Petek Temizliği - Kali Tesisat

Kartal Petek Temizleme

Kartal petek temizliği genellikle kış aylarının başlamasından önce yapılması gereken bir işlem olduğunu daha önce belirtmiştik.

Petek temizliği yapıldığı zaman kış aylarında hem yüksek fatura ödemenin önüne geçmiş olacaksınız hem de istediğiniz oda sıcaklığını yakalayacaksınız.

Kartal petek temizliği periyodik olarak yapılması gereken bir işlemdir. Aksi taktirde bakımı yapılmayan kombi, kalorifer tesisatı ve petekler fazlasıyla problem yaşamanıza neden olabilir.

Bu nedenle petek temizliği her yıl düzenli olarak yapılması gereken zorunlu bir işlemdir. Kali Tesisat firması Kartal petek temizliği işlemini cihaz ve özel kimyasallarla kısa sürede ilk günkü kadar temiz kalorifer peteklerine sahip olmanızı sağlamaktadır.

Kartal Petek Temizliği Kimyasallarla Nasıl Yapılır?

Kartal petek temizliği özel kimyasal ve cihaz ile oldukça profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Sunmuş olduğumuz bu hizmet ile birçok firmanın aksine yüzde yüz müşteri memnuniyeti anlayışı ile birlikte kaliteli çözümler sunmaktayız.

Günün her saati bütün kombi, kalorifer tesisatı ve petek temizliği için elimizden gelenin fazlasını yaptığımızdan emin olabilirsiniz.

Petek temizliği ile tam verim alabilmeniz adına kombi bakımını da yapmaktayız. Kombi bakımının yaptırılmasının nedeni kombi içerisinde biriken tozların kombinizin performansını düşürmesine sebep olmaktadır.

Bu nedenle kombi içinde biriken toz temizlenir ve böylece kombi performansı arttırılır. Petek temizliği servisine yaptırıldığı taktirde sizinle aynı şartlara sahip komşularınızdan daha az fatura ödediğinizi fark edeceksiniz.

PETEK TEMİZLİĞİ VE KOMBİ BAKIMI YAPTIRACAKLAR DİKKAT!!!!!

Petek temizleme yapan firmaların söylediklerinin aksine petek temizlemenin her sene yapılmasının bir mantığı yoktur. 2 yılda hatta koruyucu ilaç kullanıldığında 3 yılda bir yapılması daha uygundur.

Kombi bakımı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kombi bakımına gelen ustalar kombi kapağını açıp içini elektrikli süpürge ile çekerek kapağını kapattıklarından Kombiye zarar verir ve bu da ek masraflara neden olur.
  • Küçük bir tavsiye elektronik eşyalar içleri tozlu iken daha güzel ve verimli çalışır. Neden diye soracak olursanız kombinin içindeki elektronik parçalar, lehimler üzerinde toz olduğu sürece oksitlenme ve şase yapmaz.
  • Böylelikle arıza da yapmaz. Siz sürekli olarak kombinin içini çektirecek olursanız kombinin bozulması kaçınılmazdır.
  • Bütün bunların nedeni ise tozu giden lehimin ya da kablonun ucu boşta kalacaktır. Dolayısıyla bu durumda şase ve oksitlenme yapma ihtimali çok yüksektir.
  • Bu şekilde kombi bakımı yapıldığında kombinin arıza verme ihtimali %70-80 arasındadır. Bu nedenle de kombicilerin çoğunluğu gerçek bir kombi bakımı yapmıyor ve sizler tekrar başa dönmek zorunda kalıyorsunuz.

Kombinin içinde hava tankı diye bir tank var. Bu tankın yarısı su diğer yarısı ise havayla dolu olması gerekir. Kombinin ısı derecesi yükseltildiğinde yani petekler çok ısındığında hava tankındaki su oranı buharlaşma ve genleşme yaparak çoğalacaktır.

Yani kısaca basınç uygulayacaktır. Bu hava tankının yarısı hava olduğu için genleşme yapan su havaya baskı uygulayacak ve dengeye alacak. Hava onu dengede tutacaktır. Ama hava yoksa hava tankındaki su tankını komple dolduracak ve taşıracak. Bu da peteklerin ısınmasını engelleyecek.

Asıl kombi bakımı hava tankındaki havayı kontrol etmek ve kombinin altındaki filtreyi temizlemektir. Kombinin altındaki filtreyi temizlemeyi daire sahibi çok kolay yapabilir. Burada önemli olan hava tankındaki havayı kontrol etmektir.

Yapılacak olan kontrol ortalama 2-3 yıl arayla yapılmalıdır. Her sene oradaki hava eksilmez. Sonuç olarak petek temizliği ve kombi bakımı yaptırınca peteklerden verim alacaksınız ve daha iyi bir ısınma elde edeceksiniz.

Kombi servisi ancak tahliye vanası gelince ya da kart yanınca gelmelidir. Bu mesajı sevdiklerinize ulaştırın ki onlar da herhangi bir sahtekarlığa maruz kalmasınlar.

Kali Tesisat Petek Temizleme Firması

Ayrıntılı bilgi için

İletişim:

0532 631 5537

0542 634 5537

www.kalitesisat.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA