Tıkanıklık Açma - Kali Tesisat

İstanbul Tıkanıklık Açma

İstanbul Tıkanıklık açma
İstanbul Tıkanıklık açma

İstanbul Tıkanıklık Açma

       İstanbul tıkanıklık açma firmaları gerek evde gerekse iş yerinde herhangi bir tıkanıklık yaşandığında Hızır gibi imdada yetişir. İstanbul Tıkanıklık Açma uygulamalarında öne çıkan şey , bilinçli ve kaliteli alet kullanımı ve bununla birlikte tıkanıklık açma tespitinin uygun bir tarzda yapılmasıdır. Tâbiki sorun büyük olan tıkanmalar, pimaş gider hatlarını daha erken çatlatma ve  önemli derecede duvarlara zarar verme durumuna kadar gider.

Yapılardan ve dairelerden gider hatlarına gelen yoğun pislik tıkanmaları ve bunun  sonucu olarak da çok tehlikeli hatların bu alanda doğması büyük problemleri doğurur. Tıkanıklık​ oluşan bölgede, çok yoğun pis bir tabaka  meydana gelirken , doğal olarak ileri aşamada tıkanmalarda gider hatlarında kesin olarak hasara yol açan etkenler meydana gelir.

Tıkanık boru açma işinde ilk olarak yapılan işlemlerin sistemli ve alanında tecrübeli ekipler tarafından gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Çünkü alanında uzman olmayan kişiler ya sizi kandırarak tıkanıklık açma işlemi yapıyormuş gibi yapacaklar ya da küçük resme takılıp büyük resmi göremeyecekler.

Gider borularının her bölgesinde yoğunluğu yüksek kir tabakaları oluşur ve bu durumun yüzünden binalara gelen hatların çatlaması gibi çok kötü durumlar kendini gösterir. İstanbul Tıkanıklık Açma firmaları içinde en kalitelisi biziz.

Tıkanmalar sebebiyle yüksek seviyeye varan çatlamalar ve giderlerden yükselen daha kötü pislik karışımları kendini göstermiş olacaktır. Eskiden tıkanıklık açma işinde itfaiye vb ilkel yöntemler kullanılırdı. Bu tıkanıklık açma yönteminde binaların her bir dairesi ayrı ayrı uyarılırdı. Çünkü yukarıdan tazyikli su basıldığında diğer dairelerin tuvalet, banyo vs giderlerinden su fışkırma ihtimali çok yüksektir. Hatta daha da öncesinde bu tıkanıklık açma işi gider borularının tamamen kırılıp yerine yenilerinin takılmasıyla olmaktaydı. Fakat günümüzün teknolojik imkanlarıyla artık tıkanıklık açma çok kolay.

Peki fiyatlar ne kadar? İstanbul Tıkanıklık açma fiyatları çoğunlukla tıkanıklığın büyüklüğüne göre farklılık arz eder.  Ekibimizin hangi malzemeleri  kullandığı ve giderin ana giderde mi yoksa daire giderinde mi olduğu fiyatı etkiler.

Tıkanıklıklar, gelişmiş araçlarla ve gider hatlarına zarar vermeden açılacaktır. İstanbul Tıkanıklık Açma işinde iş garantisi isteyin. Bunun asıl sebebi olarak görünen kir tabakaları, yapılardan gider hattına girerek, bu bölgelerde büyük bir sıkıntı oluşturur. Bu yüzden, tıkanmayı izleme teknikleri kullanarak, büyük ve geniş kapsamlı bir açma yapılması fiyatı etkileyen diğer bir faktördür.

Tıkanıklık açma işinde, uzman çalışanların yaptıkları periyodik çalışma ve kaliteli grup çalışması sayesinde probleminiz  çözülecektir. İstanbul Tıkanıklık açma Tıkanıklık açma İstanbul, tıkanıklık açma Maltepe, tıkanıklık açma Pendik gibi aramalar yaptığınızda bizi kolayca bulabilirsiniz.

Mutfak , lavabo, tuvalet ve banyo giderlerinin tıkanması gerek ev hanımlarının gerekse şirketlerin yaşadığı en büyük sıkıntılardan birisidir. Diş hekimliği polikliniklerinde, restoranlarda kullanılan malzeme ve yapılan işlerden dolayı böyle sorunlar çoklukla meydana gelmektedir.

İstanbul Tıkanıklık Açma ve Tıkanık Tespiti

Binaların ana giderlerinde tıkanıklık aslında gider pimaşlarında kapalı dirsek kullanıldığında veya giderin meyli az olduğunda sıkça görülen bir problemdir.

Mutfak tıkanıklıklarının oluşmasının sebebleri kahve telvesi, çayın posası, tencere, tabak artıkları, kızartma yağlarının lavaboya dökülmesidir. Bu maddeler daire pimaşının içinde sertleşerek tıkanıklığa sebeb olmaktadır.

Klozet ve alaturka tuvaletlerde kullanılan ucuz tuvalet kağıtları, ıslak mendiller veya yabancı maddeler tıkanıklığa neden olmaktadır.

Tıkanıklığın oluşmaması için sıvı lavabo açacakları; por çöz, tuz ruhu;karbonat, sirke gibi malzemeler ayda en az bir kez kullanılmalıdır.

       Tıkanıklık açma konusunda logar kapağı sıkıntısı varsa herhangi bir tesisat şirketi aramaktansa  arayın İSKİ’yi gelip ücretsiz halletsin. Boş yere para vermeyin. Paranız cebinizde kalsın.

Tıkanıklık oluştuktan sonra sopa, tel vb. malzemelerle tıkanıklığı açmaya kesinlikle çalışmayın. Çünkü pimaşı kırar, çatlatır ya da ekinden ayırabilirsiniz. Probleminiz daha da büyür. Bu problemi çözmek için bizi arayınız. Öncelikle şunu iyi belirtmek gerekiyor.

Kırmadan, dökmeden tıkanıklık açma işlemi robotik sistemle pimaşın içine susta göndererek yapıyoruz. Tıkanıklığın nedenini termal kamera ile görüntüleyebiliyoruz. Herhangi bir şekilde komşularınızı rahatsız etmeden, gürültü çıkarmadan gece geç saatte bile bu tıkanıklığı açıyoruz.

     Kalitesisat ailesi olarak alafranga tuvalet, alaturka tuvalet, banyo ve mutfak işinde problemsiz ve garantili çalışma yürütüyoruz. Birçok teknolojik cihazla tıkanıklık açma çalışmalarını geniş bir yelpazede icra ediyoruz. Özellikle şimdi ithal cihazlar ve robotlarla sorunsuz bir şekilde çözüme kavuşursunuz.
Var olan sıkıntıyı çok iyi çözümlemek gerekir. Tıkanıklık açma şirketleri, ileri  teknoloji ve daha çok ileri seviyede uygulanan yeni gelişmelerin sistemli bir şekilde yürütülmesi  sayesinde açma çalışmaları sorunsuz bir şekilde sürer. Giderlerin açılmasında veya temizlenmesinde  ustaların çalışma hızı ve buna ilaveten binaların gider sistemlerinde tespitlerin sıkça yapılması sıkıntısız açma işinde aşırı bir şekilde önem arz eder.

      Robotik sistemle tıkanıklık açma yöntemi zamanın gereği olarak büyük bir yol kat etmiştir. Bu yol ile açma işinin yapıldığı bu sahada haddinden fazla bir ilerleme sağlamıştır. Bu alanlarda hedefe yönelik yapılan çalışmalar sayesinde problemsiz ve en az zayiat verilerek çözümlere ulaşılmıştır.

     Tıkanıklık açma hizmetiyle , kendi sistematiği içerisinde düzenli bir açma işlemi gerçekleşir. Bu sistematik düzen aynı zamanda binaların pimaş hatlarına veya çelik/demir borularina zarar vermeden açma işlemini daha güzel bir hale getirecektir. Olur olmaz anılarımızı berbat eden tuvalet ve banyo tıkanıklıkları sonraya bırakılacak, umursanmayacak durumlar değildir.

     Sorunun ne olduğu bir an önce bulunup çözüm üretilmelidir. Bu çözümler genelde işe vakıf olmayan halk tarafından acemi yöntemlerle daha büyük hale gelebilir. Örneğin, sopayla açmaya çalışma yöntemi borunun kırılmasına neden olur. O yüzden böyle problemlerinizde lavabo tıkanıklık açma hizmeti veren şahıs ya da kurumları arayabilirsiniz.

     Vatandaşların çoğunda ev işlerinde çağrılan bir usta numarası mevcuttur. Malum herhangi bir tıkanıklık olayının ne zaman yaşanacağı belli değildir. Eğer herhangi bir telefon numarası yoksa Google veya Yandex gibi arama motorlarıyla açma işlemini halledebilirsiniz. Büyük kentlerde iş yapan tıkanıklık açma iş yerleri arama motorlarına iletişim bilgilerini eklemektedir. Bu numaraları ararsanız hızlı bir şekilde evinize/iş yerinize ulaşırlar. Tabiki beraberlerinde sizin sorununuzu giderecek teknolojik aletleri de yanlarında getirirler.

Tuvalet, banyo tıkanıklık açmada uygulanan yöntem suyun yüksek basınçlı bir şekilde kullanılmasıdır. Dairenizin giderinin başladığı yerden verilen tazyikli su giderde tıkanmaya neden olan maddeleri sürükler ileriye veya aşağı iter.

     Aslında bu yöntemi bizler evimizde küçük tuvalet pompaları ya da mutfak lavabolarında elinizle bile yapabiliriz. Fakat bu küçük, pratik çözümler küçük sorunlar için uygulanan kalıcı olmayan çözümlerdir. Evinizde/işyerinizde olan tıkanıklık giderlerin basınç dengesinden kaynaklanabilir.

     Ülkemizde binaların giderleri tek bir taraftan kanalize edilir. Bunun sonucu olarak kanalizasyonlarda daima bir yöne akım vardır. Ama çarpık yapılaşma, kanalizasyona eklemeler yapma gibi durumlarda var olan basınç dengesi bozulur. Bu bozulmanın telafisi ise çok zordur.

     Basınç problemini halletmek için ekstra pimaş konabilir, pimaşların yönü değişebilir daha da kötüsü kanalizasyonda köklü bir değişiklik yapmak gerekebilir. Binaları yalan müteahhitlerin plansız ve bilgisizce hareket etmesinden dolayı bu sorunlar sıkça meydana gelmektedir. Peki dairenizde veya iş yerinizde büyük sorun olan tıkanıklıklar açılmazsa ne gibi sorunlar ortaya çıkar?

     Tıkanıklık tam açılmaz veya hiç açılmazsa giderden gitmesi gerekenler geri döner. Örneğin bodrum katta oturan birine bütün binanın gider pisliği geri vurabilir.

     Fiziksel yasalara göre basınç dengesizliğinden kaynaklanan bir geri dönme söz konusudur. Bu tür çok büyük veya sizin çözemeyeceğiniz kadar büyük sorunları tam olarak halletmek istiyorsanız bu işlerde uzman, güvenilir bir tesisatçıya başvurmanız gerekir. Bu tesisatçılar robotla tıkanıklık açma işinde usta olması gerekir.

     Binalar ve tesisatlara farklı tesisat tıkanıklık açma yöntemleri uygulanır. Eğer çağırdığınız usta bu konuda  uzman değilse bilgisiz bir tarzda uygulanan yöntemler büyük  sorunlar meydana getirebilir. İşi ustasına götürmek en güzelidir.

     Binaların pimaş ve borularının tıkanmasına neden olan maddeler çeşit çeşittir. Bebek bezi, tuvalet kağıdı, ıslak mendil, toprak gibi sert maddeler borularda kolayca tıkanma meydana getirir. Bu maddeleri atmamanız, attırmamanız gerekiyor. Örneğin tuvalet kağıdı ya da bezler için tuvalet ya da banyoda bir plastik kova bulundurup bu malzemeleri oraya atmanız gerekir.

      Sadece kendiniz ve aileniz değil, üstünüzde olan komşular da bu atık malzemeleri giderlere atarsa sorunu birlikte yaşarsınız. Binaların giderlerinin ortak olmasının en berbat tarafı budur .

     Dairelerin  giderleri genelde iki ayrı gider borusu halinde kanalizasyona bağlanırlar. Kat sayısı fazla olan apartmanlarda  pimaş  giderlerinin  ayrı ayrı olması önemlidir.

     Binaları yapan müteahhit veya mimarlar planlara yeterince gider koymazlarsa dairelerdeki tüm alafranga, alaturka tuvaletler ve banyolar tıkanma yaşanma ihtimali çok yüksektir. Özellikle dışkılardan çıkan metan gazı sıkışma yapabilir. Patlamaya bile neden  olabilir. Buna ilaveten sorun apartmana ya da daireye büyük bir maddi sorun yaşatır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA