Petek Temizliği - Kali Tesisat

Ümraniye Petek Temizleme

Ümraniye petek temizleme yapan firma olarak makineli ve ilaçlı sistem ile petek temizliği hizmeti vermekteyiz. Kalorifer peteklerinizin alt kısmı soğuk ya da yüksek dereceye rağmen istediğiniz ısıyı yakalayamıyor sanız bizi arayabilirsiniz.

Petek temizliği hizmetini her koşulda ve zaman diliminde kolaylıkla yapmaktayız. Kombi ve kalorifer tesisatlarının yanında petek temizliğini de yapmanızda fayda var.

Petek içerisinde suyun yeterince sirkülasyon yapmaması ısınmanıza engel olacaktır. Bu sorunun nedeni ise peteklerin içindeki suyun zamanla kireç tutması ve su içerisindeki tortuların birikmesine neden olacaktır.

Ümraniye petek temizliği yapılmadığı durumlarda peteklere dokunduğunuz zaman ısınmadığını görecek ve böyle bir durumla karşılaştığınızda mutlaka petek temizliği yaptırmanız gerektiğini düşüneceksiniz.

Ümraniye petek temizleme servisini yıllardır alanında uzman kişiler ve teknolojik cihazlarla petek temizliği sorunlarınızı kısa sürede çözmekteyiz.

Ümraniye Petek Temizliği Cihaz ve Kimyasallarla Nasıl Yapılır?

Ümraniye petek temizliği işlemini cihaz ve kimyasal ilaçlar kullanarak gerçekleştirmekteyiz. Böylelikle kalorifer tesisatındaki pislikler ve çamur kolaylıkla dışarı atılır.

Petek temizleme, cihaz ve özel kimyasallarla yapıldığından peteklerin yerinden sökülmesine gerek kalmamıştır. Bu çalışmalar peteklerinize zarar vermeyeceğinden ilk günkü ısı ayarına da kavuşmasını sağlayacaktır.

Peki siz ne dersiniz böyle bir durumla karşılaşmamak tasarruf sağlamak ve ısınmanın keyfini çıkartmak istemez misiniz? Kali tesisat sizlere bu sıcaklığı kış aylarında geçirmeniz için hizmet vermektedir.

Peteklerin periyodik bakımlarının yapılması sirkülasyonun sağlıklı olarak gerçekleşmesini sağlamaktadır. Peteklerde oluşan hava maalesef ki homojen ısınma sağlayamaz.

Ümraniye Petek Temizliği Fiyatları

Ümraniye petek temizliği hizmeti ile kış başlamadan kombi ve kalorifer tesisatı dışında petek temizliği de mutlaka yapılmalıdır. Bu şekilde hem tasarruf sağlamış olacaksınız hem de dilediğiniz gibi ısınma imkanı yakalayacaksınız.

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI YAPTIRACAKLAR DİKKAT!!!!!

Petek temizleme yapan firmaların söylediklerinin aksine petek temizlemenin her sene yapılmasının bir mantığı yoktur. 2 yılda hatta koruyucu ilaç kullanıldığında 3 yılda bir yapılması daha uygundur.

Kombi bakımı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kombi bakımına gelen ustalar kombi kapağını açıp içini elektrikli süpürge ile çekerek kapağını kapattıklarından Kombiye zarar verir ve bu da ek masraflara neden olur.
  • Küçük bir tavsiye elektronik eşyalar içleri tozlu iken daha güzel ve verimli çalışır. Neden diye soracak olursanız kombinin içindeki elektronik parçalar, lehimler üzerinde toz olduğu sürece oksitlenme ve şase yapmaz.
  • Böylelikle arıza da yapmaz. Siz sürekli olarak kombinin içini çektirecek olursanız kombinin bozulması kaçınılmazdır.
  • Bütün bunların nedeni ise tozu giden lehimin ya da kablonun ucu boşta kalacaktır. Dolayısıyla bu durumda şase ve oksitlenme yapma ihtimali çok yüksektir.
  • Bu şekilde kombi bakımı yapıldığında kombinin arıza verme ihtimali %70-80 arasındadır. Bu nedenle de kombicilerin çoğunluğu gerçek bir kombi bakımı yapmıyor ve sizler tekrar başa dönmek zorunda kalıyorsunuz.

Kombinin içinde hava tankı diye bir tank var. Bu tankın yarısı su diğer yarısı ise havayla dolu olması gerekir. Kombinin ısı derecesi yükseltildiğinde yani petekler çok ısındığında hava tankındaki su oranı buharlaşma ve genleşme yaparak çoğalacaktır.

Yani kısaca basınç uygulayacaktır. Bu hava tankının yarısı hava olduğu için genleşme yapan su havaya baskı uygulayacak ve dengeye alacak. Hava onu dengede tutacaktır. Ama hava yoksa hava tankındaki su tankını komple dolduracak ve taşıracak. Bu da peteklerin ısınmasını engelleyecek.

Asıl kombi bakımı hava tankındaki havayı kontrol etmek ve kombinin altındaki filtreyi temizlemektir. Kombinin altındaki filtreyi temizlemeyi daire sahibi çok kolay yapabilir. Burada önemli olan hava tankındaki havayı kontrol etmektir.

Yapılacak olan kontrol ortalama 2-3 yıl arayla yapılmalıdır. Her sene oradaki hava eksilmez. Sonuç olarak petek temizliği ve kombi bakımı yaptırınca peteklerden verim alacaksınız ve daha iyi bir ısınma elde edeceksiniz.

Kombi servisi ancak tahliye vanası gelince ya da kart yanınca gelmelidir. Bu mesajı sevdiklerinize ulaştırın ki onlar da herhangi bir sahtekarlığa maruz kalmasınlar.

Kali Tesisat Petek Temizleme Firması

Ayrıntılı bilgi için

İletişim:

0532 631 5537

0542 634 5537

www.kalitesisat.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA