Petek Temizliği - Kali Tesisat

Silivri Petek Temizleme

Özel petek temizleme cihazı ve kimyasal ile tek bir noktadan yapılan ve tasarruflu ısınmanızı sağlayan petek temizleme hizmetimiz ile günün her saati hizmet vermekteyiz.

Kış gelemeden yapılması gereken kombi ve kalorifer tesisat bakımlarının içinde mutlaka petek temizliği de bulunmalıdır.

Sadece kombi ve kalorifer tesisatının sağlıklı çalışması ısınmanız için yeterli olmayacaktır. Peteklerdeki kireçlenme ve tıkanıklık gibi sorunlar varsa, kombiniz düzgün bir şekilde çalışıyor olsa da yeteri kadar ısı sağlayamaz.

Bu nedenle Silivri petek temizliği hizmetimizden yararlanarak sorunlarınızdan kalıcı olarak kurtulmuş olur ve düzenli petek temizliği yaptırarak tasarruf sağlamış olursunuz.

Silivri petek temizliği ile hizmetinizdeyiz. Özellikle soğuk havalar yaklaştığı zaman petek temizliği aklımıza gelmektedir. Kalorifer tesisatlarının, can damarı olan peteklerin temizliğinin düzenli olarak yapılmaması durumunda oldukça can sıkıcı bir hal almaktadır.

Bu nedenle petek temizliği yapılmaması durumunda normalden daha fazla yakıt harcayarak daha az ısınmak zorunda kalırsınız.

Silivri Petek Temizliği Yakıt Tasarrufu Sağlar

Silivri petek temizliği hizmetimizden faydalanarak yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz. Zamanla suların etkisi ile peteklerde kireçlenme meydana gelir ve biriken tortulardan dolayı tıkanıklık ile ısınma sorunları yaşanır.

Bu nedenle kombi görevini yapsa da petekler görevini tam olarak yerine getiremez. Silivri petek temizliği hizmeti ile bu sorunlarınızdan kısa sürede cihaz ve kimyasal ilaçlarımız ile kurtulabilirsiniz.

Petek temizliğini öyle herkese yaptıracağınız bir işlem gibi görmemelisiniz. Bunun için güvenilir kurumlardan yardım almak daha sağlıklı olacaktır.

Sizler için Silivri petek temizliği hizmetini en iyi şekilde yapmaktayız herhangi bir sorun ile karşılaştığınız da garantili bir petek temizliği yaptığımızdan işimizin arkasında olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Silivri Petek Temizliği Cihaz ve Kimyasallarla Nasıl Yapılır

petek-temizligi

Teknolojinin gelişmesi ile bu yöntemler ortadan kaktı, petek içerisindeki pis su ve tortulaşmış kireç tabakasını cihaz ve kimyasal yardımı ile en ufak bir sorun yaşamadan temizlemekteyiz.

Petek temizleme makinesi suyu peteklere gönderdikten sonra gelen kirli suyu ayrı bir yere ihtiyaç duymadan kendi haznesine çekerek petek temizleme işlemini gerçekleştirmektedir.

Silivri petek temizliği için kullanmış olduğumuz kimyasallar kalorifer tesisatına zarar vermeyen ilaçlardır. Petek temizliği için bütün unsurlar göz ardı edilmemeli temizlik yaptırdığınız firmanın güvenilir bir yer olduğunu mutlaka sorgulamalısınız.

Kalorifer peteklerinizin doğru şekilde temizlenmesi kombinizin sağlıklı çalışmasını ve ömrünün uzamasını sağlayacaktır.

Silivri Petek Temizliği Fiyatları

Cihaz ve kimyasal ilaçlarla yapılan petek temizliği hizmetini sizler için en güvenilir ve kaliteli şekilde sunmaktayız. Silivri petek temizliği fiyatları yapılan işlemin ve kullanılan malzemenin çokluğuna göre değiştiğinden kesin bir bilgi vermemiz doğru olmayacaktır.

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI YAPTIRACAKLAR DİKKAT!!!!!

Petek temizleme yapan firmaların söylediklerinin aksine petek temizlemenin her sene yapılmasının bir mantığı yoktur. 2 yılda hatta koruyucu ilaç kullanıldığında 3 yılda bir yapılması daha uygundur.

Kombi bakımı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kombi bakımına gelen ustalar kombi kapağını açıp içini elektrikli süpürge ile çekerek kapağını kapattıklarından Kombiye zarar verir ve bu da ek masraflara neden olur.
  • Küçük bir tavsiye elektronik eşyalar içleri tozlu iken daha güzel ve verimli çalışır. Neden diye soracak olursanız kombinin içindeki elektronik parçalar, lehimler üzerinde toz olduğu sürece oksitlenme ve şase yapmaz.
  • Böylelikle arıza da yapmaz. Siz sürekli olarak kombinin içini çektirecek olursanız kombinin bozulması kaçınılmazdır.
  • Bütün bunların nedeni ise tozu giden lehimin ya da kablonun ucu boşta kalacaktır. Dolayısıyla bu durumda şase ve oksitlenme yapma ihtimali çok yüksektir.
  • Bu şekilde kombi bakımı yapıldığında kombinin arıza verme ihtimali %70-80 arasındadır. Bu nedenle de kombicilerin çoğunluğu gerçek bir kombi bakımı yapmıyor ve sizler tekrar başa dönmek zorunda kalıyorsunuz.

Kombinin içinde hava tankı diye bir tank var. Bu tankın yarısı su diğer yarısı ise havayla dolu olması gerekir. Kombinin ısı derecesi yükseltildiğinde yani petekler çok ısındığında hava tankındaki su oranı buharlaşma ve genleşme yaparak çoğalacaktır.

Yani kısaca basınç uygulayacaktır. Bu hava tankının yarısı hava olduğu için genleşme yapan su havaya baskı uygulayacak ve dengeye alacak. Hava onu dengede tutacaktır. Ama hava yoksa hava tankındaki su tankını komple dolduracak ve taşıracak. Bu da peteklerin ısınmasını engelleyecek.

Asıl kombi bakımı hava tankındaki havayı kontrol etmek ve kombinin altındaki filtreyi temizlemektir. Kombinin altındaki filtreyi temizlemeyi daire sahibi çok kolay yapabilir. Burada önemli olan hava tankındaki havayı kontrol etmektir.

Yapılacak olan kontrol ortalama 2-3 yıl arayla yapılmalıdır. Her sene oradaki hava eksilmez. Sonuç olarak petek temizliği ve kombi bakımı yaptırınca peteklerden verim alacaksınız ve daha iyi bir ısınma elde edeceksiniz.

Kombi servisi ancak tahliye vanası gelince ya da kart yanınca gelmelidir. Bu mesajı sevdiklerinize ulaştırın ki onlar da herhangi bir sahtekarlığa maruz kalmasınlar.

Kali Tesisat Petek Temizleme Firması

Ayrıntılı bilgi için

İletişim:

0532 631 5537

0542 634 5537

www.kalitesisat.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA