Petek Temizliği - Kali Tesisat

Sultanbeyli Petek Temizleme

Sultanbeyli petek temizliği makineli tesisat servisi ve kimyasalla yerinden sökülmeden kombi, kalorifer tesisatı ve petek bakımı yapılmaktadır.

Petek temizliği her yıl düzenli olarak yapılmak zorundadır. Peteklerin bakımını iç ve dış olarak düzenli bir şekilde yaptırın ve kış aylarını rahat geçirin.

Sultanbeyli petek temizliği sorunları genellikle şehir şebekesinin kirliliği veya kireçli olmasından dolayı apartmanlar için su depolarının kalitesizliklerine göre petek içi kireç ve atık oluşumuna karşı yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Sultanbeyli Petek Temizliği Neden Gerekli

Sultanbeyli petek temizliği hizmetini sizler için kaliteli ve güvenilir bir şekilde sunmaktayız. Kalorifer peteklerinin sağlıklı bir şekilde hizmet vermesi için petek temizliği her yıl mutlaka yapılmalıdır.

Genellikle peteklerdeki ısı verimi, kombi yakıt tüketimi ve kalorifer tesisatının ömrü bununla doğrudan ilişkilidir. Sultanbeyli petek temizliği servisi ile bu sorunlarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz.

Petek temizliği yaptırmanın bir diğer gerekliliği ise kalorifer tesisatlarının içinde dolaşan tesisat suyu tesisat ve radyatörlerde kireçlenmelere yol açmaktadır.

Oluşan kireç ve tortulaşmalar zamanla petek iç yüzeylerini kaplamaktadırlar. Bu nedenle Sultanbeyli petek temizliği hizmetimizden yararlanarak kış aylarını rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

Sultanbeyli Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı

petek-temizleme

Sultanbeyli petek temizliği genellikle kombinizin çalışıyor durumda olması ama çalışmaması, peteklerinizin alt kısımlarının ısınmaması ve kombi derecenizin hızlı bir şekilde yükselişi ve arızaya geçişi varsa mutlaka petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir.

Bunların dışında her yıl düzenli olarak petek temizliği yaptırmak doğalgaz faturasının yüksek gelmesine engel olmuş olacak ve sağlıklı bir ısınma elde edeceksiniz.

Sultanbeyli petek temizliği kesinlikle kombi bakımı ile karşılaştırılmalıdır. Kalorifer petek temizliği yaptırmadan önce tesisat yıkamadan yaptırılan kombi bakımı hiç bir şey faya etmemektedir.

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI YAPTIRACAKLAR DİKKAT!!!!!

Petek temizleme yapan firmaların söylediklerinin aksine petek temizlemenin her sene yapılmasının bir mantığı yoktur. 2 yılda hatta koruyucu ilaç kullanıldığında 3 yılda bir yapılması daha uygundur.

Kombi bakımı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kombi bakımına gelen ustalar kombi kapağını açıp içini elektrikli süpürge ile çekerek kapağını kapattıklarından Kombiye zarar verir ve bu da ek masraflara neden olur.
  • Küçük bir tavsiye elektronik eşyalar içleri tozlu iken daha güzel ve verimli çalışır. Neden diye soracak olursanız kombinin içindeki elektronik parçalar, lehimler üzerinde toz olduğu sürece oksitlenme ve şase yapmaz.
  • Böylelikle arıza da yapmaz. Siz sürekli olarak kombinin içini çektirecek olursanız kombinin bozulması kaçınılmazdır.
  • Bütün bunların nedeni ise tozu giden lehimin ya da kablonun ucu boşta kalacaktır. Dolayısıyla bu durumda şase ve oksitlenme yapma ihtimali çok yüksektir.
  • Bu şekilde kombi bakımı yapıldığında kombinin arıza verme ihtimali %70-80 arasındadır. Bu nedenle de kombicilerin çoğunluğu gerçek bir kombi bakımı yapmıyor ve sizler tekrar başa dönmek zorunda kalıyorsunuz.

Kombinin içinde hava tankı diye bir tank var. Bu tankın yarısı su diğer yarısı ise havayla dolu olması gerekir. Kombinin ısı derecesi yükseltildiğinde yani petekler çok ısındığında hava tankındaki su oranı buharlaşma ve genleşme yaparak çoğalacaktır.

Yani kısaca basınç uygulayacaktır. Bu hava tankının yarısı hava olduğu için genleşme yapan su havaya baskı uygulayacak ve dengeye alacak. Hava onu dengede tutacaktır. Ama hava yoksa hava tankındaki su tankını komple dolduracak ve taşıracak. Bu da peteklerin ısınmasını engelleyecek.

Asıl kombi bakımı hava tankındaki havayı kontrol etmek ve kombinin altındaki filtreyi temizlemektir. Kombinin altındaki filtreyi temizlemeyi daire sahibi çok kolay yapabilir. Burada önemli olan hava tankındaki havayı kontrol etmektir.

Yapılacak olan kontrol ortalama 2-3 yıl arayla yapılmalıdır. Her sene oradaki hava eksilmez. Sonuç olarak petek temizliği ve kombi bakımı yaptırınca peteklerden verim alacaksınız ve daha iyi bir ısınma elde edeceksiniz.

Kombi servisi ancak tahliye vanası gelince ya da kart yanınca gelmelidir. Bu mesajı sevdiklerinize ulaştırın ki onlar da herhangi bir sahtekarlığa maruz kalmasınlar.

Kali Tesisat Petek Temizleme Firması

Ayrıntılı bilgi için

İletişim:

0532 631 5537

0542 634 5537

www.kalitesisat.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA