Petek Temizliği - Kali Tesisat

Tuzla Petek Temizleme

Tuzla petek temizleme hizmetini sizlerin peteklerle yaşadığınız sorunlar da her zaman yanınızda yer aldığımızı bilmenizi isteriz.

Sektörün öncü firmalarından biri olarak petek temizliği işlemini kısa sürede cihaz ve özel kimyasal ile temizliklerini yaparak yüzde 30 tasarruf etmenizi sağlamaktayız.

Pek çok kişinin Tuzla petek temizliği yaptırmaması sonucu ısınamamaktan şikayet ettiğini görmekteyiz fakat, bu sıkıntıların sebebi yeterince bilgi sahibi olmadıklarından kaynaklanmaktadır.

Tuzla petek temizliği servisimiz sizler için düzenli olarak yaptırılması gereken en büyük sorunlardan biridir. Kombi ve kalorifer tesisatı temizliği ile birlikte petek temizliği de yaptırılmalıdır.

Tuzla Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Tuzla petek temizliği peteklerin içinde bulunan suyun zamanla kireçlenmesi ve çamurlaşması ile meydana gelen bu durum petekleriniz de ısı kaybına neden olacaktır.

Bu sorunun açtığı en büyük problem ise doğalgaz faturanızın fazla gelmesi ve evinizde yeteri kadar ısı sağlayamamış olmanızdır. Bu nedenle bu tür konularda biraz daha hassas davranmanız gerekmektedir.

Fakat, Tuzla petek temizleme aşamasını Kali tesisat firması kaliteli solüsyonlar ve cihaz ile kısa sürede yeni nesil teknoloji ile temizlemektedir. Sorunlarınızın tekrar meydana gelmemesi için petek temizliği işlemini her yıl düzenli olarak yaptırmanız gerekmektedir.

Tuzla Petek Temizliği Zamanının Geldiği Nasıl Anlaşılır?

tuzla petek temizleme

Tuzla petek temizliği belirtileri çoğunlukla peteklerin alt kısımlarının ısınmaması ve radyatörün yani kombiye en uzak olan peteğin alt kısmının ısınmaması gibi sorunlar meydana gelmektedir.

Petek temizliği yaptırmak için en doğru yöntem kaliteli bir kimyasal ile peteklerin içindeki çamur, tortu ve pislikleri temizlemek için kimyasal ayrıştırıcı kullanımı radyatör temizleme işlemi ile petek temizliği yapılmaktadır.

Tuzla petek temizliğinde dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise güvenilir olmayan tesisatçılardan uzak durmamız gerektiğidir.

Tuzla Petek Temizliği Fiyatları

Tuzla petek temizliği ile sizlerde sonbahar aylarına girdiğinizde kombi ve kalorifer tesisatlarının yanında petek temizliği de yaptırmak kış aylarında ısı kaybının önlenmesine yardımcı olacaktır.

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI YAPTIRACAKLAR DİKKAT!!!!!

Petek temizleme yapan firmaların söylediklerinin aksine petek temizlemenin her sene yapılmasının bir mantığı yoktur. 2 yılda hatta koruyucu ilaç kullanıldığında 3 yılda bir yapılması daha uygundur.

Kombi bakımı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kombi bakımına gelen ustalar kombi kapağını açıp içini elektrikli süpürge ile çekerek kapağını kapattıklarından Kombiye zarar verir ve bu da ek masraflara neden olur.
  • Küçük bir tavsiye elektronik eşyalar içleri tozlu iken daha güzel ve verimli çalışır. Neden diye soracak olursanız kombinin içindeki elektronik parçalar, lehimler üzerinde toz olduğu sürece oksitlenme ve şase yapmaz.
  • Böylelikle arıza da yapmaz. Siz sürekli olarak kombinin içini çektirecek olursanız kombinin bozulması kaçınılmazdır.
  • Bütün bunların nedeni ise tozu giden lehimin ya da kablonun ucu boşta kalacaktır. Dolayısıyla bu durumda şase ve oksitlenme yapma ihtimali çok yüksektir.
  • Bu şekilde kombi bakımı yapıldığında kombinin arıza verme ihtimali %70-80 arasındadır. Bu nedenle de kombicilerin çoğunluğu gerçek bir kombi bakımı yapmıyor ve sizler tekrar başa dönmek zorunda kalıyorsunuz.

Kombinin içinde hava tankı diye bir tank var. Bu tankın yarısı su diğer yarısı ise havayla dolu olması gerekir. Kombinin ısı derecesi yükseltildiğinde yani petekler çok ısındığında hava tankındaki su oranı buharlaşma ve genleşme yaparak çoğalacaktır.

Yani kısaca basınç uygulayacaktır. Bu hava tankının yarısı hava olduğu için genleşme yapan su havaya baskı uygulayacak ve dengeye alacak. Hava onu dengede tutacaktır. Ama hava yoksa hava tankındaki su tankını komple dolduracak ve taşıracak. Bu da peteklerin ısınmasını engelleyecek.

Asıl kombi bakımı hava tankındaki havayı kontrol etmek ve kombinin altındaki filtreyi temizlemektir. Kombinin altındaki filtreyi temizlemeyi daire sahibi çok kolay yapabilir. Burada önemli olan hava tankındaki havayı kontrol etmektir.

Yapılacak olan kontrol ortalama 2-3 yıl arayla yapılmalıdır. Her sene oradaki hava eksilmez. Sonuç olarak petek temizliği ve kombi bakımı yaptırınca peteklerden verim alacaksınız ve daha iyi bir ısınma elde edeceksiniz.

Kombi servisi ancak tahliye vanası gelince ya da kart yanınca gelmelidir. Bu mesajı sevdiklerinize ulaştırın ki onlar da herhangi bir sahtekarlığa maruz kalmasınlar.

Kali Tesisat Petek Temizleme Firması

Ayrıntılı bilgi için

İletişim:

0532 631 5537

0542 634 5537

www.kalitesisat.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA