Petek Temizliği - Kali Tesisat

Pendik Petek Temizleme

Özel petek temizleme cihazı ve kimyasal ile tek bir noktadan yapılan ve tasarruflu ısınmanızı sağlayan petek temizliği hizmetimiz ile günün her saati hizmet vermekteyiz. Kış gelemeden yapılması gereken kombi ve kalorifer tesisat bakımlarının içinde mutlaka petek temizliği de bulunmalıdır.

Sadece kombi ve kalorifer tesisatının sağlıklı çalışması ısınmanız için yeterli olmayacaktır. Peteklerdeki kireçlenme ve tıkanıklık gibi sorunlar varsa, kombiniz düzgün bir şekilde çalışıyor olsa da yeteri kadar ısı sağlayamaz.

Bu nedenle Pendik petek temizleme hizmetimizden yararlanarak sorunlarınızdan kalıcı olarak kurtulmuş olur ve düzenli petek temizliği yaptırarak tasarruf sağlamış olursunuz.

Sunmuş olduğumuz yöntemler dışında petek temizliği yapan başka yerlerden aynı hizmeti alamazsınız. Çünkü, eski yöntem ile çalışan tesisatçılar petekleri yerinden sökerek temizlik yapmaktadır.

Bu durumda etrafın kirlenmesi ve daha zahmetli bir hal alması kaçınılmaz olmaktadır. Pendik petek temizliği hizmetini sizler için makine ve özel kimyasallar ile gerçekleştirmekteyiz.

Pendik Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Petek temizliği yaptırıldığı taktirde yakıttan yüzde 30 oranında tasarruf sağlayacağınızdan Pendik petek temizliği işlemini mutlaka yaptırmanız gerekmektedir.

Bizler sunmuş olduğumuz bu hizmet ile Pendik petek temizliği yapımında cihaz ve özel kimyasal ilaçlar kullanmanın dışında müşteri memnuniyetini de göz önünde bulundurmaktayız.

Pendik petek temizliği hizmetini düzenli olarak her yıl yaptırdığınız da hem tasarruf sağlamış olacaksınız hemde dilediğiniz ısıyı elde etmiş olacaksınız.

Sizlerde petek temizliği için uygun kimyasallar ve cihaz kullanan firmalardan servis talep ederek herhangi bir sorun yaşamadan peteklerinizi temizletip sağlıklı bir ısınma sağlayabilirsiniz.

Pendik Petek Temizliği Fiyatları

Günün her saati sizler için sunduğumuz Pendik petek temizleme hizmeti ile sorunlarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz.

Peteklerin içerisinde biriken su zamanla kireçlenir, sonrasında ise tortulaşma ve çamurlaşma meydana gelir. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken tek şey güvenilir bir tesisatçı bulmak olmalıdır.

Pendik petek temizliği fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi için sitemizde yer alan iletişim numarasını arayarak fiyatlarımız ve hizmetimiz hakkında bilgi sahibi olabilir ve servis talep edebilirsiniz.

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI YAPTIRACAKLAR DİKKAT!!!!!

Petek temizleme yapan firmaların söylediklerinin aksine petek temizlemenin her sene yapılmasının bir mantığı yoktur. 2 yılda hatta koruyucu ilaç kullanıldığında 3 yılda bir yapılması daha uygundur.

Kombi bakımı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kombi bakımına gelen ustalar kombi kapağını açıp içini elektrikli süpürge ile çekerek kapağını kapattıklarından Kombiye zarar verir ve bu da ek masraflara neden olur.
  • Küçük bir tavsiye elektronik eşyalar içleri tozlu iken daha güzel ve verimli çalışır. Neden diye soracak olursanız kombinin içindeki elektronik parçalar, lehimler üzerinde toz olduğu sürece oksitlenme ve şase yapmaz.
  • Böylelikle arıza da yapmaz. Siz sürekli olarak kombinin içini çektirecek olursanız kombinin bozulması kaçınılmazdır.
  • Bütün bunların nedeni ise tozu giden lehimin ya da kablonun ucu boşta kalacaktır. Dolayısıyla bu durumda şase ve oksitlenme yapma ihtimali çok yüksektir.
  • Bu şekilde kombi bakımı yapıldığında kombinin arıza verme ihtimali %70-80 arasındadır. Bu nedenle de kombicilerin çoğunluğu gerçek bir kombi bakımı yapmıyor ve sizler tekrar başa dönmek zorunda kalıyorsunuz.

Kombinin içinde hava tankı diye bir tank var. Bu tankın yarısı su diğer yarısı ise havayla dolu olması gerekir. Kombinin ısı derecesi yükseltildiğinde yani petekler çok ısındığında hava tankındaki su oranı buharlaşma ve genleşme yaparak çoğalacaktır.

Yani kısaca basınç uygulayacaktır. Bu hava tankının yarısı hava olduğu için genleşme yapan su havaya baskı uygulayacak ve dengeye alacak. Hava onu dengede tutacaktır. Ama hava yoksa hava tankındaki su tankını komple dolduracak ve taşıracak. Bu da peteklerin ısınmasını engelleyecek.

Asıl kombi bakımı hava tankındaki havayı kontrol etmek ve kombinin altındaki filtreyi temizlemektir. Kombinin altındaki filtreyi temizlemeyi daire sahibi çok kolay yapabilir. Burada önemli olan hava tankındaki havayı kontrol etmektir.

Yapılacak olan kontrol ortalama 2-3 yıl arayla yapılmalıdır. Her sene oradaki hava eksilmez. Sonuç olarak petek temizliği ve kombi bakımı yaptırınca peteklerden verim alacaksınız ve daha iyi bir ısınma elde edeceksiniz.

Kombi servisi ancak tahliye vanası gelince ya da kart yanınca gelmelidir. Bu mesajı sevdiklerinize ulaştırın ki onlar da herhangi bir sahtekarlığa maruz kalmasınlar.

Kali Tesisat Petek Temizleme Firması

Ayrıntılı bilgi için

İletişim:

0532 631 5537

0542 634 5537

www.kalitesisat.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA