Tıkanıklık Açma - Kali Tesisat

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı sorunları ile son zamanlarda fazlası ile karşılaşmaktayız. Bu nedenle tuvalet tıkandı nasıl açarım diye endişelenmenizi istemeyiz.

Kali Tesisat firması olarak tuvalet tıkanıklığı açma servisimiz ile kırıp dökme işlemine gerek kalmadan robot cihazlarla tıkanıklıkları açarken aynı zamanda da kameralı görüntüleme cihazları ile gider borularında oluşan tıkanıklıkları görüntüleyerek sorunları tespit etmekteyiz.

Tuvalet Tıkanıklığının Nedenleri

Tuvalet tıkanıklığının birçok nedeni bulunmaktadır. Şimdi dilerseniz bu nedenlere göz atalım.

  • Tuvalet giderine ıslak mendillerin atılması tuvaleti tıkayabilir
  • Rulo halindeki tuvalet kağıtları tuvaletinizi tıkar
  • Tuvalet giderinin içine kaçırılan sert cisimler de tıkanmaya neden olur
  • Poşet, bez gibi cisimler de gidere atıldığında tıkanıklığa neden olmaktadır
  • Erimeyen kağıt havlu da tıkanıklığa neden olur
  • Kalıtsal madde olan alçı, çimento gibi maddeler de tuvaleti tıkar.

Yukarıda belirttiğimiz sorunların dışında da farklı tıkanıklık nedenleri olabilir. Bu nedenle kanal/boru görüntüleme kameraları ile tıkanıklığın sebebi teşhis edilmeli ve ona göre müdahalede bulunulmalıdır.

Tuvalet Tıkandı Ne Yapılmalı?

Tuvalet tıkandığı zaman yapmanız gereken sorunu gözlemlemektir. Böylelikle sorunun geçici mi yoksa uzman gerektiren bir sorun mu olduğunu anlamanız gerekmektedir. Giderdeki atıklar yavaş bir şekilde gidiyorsa bir pompa ya da çubuk ile gider deliğine baskı uygulayabilirsiniz ya da lavabo açıcı kimyasalları deneyebilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz bu iki yöntem, basit tıkanıklıklarda işe yaramaktadır. Basit tıkanıklıklar giriş deliğine ufak bir müdahale ile açılabilen tıkanıklıklar dır. Bunların dışındaki tıkanıklıkları açmanız çok zordur.

Firmamız bu konuda yılların verdiği deneyime sahiptir. Tıkanıklıklar için tasarlanmış robot cihazlar ile pimaş tıkanıklığını kesin olarak açmaktadır.

Bunun için yapmanız gereken tek şey firmamızı arayarak servis kaydı oluşturmanız olacaktır. Sonrasında ise bizler adresinize trafik yoğunluğuna göre en geç iki saat içerisinde gelmiş olacağız.

Tuvalet Kokusunun Nedeni

Ev ve iş yerlerinizdeki tuvalet tıkanıklıkları kötü kokulara neden olabilir. Sürekli temizlendiği halde tıkanıklıktan dolayı kokular bir türlü yok olmaz.

Evinizde tuvalet ya da gider kokusu varsa, temizlikle ve parfümle kötü kokuları yok edemedi iseniz tuvalet giderlerinizde, banyo ya da lavabo giderlerinden birinde tıkanıklık olabilir.

Bu tür sorunlarda önlem alınmadığı taktirde tıkanıklıklar, ilerleyerek evinize kirli su basmaya neden olabilir. Bunun için yapmanız gereken uzman bir kişi ile iletişime geçmek olacaktır.

Kameralı Cihazlarla Tıkanıklık Görüntüleme

Kali Tesisat firması olarak tıkanan tuvaletleri açmadan önce kanallarda oluşan tıkanıklığın nedenini bilmemiz gereklidir.

Kameralı görüntüleme cihazları ile kısa sürede tıkanıklığa neden olan nesne ve atıklar görüntülenir ve tıkanıklığını türüne göre tuvalet tıkanıklığı açma işlemi gerçekleşir.

Robot Cihazla Kırmadan Tuvalet Açma

Kameralı görüntüleme cihazları ile tıkalı olan tuvaletler görüntülendiğinde, tuvalet giderini tıkayan atık ya da nesneler tespit edilir, sonrasında ise cihazların yay helozonlu uçlarına uygun aparat seçilir ve kırıp dökme olmadan tıkanıklık açılır.

Daha fazla bilgi ve servis talebi için 0542 634 5537/0532 631 5537 numaralarımızı arayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA