine neden olduğunu daha önce de belirtmiştik. Bu nedenle Üsküdar petek temizliği servisi ile kaliteli ve güvenilir bir hizmet alabilirsiniz.

Peteklerin yerinden sökülmesine gerek kalmadan cihaz ve özel kimyasallar kullanılarak temizlenmesini sağlayan Kali tesisat firması Üsküdar petek temizliği servisi ile günün her saati hizmet vermektedir.

Üsküdar Petek Temizliği Neden Yaptırılmalıdır?

Petek temizliği yaptırıldığı taktirde yakıttan yüzde 30 oranında tasarruf sağlayacağınızdan Üsküdar petek temizliği işlemini mutlaka yaptırmanız gerekmektedir.

Bizler sunmuş olduğumuz bu hizmet ile petek temizliği yapımında cihaz ve özel kimyasal ilaçlar kullanmanın dışında müşteri memnuniyetini de göz önünde bulundurmaktayız.

Üsküdar petek temizliği hizmetini düzenli olarak her yıl yaptırdığınız da hem tasarruf sağlamış olacaksınız hem de istediğiniz ısıyı elde etmiş olacaksınız.

Sizlerde petek temizliği için uygun kimyasallar ve cihaz kullanan firmalardan servis talep ederek herhangi bir sorun yaşamadan peteklerinizi temizletip sağlıklı bir ısınma sağlayabilirsiniz.

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI YAPTIRACAK OLANLAR DİKKAT!!!!!

petek temizliği yapan firmaların söylediklerinin aksine petek temizliğinin her yıl yapılmasının bir mantığı maalesef ki yoktur. 2 ya da 3 yılda bir yapılması daha uygundur.

Kombi bakımı yaptırdığınızda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar ise şu şekildedir;

  • Çoğunlukla kombi bakımı için gelen ustalar kombi kapağını açarak içini elektrikli süpürge ile çekerek kombi kapağını kapattıklarından Kombiye zarar verirler. Bu da ek masraflara neden olur.
  • Bizden sizlere küçük bir tavsiye elektronik aletler içleri tozlu iken daha güzel ve verimli çalışacaklardır. Bunun nedeni nedir diye soracak olursanız, nedeni kombinin içindeki elektronik parçalar, lehimler üzerinde toz olduğu sürece oksitlenme ve şase yapmaz.
  • Bu şekilde de arıza söz konusu değildir. Siz sürekli olarak kombinin içini elektrikli süpürge ile çektirerek kombinizin bozulmasına yol açarsınız.
  • Bu saydıklarımızın nedeni ise tozu giden lehimin ya da kablonun ucu boşta kalacağından şase ve oksitlenme yapma ihtimali çok yüksektir.
  • Bu nedenle kombi bakımını yukarıda belirttiğimiz gibi yaparsanız arıza verme ihtimali %70-80 arasında olacaktır. O yüzden kombicilerin çoğunluğu gerçek bir kombi bakımı yapmıyor ve sizler tekrar başa dönmek zorunda kalıyorsunuz.

Kombinin içinde bulunan hava tankının yarısı su diğer yarısı ise hava ile dolu olmalıdır. Kombinin ısı derecesi yükseltildiğinde yani petekler çok ısındığında hava tankında bulunan su oranı buharlaşma ve genleşme yaparak çoğalacaktır.

Kısaca basınç uygulanacaktır. Hava tankının yarısı hava olduğundan genleşme yapan su havaya baskı uygulayacak ve dengeye alacaktır. Hava onu dengede tuttuğu için tankın yarısında hava yok ise hava tankındaki su tankını komple dolduracak ve taşıracaktır. Bu da peteklerin ısınmasını engelleyecektir.

Asıl kombi bakımı hava tankındaki havayı kontrol etmek ve kombinin altındaki filtreyi temizlemektir. Kombi altındaki filtreyi temizlemeyi daire sahibi çok kolay yapabilir. Burada önemli olan hava tankındaki havayı kontrol etmektir.

Yapılması gereken kontrol ortalama 2-3 yıl arayla olmalıdır. Her yıl orada bulunan hava eksilmez. Sonuç olarak petek temizliği ve kombi bakımı yaptırınca peteklerden verim alacaksınız ve daha iyi bir ısınma elde edeceksiniz.

Kombi servisi sadece tahliye vanası gelince ya da kart yanınca gelmelidir. Bu mesajımızı sevdiklerinize de ulaştırarak onların da herhangi bir sahtekarlığa maruz kalmasını önleyebilirsiniz.

Kali Tesisat Petek Temizleme Firması

Ayrıntılı bilgi için

İletişim:

0532 631 5537

0542 634 5537

www.kalitesisat.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA