Su Kaçağı Tespiti

Güngören Su Kaçağı Tespiti

Güngören su kaçağı tespiti yapılacağı zaman ortama zarar vermemek için elektronik cihaz kullanılması gereklidir. Kali Tesisat firmamız kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti veren kurumsal firmalardan biridir.

Firmamızın bünyesinde olan ekiplerimizin tamamında su kaçağı tespiti cihazları bulunmaktadır. Bu sayede kırma dökme işlemi olmadan profesyonel bir şekilde Güngören su kaçağı tespiti işlemi yapılmaktadır.

Güngören Su Kaçağı Tespiti Cihazları

Su kaçağı tespitinin daha verimli sonuçlara ulaşması için özel cihazların kullanılması gerektiğini belirtmiştik. Cihaz kullanımı olmadığı taktirde eski yöntemlerle su kaçağı bulma çalışması yapılmaktadır. Eski dönemlerde yapılan su kaçak tespit işlemlerinde duvardan geçen su borularına kırılarak ulaşılırdı.

Su kaçağına denk gelene kadar duvar kırılır ve ekstra masraf çıkması ile birlikte eviniz inşaat alanına dönüşmekteydi. Firmamız Güngören su kaçağı tespiti işlemlerini özel teknolojik cihazlarla yaparak evinize ya da iş yerinize en ufak zarar dahi vermeden çözüm üretmektedir.

Birden fazla bulunan su kaçak tespit cihazları doğru yerde ve doğru zamanda kullanmakta pratiklik açısından son derece önemlidir.

Akustik Dinleme Cihazı

Güngören su kaçağı tespiti yapan firmamız çoğunlukla akustik dinleme cihazını kullanmaktadır. Bu cihaz ile su kaçağı hızlı bir şekilde tespit edilir. Hassas teknolojisi sayesinde, su kaçakları noktasal olarak tespit edilmektedir.

Kullanım alanı ise temiz su tesisatıdır. Temiz su tesisatlarında meydana gelen su kaçaklarını tespit ederken akustik dinleme cihazı sayesinde su sesini dinleyerek tespit işlemini gerçekleştirmekteyiz.

Temiz su kaçağını akustik dinleme cihazında tespit etmek için de borudaki suyun basıncının belirli bir oranda olması gerekir. Güngören su kaçağı tespiti çalışmasının yapılması için suyun basıncının çok düşük olmaması gerekir.

Güngören su kaçağı tespiti işlemini gerçekleştiren firmamız kesinlikle akustik dinleme cihazı kullanmak zorundadır. Akustik dinleme cihazı olmazsa temiz su tesisatında oluşan su kaçağı tespit edilemez. Kırmadan su kaçağı tespiti yapılması için akustik dinleme cihazı şarttır.

Kameralı Görüntüleme Cihazı

Kameralı görüntüleme cihazı ile iş yükünü azaltarak, kısa sürede su kaçağını tespit etmekte ve tespit sırasında hiçbir yere zarar vermeden Güngören su kaçağı tespitini gerçekleştirmekteyiz.

Akustik dinleme cihazının kullanım alanına göre farklı olan kameralı görüntüleme cihazı atık su tesisatında bulunan su kaçaklarının tespitinde kullanılan bir cihazdır.

Pis su tesisatında buluna basınç temiz su tesisatından daha düşük olduğundan akustik dinleme cihazı ile tespiti zordur. Bu nedenle, pis su tesisatındaki su kaçaklarını görerek tespit etmek daha mantıklı olduğundan kameralı görüntüleme cihazları kullanılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA