Petek Temizliği - Kali Tesisat

Şile Petek Temizleme

Şile petek temizliği yaparak tasarruf sağlayabilirsiniz. Özel petek temizleme makinelerimiz ile aynı gün içerisinde servis imkanı sunmaktayız.

Şile petek temizliği hizmeti ile teknolojinin imkanlarından yaralanarak cihaz ve kimyasallarla petek temizliği yapmaktayız.

Şile petek temizleme işleminde peteklerin yerinden sökülmesine gerek kalmadan kolay bir şekilde temizliği yapılmaktadır.

Petek temizliği servisimiz özel cihaz, kimyasallar ve alanında uzman ekibiniz ile hizmetinize sunulmaktadır. Kali tesisat hizmet kalitesini etkileyen bütün unsurları dikkate alarak hizmet vermektedir.

Genellikle tesisat temizleme ve petek yıkama olarak bilinen kalorifer tesisat temizliği cihaz ve kimyasal ilaçlar ile petekler yerlerinden sökülmeden yapılmaktadır.

Şile petek temizleme hizmeti veren firmalar bu alanda uzmanlık gerektiren bütün ekipmanlara sahip olduklarından pratik uygulamalar ile kırmadan tesisat arızalarımızı sonlandır maktadırlar.

Kış aylarında evinizin komşularınızın evi gibi neden ısınmadığını düşünüyorsunuz, üstelik aynı şekilde kombinizi yaktığınız halde petekleriniz ısınmıyor ise kombi ve petek temizleme işlemi yaptırmanızın zamanının geldiğini bilmenizi isteriz.

Şile Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Şile petek temizleme yapılmasının nedeni peteklerin belli aralıklarla bakıma ihtiyaçları olduğu, tesisat içerisinde dolaşımda olan suyun zamanla kireçlenmeye yol açtığı ve bunun sonucunda çamurlaşma, pislik gibi kalıntıların peteklerin alt kısmına dökülerek ısınmayı engellediğinden kaynaklanmaktadır.

Şile petek temizliği için kullanmış olduğumuz kimyasallar kalorifer tesisatına zarar vermeyen ilaçlardır. Petek temizliği için bütün unsurlar göz ardı edilmemeli temizlik yaptırdığınız firmanın güvenilir bir yer olduğunu mutlaka sorgulamalısınız.

Kalorifer peteklerinizin doğru şekilde temizlenmesi kombinizin sağlıklı çalışmasını ve ömrünün uzamasını sağlayacaktır.

Petek temizliğini öyle herkese yaptıracağınız bir işlem gibi görmemelisiniz. Bunun için güvenilir kurumlardan yardım almak daha sağlıklı olacaktır.

Sizler için Şile petek temizliği hizmetini en iyi şekilde yapmaktayız herhangi bir sorun ile karşılaştığınız da garantili bir petek temizliği yaptığımızdan işimizin arkasında olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Şile Petek Temizliği Fiyatları

petek-temizligi-nasil-yapilir

Cihaz ve kimyasal ilaçlarla yapılan petek temizliği hizmetini sizler için en güvenilir ve kaliteli şekilde sunmaktayız. Şile petek temizliği fiyatları yapılan işlemin ve kullanılan malzemenin çokluğuna göre değiştiğinden kesin bir bilgi vermemiz doğru olmayacaktır.

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI YAPTIRACAKLAR DİKKAT!!!!!

Petek temizleme yapan firmaların söylediklerinin aksine petek temizlemenin her sene yapılmasının bir mantığı yoktur. 2 yılda hatta koruyucu ilaç kullanıldığında 3 yılda bir yapılması daha uygundur.

Kombi bakımı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kombi bakımına gelen ustalar kombi kapağını açıp içini elektrikli süpürge ile çekerek kapağını kapattıklarından Kombiye zarar verir ve bu da ek masraflara neden olur.
  • Küçük bir tavsiye elektronik eşyalar içleri tozlu iken daha güzel ve verimli çalışır. Neden diye soracak olursanız kombinin içindeki elektronik parçalar, lehimler üzerinde toz olduğu sürece oksitlenme ve şase yapmaz.
  • Böylelikle arıza da yapmaz. Siz sürekli olarak kombinin içini çektirecek olursanız kombinin bozulması kaçınılmazdır.
  • Bütün bunların nedeni ise tozu giden lehimin ya da kablonun ucu boşta kalacaktır. Dolayısıyla bu durumda şase ve oksitlenme yapma ihtimali çok yüksektir.
  • Bu şekilde kombi bakımı yapıldığında kombinin arıza verme ihtimali %70-80 arasındadır. Bu nedenle de kombicilerin çoğunluğu gerçek bir kombi bakımı yapmıyor ve sizler tekrar başa dönmek zorunda kalıyorsunuz.

Kombinin içinde hava tankı diye bir tank var. Bu tankın yarısı su diğer yarısı ise havayla dolu olması gerekir. Kombinin ısı derecesi yükseltildiğinde yani petekler çok ısındığında hava tankındaki su oranı buharlaşma ve genleşme yaparak çoğalacaktır.

Yani kısaca basınç uygulayacaktır. Bu hava tankının yarısı hava olduğu için genleşme yapan su havaya baskı uygulayacak ve dengeye alacak. Hava onu dengede tutacaktır. Ama hava yoksa hava tankındaki su tankını komple dolduracak ve taşıracak. Bu da peteklerin ısınmasını engelleyecek.

Asıl kombi bakımı hava tankındaki havayı kontrol etmek ve kombinin altındaki filtreyi temizlemektir. Kombinin altındaki filtreyi temizlemeyi daire sahibi çok kolay yapabilir. Burada önemli olan hava tankındaki havayı kontrol etmektir.

Yapılacak olan kontrol ortalama 2-3 yıl arayla yapılmalıdır. Her sene oradaki hava eksilmez. Sonuç olarak petek temizliği ve kombi bakımı yaptırınca peteklerden verim alacaksınız ve daha iyi bir ısınma elde edeceksiniz.

Kombi servisi ancak tahliye vanası gelince ya da kart yanınca gelmelidir. Bu mesajı sevdiklerinize ulaştırın ki onlar da herhangi bir sahtekarlığa maruz kalmasınlar.

Kali Tesisat Petek Temizleme Firması

Ayrıntılı bilgi için

İletişim:

0532 631 5537

0542 634 5537

www.kalitesisat.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA