Petek Temizliği - Kali Tesisat

Şişli Petek Temizleme

Kombi temizliği kadar önemli olan petek temizliğini Kali tesisat firması olarak günün her saati servis sağlamaktayız. Bu nedenle kombi bakımı yaptırdığınız zaman mutlaka petek temizliği de yaptırmanız gerektiğini bilmenizi isteriz. Şişli petek temizliği, farklı isimler altında dahi söylense sonuç itibari ile yapılan hizmet şeklinin aynı olduğunu bilmenizi isteriz.

Şişli petek temizleme hizmeti ile peteklerdeki tortu oluşumundan dolayı daralan boru çaplarının genişletilmesin, sıcak su debisinin arttırılmasını ve petek yüzeyine yapışan çamurlu tabakanın birikmesini önlemek için kimyasal ilaç ve cihaz ile temizliğini yapmaktayız. Şişli petek temizliği servisi ile sizlere kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktayız.

Petek temizliği hizmetini özel petek temizleme cihazı ve kimyasal solüsyon kullanarak kısa sürede temizlemekteyiz. Peteklerin sökülmesine dahi gerek kalmadan temizliği yapılır ve bu şekilde kış geldiğinde hem tasarruf etmişi olursunuz hem de dilediğiniz gibi ısınmış olursunuz.

Şişli Cihaz ve Kimyasalla Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Peteklerde dolaşan su zamanla kireçleme yapabilir, su içerisindeki tortular ve çamur kalıntıları peteklerin içerisinde birikerek tıkanmalara sebep olur. Bu nedenle de evinizde ya da iş yerinizdeki peteklerin tıkanmasından kaynaklı olarak ısınma sorunlarına neden olur.

Şişli cihazla petek temizliği yapmak için peteklerin yerinden sökülmesine gerek kalmadan temizlenmesi demektir. Cihaz ve kimyasallar kullanarak, petek temizliği sizin için kış aylarında iyi ısınma ve az fatura ödeme anlamına gelmektedir. Petek temizliği ihmal edildiği taktirde tıkalı petek kanalları ısı iletimini az yansıtır ve kombiniz ısınmayan ortamı ısıtmak için daha fazla çalışır.

Bu nedenle Şişli petek temizliği hizmetini profesyonel bir şekilde sunan Kali tesisat firması cihaz ile petek temizliği yapılmasını tavsiye etmektedir.

Böylelikle daha az yakıt parası vererek daha fazla ısınabilirsiniz. Kombi kadar peteklere de özen göstermek gereklidir. İçlerinde biriken kireç kalıntılarını, tortuları periyodik bir şekilde cihazla temizlenmektedir.

Şişli Petek Temizliği Fiyatları

Petek temizliğinin yapılmasındaki asıl neden istenilen oda sıcaklığının sağlanmasıdır. Biz Kali tesisat firması olarak 7 gün 24 saat özellikle de petek temizliği için sonbahar aylarına doğru peteklerin elden geçirilip kış aylarında bu tür sorunlarla karşılaşmamanızı sağlamaktayız.

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI YAPTIRACAKLAR DİKKAT!!!!!

Petek temizleme yapan firmaların söylediklerinin aksine petek temizlemenin her sene yapılmasının bir mantığı yoktur. 2 yılda hatta koruyucu ilaç kullanıldığında 3 yılda bir yapılması daha uygundur.

Kombi bakımı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kombi bakımına gelen ustalar kombi kapağını açıp içini elektrikli süpürge ile çekerek kapağını kapattıklarından Kombiye zarar verir ve bu da ek masraflara neden olur.
  • Küçük bir tavsiye elektronik eşyalar içleri tozlu iken daha güzel ve verimli çalışır. Neden diye soracak olursanız kombinin içindeki elektronik parçalar, lehimler üzerinde toz olduğu sürece oksitlenme ve şase yapmaz.
  • Böylelikle arıza da yapmaz. Siz sürekli olarak kombinin içini çektirecek olursanız kombinin bozulması kaçınılmazdır.
  • Bütün bunların nedeni ise tozu giden lehimin ya da kablonun ucu boşta kalacaktır. Dolayısıyla bu durumda şase ve oksitlenme yapma ihtimali çok yüksektir.
  • Bu şekilde kombi bakımı yapıldığında kombinin arıza verme ihtimali %70-80 arasındadır. Bu nedenle de kombicilerin çoğunluğu gerçek bir kombi bakımı yapmıyor ve sizler tekrar başa dönmek zorunda kalıyorsunuz.

Kombinin içinde hava tankı diye bir tank var. Bu tankın yarısı su diğer yarısı ise havayla dolu olması gerekir. Kombinin ısı derecesi yükseltildiğinde yani petekler çok ısındığında hava tankındaki su oranı buharlaşma ve genleşme yaparak çoğalacaktır.

Yani kısaca basınç uygulayacaktır. Bu hava tankının yarısı hava olduğu için genleşme yapan su havaya baskı uygulayacak ve dengeye alacak. Hava onu dengede tutacaktır. Ama hava yoksa hava tankındaki su tankını komple dolduracak ve taşıracak. Bu da peteklerin ısınmasını engelleyecek.

Asıl kombi bakımı hava tankındaki havayı kontrol etmek ve kombinin altındaki filtreyi temizlemektir. Kombinin altındaki filtreyi temizlemeyi daire sahibi çok kolay yapabilir. Burada önemli olan hava tankındaki havayı kontrol etmektir.

Yapılacak olan kontrol ortalama 2-3 yıl arayla yapılmalıdır. Her sene oradaki hava eksilmez. Sonuç olarak petek temizliği ve kombi bakımı yaptırınca peteklerden verim alacaksınız ve daha iyi bir ısınma elde edeceksiniz.

Kombi servisi ancak tahliye vanası gelince ya da kart yanınca gelmelidir. Bu mesajı sevdiklerinize ulaştırın ki onlar da herhangi bir sahtekarlığa maruz kalmasınlar.

Kali Tesisat Petek Temizleme Firması

Ayrıntılı bilgi için

İletişim:

0532 631 5537

0542 634 5537

www.kalitesisat.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA