Petek Temizliği - Kali Tesisat

Sultangazi Petek Temizleme

Sultangazi petek temizleme işlemini genellikle kombi ve kalorifer peteklerinin temizlendi zaman petek temizliği de yapılması gereken en önemli şeylerden biridir. Özellikle soğuk havalar yaklaştığı zaman petek temizliği aklımıza gelmektedir.

Kalorifer tesisatlarının can damarı olan peteklerin temizliğinin düzenli olarak yapılması durumunda oldukça can sıkıcı bir hal almaktadır. Bu nedenle petek temizliği yapılmaması durumunda normalden daha fazla yakıt harcayarak daha az ısınmak zorunda kalırsınız.

Sultangazi petek temizliği ile tasarruf edebilirsiniz. Özel petek temizleme cihaz ve kimyasal ilaçlar ile aynı gün servis imkanı sunmaktayız. Sultangazi petek temizleme hizmeti ile teknolojinin imkanlarından yararlanarak cihaz ve özel kimyasal ilaçlarla petek temizliği yapmaktayız.

Sultangazi Petek Temizliği Yakıt Tasarrufu Sağlar

Sultangazi petek temizliği hizmetimizden faydalanarak yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz. Zamanla suların etkisi ile peteklerde kireçlenme meydana gelir ve biriken tortulardan dolayı tıkanıklık ile ısınma sorunları yaşanır.

Bu nedenle kombi görevini yapsa da petekler görevini tam olarak yerine getiremez. Sultangazi petek temizleme hizmeti ile bu sorunlarınızdan kısa sürede cihaz ve kimyasal ilaçlarımız ile kurtulabilirsiniz.

Petek temizliğini öyle herkese yaptıracağınız bir işlem gibi görmemelisiniz. Bunun için güvenilir kurumlardan yardım almak daha sağlıklı olacaktır.

Sizler için Sultangazi petek temizliği hizmetini en iyi şekilde yapmaktayız herhangi bir sorun ile karşılaştığınız da garantili bir petek temizliği yaptığımızdan işimizin arkasında olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Sultangazi Petek Temizliği Cihaz ve Kimyasalla Nasıl Yapılır?

petek-temizligi

Uzun yıllar petek temizliği hizmeti sunan firmamız sizlere kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Kombi siteminin ve kalorifer tesisatının kullanımı sonucu sistem içerisinde oluşan kireç ve korozyondan dolayı peteklerde tortu tabakası oluşmaktadır. Sıcak suyun etkisi ile çamurlaşan tortu tabakasından dolayı ısı iletimi sağlanamaz.

Petek temizliğinin cihaz ve kimyasal ilaçlar ile yapılmalıdır. Sultangazi petek temizliği cihaz ve kimyasallar ile yapıldığında çamurlaşmış tabakaların yüksek basınç ile birlikte çözüleceğinden cihaz yardımıyla dışarı atılır.

Böylelikle kombi ısı dengesini sağlamakta zorlanmayacak ve faturalarınızdaki rakamlar sizin istediğiniz gibi olacaktır. Bunun için yapmanız gereken Kali tesisat petek temizliği servisini seçerek kimyasal ilaçlar ile sorunsuz temizlik yaptırabilirsiniz.

Sultangazi Petek Temizliği Fiyatları

Cihaz ve kimyasal ilaçlarla yapılan petek temizliği hizmetini sizler için en güvenilir ve kaliteli şekilde sunmaktayız. Sultangazi petek temizliği fiyatları yapılan işlemin ve kullanılan malzemenin çokluğuna göre değiştiğinden kesin bir bilgi vermemiz doğru olmayacaktır.

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI YATIRACAKLAR DİKKAT!!!!!

Petek temizleme yapan firmaların söylediklerinin aksine petek temizlemenin her sene yapılmasının bir mantığı yoktur. 2. yılda hatta koruyucu ilaç kullanıldığı zaman 3 yılda bir yapılması daha uygundur.

Kombi bakımı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kombi bakımına gelen ustalar kombi kapağını açıp içini elektrikli süpürge ile çekerek kapağını kapattıklarından kombiye zarar verir ve bu da ek masraflara neden olur.
  • Küçük bir tavsiye elektronik eşyalar içleri tozlu iken daha güzel ve verimli çalışır. Neden diye soracak olursanız, kombinin içindeki elektronik parçalar, lehimler üzerinde toz olduğu sürece oksitlenme ve şase yapmaz.
  • Böylelikle arıza da yapmaz. Siz sürekli olarak kombinin içini çektirecek olursanız kombinin bozulması kaçınılmazdır.
  • Bütün bunların nedeni ise tozu giden lehimin ya da kablonun ucu boşta kalacaktır. Dolayısıyla bu durumda şase ve oksitlenme yapma ihtimali çok yüksektir.
  • Bu şekilde kombi bakımı yapıldığında kombinin arıza verme ihtimali %70-80 arasındadır. Bu nedenle de kombicilerin çoğunluğu gerçek bir kombi bakımı yapmıyor ve sizler tekrar başa dönmek zorunda kalıyorsunuz.

Kombinin içinde hava tankı diye bir tank var. Bu tankın yarısı su diğer yarısı ise havayla dolu olması gerekir. Kombinin ısı derecesi yükseltildiğinde yani petekler çok ısındığında hava tankındaki su oranı buharlaşma ve genleşme yaparak çoğalacaktır.

Yani kısaca basınç uygulayacaktır. Bu hava tankının yarısı hava olduğu için genleşme yapan su havaya baskı uygulayacak ve dengeye alacak. Hava onu dengede tutacaktır. Ama hava yoksa hava tankındaki su tankını komple dolduracak ve taşıracak. Bu da peteklerin ısınmasını engelleyecek.

Asıl kombi bakımı hava tankındaki havayı kontrol etmek ve kombinin altındaki filtreyi temizlemektir. Kombinin altındaki filtreyi temizlemeyi daire sahibi çok kolay yapabilir. Burada önemli olan hava tankındaki havayı kontrol etmektir.

Yapılacak olan kontrol ortalama 2-3 yıl arayla yapılmalıdır. Her sene oradaki hava eksilmez. Sonuç olarak petek temizliği ve kombi bakımı yaptırınca peteklerden verim alacaksınız ve daha iyi bir ısınma elde edeceksiniz.

Kombi servisi ancak tahliye vanası gelince ya da kart yanınca gelmelidir. Bu mesajı sevdiklerinize ulaştırın ki onlar da herhangi bir sahtekarlığa maruz kalmasınlar.

Kali Tesisat Petek Temizleme Firması

Ayrıntılı bilgi için

İletişim:

0532 631 5537

0542 634 5537

www.kalitesisat.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA