Su Kaçağı Tespiti

Silivri Su Kaçağı Tespiti

Silivri su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında en fazla tercih edilen Kali Tesisat su kaçaklarını bulmak için akustik dinleme cihazları, kameralı görüntüleme cihazları, termal kamera ve nem ölçer cihazları ile çalışma yaparak en ufak bir zarar dahi vermeden su kaçağı tespiti yapmaktadır.

Dinleme Cihazları ile Silivri Su Kaçağı Tespit

Genellikle en sık temiz su tesisatlarında su kaçakları meydana gelmektedir. Temiz su tesisatlarında bu kadar fazla su kaçaklarının yaşanması genellikle malzemelerin kalitesizliği ya da usta hatalarından kaynaklanmaktadır.

Usta hatalarında genellikle bu sorunlar temiz su borularının birleştirildiği kaynak kısmında yapılan hatalardan kolayı karşımıza çıkmaktadır. Kaynak yapma işlemi her ne kadar basit gibi görünüyor olsa da aslına bakarsanız dikkat gerektiren bir çalışmadır.

Kaynak işlemini yapan usta genellikle boruları belli bir süre ısıtmak zorundadır çünkü boruların ısınma oranları fazlası ile önemlidir. Boruların az ısıtılması demek kaynakların tutmaması anlamına gelir ve böylelikle Silivri su kaçağı yaşanmak zorunda kalır.

Burada yapılması gereken boruların ne çok fazla ısıtılması ne de ısının az olması değil, borularının istenilen ısıda olması gerekir aksi taktirde her iki durumda da temiz su tesisatlarının basıncının yüksek olduğu zamanlarda kaynak yapılması da su kaçağı sorununun nedeni olabilir.

En önemli usta hatalarından bir diğeri ise, Kaynak esnasında kullanılan maşonun yamuk takılmasıdır. Yamuk takılan maşondan su basıncı yükseldiği an su kaçağı meydana gelmektedir.

Kali tesisat bu tür kaçak sorunlarını tespit etmek için akustik dinleme cihazı kullanmaktadır. Kullanılan bu cihaz sayesinde su kaçağının olduğu yer noktasal olarak tespit edilir. Silivri su kaçağı tespiti böylelikle kısalmış olur.

Zamanın kısalması ile ev sahibi ve firmamız tasarruf sağlamış olacaktır. Kullanmış olduğumuz akustik dinleme cihazının bir diğer avantajı ise evinizin ya da iş yerinizin hiçbir duvarına ya da parkesine zarar vermemesidir.

Görüntülü Cihaz İle Silivri Su Kaçağı Tespiti

Temiz su borularında olduğu gibi pis su borularında da su kaçağı meydana gelebilir. Genellikle ustaların dikkatsizliğinden kaynaklana pis su kaçağı görüntülü cihaz ile anında tespit edilmektedir.

Pis su boruları yapılar inşaat halindeyken döşenir ve inşaat ortamının karmaşasından dolayı arada sırada pimaş boruları devrilir ve fark edilmeyen çatlaklar meydana gelir. Böylelikle dikkat edilmeyen ve kesinlikle o an belli olmayan çatlaklar ilerleyen zamanda su kaçağı meydana getirir.

Silivri su kaçağı tespiti yapan Kali Tesisat firması su kaçaklarını tespit etmek için kameralı görüntüleme cihazı kullanarak kıssa sürede pis su kaçağını tespit etmektedir.

Sizlerde temiz ya da pis su kaçakları ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız 0542 634 5537/0532 631 5537 numaralarımızdan bizimle iletişime geçerek sorunlarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA